Cysta na vaječníku a meškajúci menzes

muska333
20. mar 2012

Na vnutornom ultrazvuku mi nasli cystu (5,5cm)...najskor sama praskla,no za dva dni sa znova naplnila...je mozne ze prave pre tuto cystu mi meska menzes??...este mi aj doktor povedal ze som nemala tento mesiac ovulaciu...ma niektora podobny problem?mam sa bat?chceli by sme babo...

stastnunka
20. mar 2012

@muska333 Mne sa teraz urobila cysta 3.5cm, doktor mi povedal, že ak mi bude meškať MS dlhšie ako 7dní mám prísť na vyvolávačku, ale MS mi prišiel o 5 dní skôr, ale kôli cyste býva meškajúci MS.Keď si ju mala väčšiu, tak skoč k lekárovi, či je všetko ok. držím palce

lussinkaaa
20. mar 2012

@muska333 ahoj, no ja som tehu a mam aj cystu na vajecniku, a zatial je vsetko v poriadku. Ale najlepsie bude, ked ti to bude sledovat lekar. Drzim palce 🙂

muska333
autor
20. mar 2012

doktor mi to sleduje uz treti den...predvcerom mi robili v nemocnici ultrazvuk a vcera mi robil moj doktor sono....za dva tyzdne mam ist na kontrolu povedal ze by to malo same prasknut tak uvidime.....

dudu
22. apr 2012

baby ja mam tiez podobny problem, mrcha prisla o tri dni skor, prebehla ako vzdy , ale teraz ma stale boli podbrusko, a sem tam ma pichne na lavej strane na vajecniku....bojim sa cysty ako cert kriza 😕 🙄 🙄 🙄

kacenkaharris
15. máj 2012

@muska333 Ja som prave riesila uplne to iste co ty! Dva cykly za sebou mi meskal menzes 5 dni, pobolievalo ma na lavej strane a posledny menzes zacal takymi bolestami, ze som si chcela volat sanitku. Doktorka povedala, ze mi bud praskla cysta alebo som nemala tento mesiac ovulaciu. A tiez sme sa akurat zacali snazit o mimi. Ako sa to doriesilo u teba??

muska333
autor
16. máj 2012

@kacenkaharris ahoj, na poslednej kontrole mi doktor povedal ze tam uz vysta nieje ale stale pocitujem pichlave bolesti,na kontrolu mam ist o pol roka...potom mu poviem ze ma to stale boli a posunul sa mi aj menzes nech to nejak riesi....Uz sa dlho snazite o mimi???...drzim palec,nech si zdrava 🙂

kacenkaharris
16. máj 2012

@muska333 Ja idem este o tyzden na sono. Ja teraz citim len taku tlmenu bolest, uz ma tam nepicha, tak neviem, zeby sa ta cysta uz zase pomalicky nelievala alebo sa to hoji? 😅 My sme sa prave teraz rozhodli, ze od maja zacneme pracovat na miminku a hned do toho toto! A cele tie roky mi nic nebolo, este som aj ovulaciu casto citila, vravela som, ze pohoda, zamiesat mimi nebude problem. Ako naschval.
Neviete niekto, co sa stane, ked cysta praskne, aka je sanca, ze sa uz nevrati a aka, ze sa bude vracat? 😕

muska333
autor
17. máj 2012

mne praskla(neskutocne bolesti,aj som vracala) a o dva dni sa mi zase naliala ta ista cysta....po menzese som bola na kontrole a uz tam nebola....doktor povedal ze ta cysta ked nieje skodliva by sa mala odplavit pocas menzesu...uvidis na sono,drzim palec.....mne tak isto nic nikdy nebolo,a zrazu toto.....aj tuto na MK som vela citala o cystach a vela bab o nej pisu,takze aspon niesme jedine...pak daj vediet ako si dopadla...ked mi v nemocnici povedali ze mi praskla cysta velmi som sa nalakala a hned som si pripustala to najhorsie ale chvalabohu sono ju uz neukazalo...drz sa 🙂

grenka
4. jan 2013

@muska333 ahoj aj mne sa pravidelne takto robia cysty menzesom odide a ovulkou pride...bola som na 10 den od zaciatku menzesu na kontrolu a uz tam nebola...gynekol videla folikuly ze za 3-4 pride ovulka snazili sme sa pred aj po a menzes mi meskal 7 dni a nakoniec dosiel...citim pichanie vo vajecniku a menzes je krvavo-vodovy asi zase praskla...vo februari idem na kontrolu...a ty si ako dopadla?

patriciasiskova
19. dec 2014

Dobrý deň mám otázku.Bolelo ma v podbrušku na ľavej strane a zasahovalo do krížov a oslabovalo nohy.Počkala som lenže to bolelo 4 týždnetak som šla včera na gynekologiu ,tam mi našli cystu 4cm. Doktor povel ak mi to neprejde do dnes tak mám ísť na operáciu.Mňa to začalo bolieť až teraz v podvečer..vravel že počas menštruácie sa zväčšovalla ,zväčšovala a terazmi praskla,ale doktor povedal že sa to už bude teraz postupne odplavovať,že to je bežném aj z toho sú tie bolesti a menštruácia mi mešká už 3dni..chcem sa opýtať či mám zájsť ešte raz na gyndu alebo vyčkať že to prejde samo a či mi vlastne tá menštruácia príde.