Dospelí ľudia a škôlkarske bacile

mandy29
22. nov 2017

Odkedy zacali chodit do skolky chlapci co je uz vyse 3 rokov,vkuse ked su oni chory som chora aj ja.Od alergolologicky som dostala imunar ci ako sa to vola na posilnenie imunity,dobrala som to a bum po tyzdni ked ochoreli oni tak aj ja...vkuse zapalene dutiny...davam si c-ko,d-cko,zinok,propolis,med a vkuse sa na mna nachyta nieco...ako z toho vonku?

mandy29
autor
23. nov 2017

@katarinamarkova praveze doteraz som vkuse lietala ku lekarke,ale uz ma nebavi kazdy druhy mesiac pchat do seba atb.
Nepracujem,bola som na materskej ked sa toto zacalo...

eeffka
24. nov 2017

@mandy29 no vidis 🙂 materska. Minimalny kontakt s ludmi a mas dovod. Len do roka by to malo povolit. Mam taku istu kolegynu. Od sept mala v skolke a ona uz 2he atb.

jahodka11
24. nov 2017

Nam pomohlo, ze starsi syn ostal potom v skolke len pol den a nespal tam....ale doteraz to tak mame, ze ked nieco prinesú, ja idem umrieť z tych chorôb....momentalne mame kiahne, nastastie som uz mala...tak snad raz sa ma to týkať nebude...🙂

juliet86
24. nov 2017

@mandy29 mne pomohol imunovaxom 30 dni, baciltrafil denne, imunoglukan forte ked som oslabena. dalej chodit von do prirody na prechadzky v kazdom pocasi, otuzovat sa, ale ze naozaj sa otuzovat, vetrat doma narazovo, vzdy si umyt ruky po prichode zvonku, uplne vzdy, kupit si cisticku vzduchu domov alebo do prace, mokre uteraky na noc na radiatory ak mate suchy vzduch. nestresovat sa. meditovat. vela ovocia a zeleniny. zazvor a cesnak. drzim palce

jankali
24. nov 2017

🙂 mne kamoška dr. povedala, keď som sa sťažovala furt, že u nás už odišla detská imunita - ktorú sme nadobudli prekonaním detských chorôb - (vekom sa to stratilo🙂 a preto nás detské choroby hneď skolia... mňa teda hej, hm.

roselyn
24. nov 2017

Ako to tu citam, tak sme na tom rovnako. Dcerka donesie chorobu zo skolky, a rad radom ju vzdy niekto schyta ;( bud ja alebo manzel, a dokonca aj stari rodicia, ktorych staci, ze navstivime ;( hrozneeee Ked je doma, nechodi so skolky tak je dcerka a aj my vsetci zdravi ;)
Najhorsie to bolo v praci, ja v kuse kazdy mesiac chora sucasne s dcerkou ;( same ATB a lieky na imunitu, ale co sme sa vyzdraveli, hned sme opat boli chore. Ja neviem, co to v skolke za choroby lietaju ;(

katarinamarkova
24. nov 2017

@mandy29 môžem sa ešte spýtať? hovoríš každé dva mesiace.....
- vždy sa jedná o rovnaký problém? dutiny, nos, oko....?
- vystriedali ste aj rôzne antibiotiká? alebo berieš vždy rovnaké?

mandy29
autor
24. nov 2017

@katarinamarkova tak tento rok v januari 3 atb,lebo nezaberali lebo neurobili kultivaciu na citlivost,v marci dalsie kvoli dutinam,v juni zapal priedusiek,v septembri neidentifikvatelny zapal len krv ukazal ze nieco tam je,v oktobri zapal oka a potom pohoda cca 2 tyzdne...a potom nadcha a odvtedy chytene dutiny

roselyn
24. nov 2017

@mandy29
Mala ma chytene dutiny 10 mesiacov v roku (ked je v skolke) ;( a v kuse ATB. 2tyzdne chora a tak akoze fit v skolke a zas to iste dokola. Len cez letne prazdniny je oki. Akurat vcera 1x doktorka povedala, ze jej nezaberaju, ze uz ziadne nedostane (ja som jej to hovorila v kuse). Tak a teraz uz dostala lieky na imunitu na 3 mesiace. Som zvedava, achh.

