Hojenie hrádze - skúsenosti

sss112
8. sep 2022

Ahojte, prosím vás, nemáte niektorá skúsenosť? Na 4ty deň po pôrode sa mi rozpadol k5eden abo 2, neviem, dr.povedal, že to netreba šiť, že sa to zahojí. Doma sa mi to rozpadlo viac, takže sa nasadili antibiotika a šili to druhý krát. Myslela som, že bude pokoj. Stehy teraz držia, ale som 10ty deň od sitia a mam pocit, že sa to nijak nehoji. Stále to neni scelene. Vidno ze je to trosku od seba. Bojim sa,ze sa mi to uz v zivote nezahoji. Zajtra mam kontrolu...no ja som uz total nestastna z toho. Je tu niektora s niecim podobnym, ze sa to dlho hojilo, nechcelo scelit ale nakoniec sa to zahojilo??..

sapetka
8. sep 2022

@sss112 mne sa rozpadli stehy. Lne zopar neviem uz presne kolko ale nejdu ma znovu sit. Ze sa to zcely pp case. Tak uvidim

hviera81
8. sep 2022

mne sa jeden steh rozpadol, v zrkadle to vyzeralo, ze tam je diera. som uz rok po, a uz to tam nie je. vobec to nie je vidno

sss112
autor
8. sep 2022

@sapetka a ako fungujes? Ja skoro nikde nechodim, aby som len vetrala, nedavala vlozku, oplachujem, davam taky zeleny roztok co mam davat na to, atd...v ziadnom pripade nesediet. No ked budem musiet toto niekolko mesiacov robit tak..... a ani ma to uz neboli...no som zvedava co mi zajtra povie doktor😟

dominidi
8. sep 2022

Ja som rodila v tych najvacsich horucavach, takze rana bola nonstop spotena, zapalilo sa mi to a tiez sa 2 rozpadli hned..chcela som sa vyhnut antibiotikam a presivaniu, tak som doma chodila asi 4-5 dni bez nohaviciek, pod sebou som mala len podlozky a cele dni som ranu vetrala. Ked maly zaspal sprcha a cicatridina. Neprijemne lebo krv bola vsade, ale pomohlo. Zarastlo to krasne.drzim palce🙏

sss112
autor
8. sep 2022

@dominidi ja takto fungujem tiez. Ale nejako neviem, mam pocit ze sa to nemeni. Za kolko dni sa ti to zrastlo?

dominidi
8. sep 2022

@sss112 takych 5 dni trvalo kym ustupil zapal, pokracovala som v tej rutine a viem len tolko ze ked mal maly 2t zavolali sme svokrovcov pozret maleho lebo to som uz bola zahojena..neskusala si cicatridinu? Mne ta velmi pomohla podla mna..minula som 2 balenia..

sss112
autor
8. sep 2022

@dominidi mam, pouzivala som este predtym jak sa rozpadli, aj párkrát na to nove sitie ale nemam pocit ze by mi pomáhalo...no tak ja za chvilku budem 2 tyzdne po no a fakt nemam pocit ze by sa to malo scelit. No uvidime.

hviera81
8. sep 2022

@dominidi tiez som takto fungovala, doma bez nohaviciek, mala som tu podlozku na gauci a v posteli. nikto k nam tie prve dva tyzdne nechodil, a ked nahodou, prva navsteva, tak som si dala tie sietkovane nohavicky, aj na prechadzky.

sapetka
8. sep 2022

@sss112 tak normalne. Ja som sedela hned po porode. Nevetrala som nedalo sa ja mam estw starsieho syna plus som krvacala takze vlozku som musela mat. Boliet to neboli a verim ze sa to zrastie casom

amelie2017
9. sep 2022

Aj mne sa po prvom porode rozpadlo sitie. Ze uz sa to neda. Dali mi nejaky krem na to, strasne som revala, nie len od bolesti, ale aj z toho pohladu. Ozaj to vyzeralo, ze tam budem mat mega dieru, skoro ako 2 vaginy 😀 nastastie sa to zrastlo. Ale fungovat som nemohla poriadne takmer cele sestonedelie. Kazdy jeden krok ma bolel, ked som si sadala, videla som hviezdicky. Pre mna bolo toto obdobie horsie ako samotny porod. Doslova som trpela. Po druhom porode ani jedna ranka, boze, to bola parada. Hned ako mi dovolili postavit sa som behala. Na druhy den som ani nevedela, ze som rodila.

sss112
autor
9. sep 2022

@amelie2017 presne. Toto je horšie jak porod. 😓 som rada, ze sa ti to zahojilo, aj ked ti to nesili opäť. Mam tak nadej,.ze aj mne sa to zahoji🙏 ďakujem