Hnedé špinenie pred menštruáciou

5. máj 2023

Ahojte, už asi 8 mesiacov mávam 3-4 dni pred menštruáciou hnede spinenie. Snažíme sa aj o babatko, no nedari sa. Mam sa objednať k dr na hormonálny profil? Alebo skúsiť nejaké voľno dostupne vitiminy? Ma s tým niekto skúsenosť?

sajmonka_1216
5. máj 2023

Myslím že je to normálne a rozbieha sa tak ms.. ja to tak mám ale deň pred ms

majkaaa318
6. máj 2023

@sajmonka_1216 ja som toto tiež mala, ani nám sa nedarilo bábo a chodila som po vyšetreniach,dokonca aj v CAR to vôbec neriešili, že to je normálne. Potom sme vyskúšal Napro prístup, tam som zapisovala hlien aj spinenie do tabuľky plus mala kontrolné odbery krvi v presne stanovené dni cyklu a lekár hneď na prvej konzultácii zistil z toho veľký nedostatok progesterónu. Nasadil liečbu a hneď v prvý cyklus som otehotnela a úspešne donosila. Možno by si to mohla skúsiť takto riešiť aj so svojím gynekológom. Za pokus to stojí.

viky173
6. máj 2023

co sa tyka hnedeho spinenia pred menstruaciou, tak aj ja to mavam, niekedy aj niekolko dni, malo by to byt normalne... s tym, ze sa Vam nedari sa kludne objednaj najskor ku svojmu lekarovi a uvidis, co Ti navrhne
ako dlho sa uz snazite? ja mam cysty na vajecniku a velmi nepravidelny cyklus a lekar mi povedal, ze ked rok sa budeme snazit a nepodari sa, tak mam prist a budeme to riesit
drzim palce

majkaaa318
6. máj 2023

Áno určite choď na vyšetrenie, môže to byť dlhá cesta. Závisí aj koľko máš rokov, niekedy netreba čakať ani ten rok.

autor
6. máj 2023

.. my sa snažíme už 10 mesiacov a okrem tohoto hnedého spinenia mávam aj PMS, ovulaciu mávam aj menštruáciu pravidelne. Objednám sa k dr a uvidí sa

sajmonka_1216
7. máj 2023

@majkaaa318 ja s týmto nemám problém. Nemám žiadne spinenie mimo cyklu, len kym sa rozbehne ms a je tam fakt tá krv, tak to je take spinenie, napr večer a ráno už normálna ms

majkaaa318
8. máj 2023

@sajmonka_1216 ja som chcela odpovedať autorke, len je ako anonym a omylom som označila teba. Skôr poznám to spinenie čo popisuje ona, naozaj aj niekoľko dní pred ms, kedy netušiš, ktorý den sa vlastne rozbehne.