mooonika1975
24. nov 2017

Inak chcem ešte pripomenúť že tieto škôlkarskych bacily sú veľmi nebezpečné pre starších ľudí , preto netreba dávať starým rodičom na dôchodku varovať deti, oni už nemajú takú odolnost

mandy29
autor
24. nov 2017

@mooonika1975 tak my uz starych rodicov nemame :( takze sme odkazany sami na seba,preto som nervozna z toho ze som vkuse aj ja chora s nimi

lubina
24. nov 2017

@mandy29 presne toto som mala aj ja, tiez som bola u imunologicky,liecba a vsetko, prestalo to az ked deti skoncili skolku a zacali chodit na zakladnu. Vtedy to uz bolo lepsie. Dokonca som s detmi mala aj kiahne, kedze ako dieta som ich nemala. samozrejme deti presli ok, ja som bola na antivirotikach ☹...ozaj to chce len pretrpiet ten cas. Je to hrozne, aj ja som takto bola v kuse chora a to som sa dopovala kadecim, len aby som posilnila imunitu, zial vzdy ked bolo niektore dieta chore, tak ja este viac...

mooonika1975
24. nov 2017

@mandy29 skús hlivu na imunitu a presne ako píše jedna baba, stratila si už odolnosť voči detským bacilom, treba inak nechať dieťa po chorobe aspoň týždeň doma, lebo ochorie znova. Keďže je oslabený organizmus predchádzajúcou chorobou

janifer
26. nov 2017

@roselyn ja by som na vasom mieste uz zvazovala ostat doma s dietatom, neviem kolko ma rokov, niektore deti az po 4.roku maju lepsie znasanie skolky. Az ma srdce picha, ked to citam. Tie lieky na imunitu to je nanic, nas bral tiez pred nastupom do skolky a hned po tyzdni aj tak ochorel. Od toho si zazraky neslubujte. Skor cisty vzduch, nejake kupele skuste my sme napr z Trencina a chodime za dobrym vzduchom do TN Teplic, lebo u nas je kotolna na slamu na cele sidlisko a fakt ze zamorene to byva teraz na jesen, cela kotlina

lenemmka
26. nov 2017

Dievcata prosim vas niektore ste tu spominali,ze ak je dieta casto chore odporuca sa aby chodilo do skolky len na doobedie t.j.aby tam neprespavalo.preco sa to odporuca?aky to ma vyznam?dakujem vam🙂

mooonika1975
27. nov 2017

@lenemmka no na spánku sa v tej miestnosti lepšie bacily roznesu, u nás napr ak sa deti spájajú, tak na spánok pridu tie delené deti, iné bacile, ležia neďaleko od seba, kašľu tie choré, ked si lahnú. Ale nemusí to byť pravidlo. No ja ak mám takéto choré dieťa v spalni, tiež pomaly stojím medzi dverami, aby som neochorela, samozrejme poobede rodičom hovorím a nechávam dieťa doma, alle bacil je už vo vzduchu

roselyn
27. nov 2017

@janifer
Mala ma 4 roky. A od 3rokov - t.j. nastupu do skolky je kazdy mesiac chora ;( Aj par krat to schytame aj my dospeli ;( Doktorke som povedala, ze toto je posledna sanca, lebo nemienim rok aj nieco v kuse do nej pchat ATB a i tak nezaberaju. Uvidim, co bude dalej s nami. Ja uz som hovorila manzelovi, ze budem s nou doma a hotovo. Ved to sa tak neda fungovat ;(

babulkomale
27. nov 2017

Zaujimave, co tu citam. Ja mam chronicke ochorenie, ale od syna vobec nebyvam chora zo skolky. On mava len banalny kasel, s nalezom cisteho dychania a obcas sopel.
Tento rok je zatial zdravy.
Priebezne bravam prirodne vitaminy, vzdy cosi ine a jemu davam len tekute D-cko v zime kvapku denne.
Imunoglukan z hlivy u nas dva roky dozadu choroby skor "pritahoval".

janifer
27. nov 2017

@lenemmka v skolke spia male deti vseho vsudy 1,5 hodiny, kym zaspia moze to trvat,potom ich budia, nas napriklad codil stylom 2 dni cely den. 3 dni len doobedu, doma potom spal viac ako 2,5 hodiny, dospaval,doma sa zvykne aj viac vypotit pocas spanku. Aj to co pise Mooonika ma nieoc do seba