Hrčka na prsníku

23. máj 2023

Ahojte,boli ma jeden prsník,nahmatala som tam niečo oválne aj guľaté ako hrčku.Ja sa v tom nevyznám,mne sa zdá že celý prsník je hrckovity.No bolí to.Gyn nedvíha, chcem sa objednať k nemu na vyšetrenie.Ako vyzerá také vyšetrenie prsníka? Ešte mi žiaden gyn nevysetroval prsníky.No teraz mám noveho dr kvôli sťahovaniu a ten vraj vyšetruje aj prsníky.Ak sa mu to nebude zdať v poriadku kam ma pošle ďalej na vyšetrenie?Na sono pŕs u nás v meste sa čaká aj pol roka dopredu.Dovtedy sa z toho môže vyklut všeličo.Samozrejme mam strach.

nelca0510
23. máj 2023

Počkaj,tebe žiadne lekár nikdy nevysetroval na preventívke prsia? Ani ty sama každý mesiac?

autor
23. máj 2023

@nelca0510 Doteraz som chodila len k jednému a on prsníky nevysetroval.A nie nerobila som samovysetrenie,skúšala som no mne to príde že cely prsník je sama hrčka.Tak ako sa v tom mám vyznať.Na sono pŕs chodím pravidelne.

luccija
23. máj 2023

Prehmata, pošle na sono, mmg prednostne

simca06022011
23. máj 2023

objednaj sa k lekarovi a uvidis, ak nedviha zbehni tam osobne. Prsia ti ohmata, tu hrcku mu ukazes. Ak nerobi sono on, posle ta na jedno.

vanessad15
23. máj 2023

Ja síce nie som gynekológ, ale budem súdiť na základe seba. Prsník určite nie je samá hrčka😅 Teda aspoň moje prsia nie sú hrčkovité. No čo ma ešte viac zaráža je, že ti tvoj bývalí gyn nevyšetroval prsia. Každopádne držím palce nech je všetko vporiadku!🙏❤️

caramellka
23. máj 2023

No ak sa Ti zdá, že je tam veľa hrčiek a bolí to, teoreticky možno aj nejaký zápal by to mohol byť. Každopádne ako písali vyššie, gynekológ to vyšetrí len palpačne a pošle Ťa na sono a možno mamografiu. Pokiaľ Ti fakt dajú termín tam neviem kedy, určite by som šla do iného mesta...

simca06022011
23. máj 2023

ale inak ja mam tiez prsia hrckovite ;) dolezite je si ich ale kontrolovat, nie je hrcka ako hrcka 🙂 na sone ukazat co sa nezda..
A ak mas take obavy, samoplatcov beru aj hned :DD ja som sa takto par krat na sono dostala do par dni...

simca06022011
23. máj 2023

@vanessad15 inak ja mam teraz noveho a zaujimave je, ze on vobec nevysetruje prsia .. absolutne. Aj moj byvaly, tak raz za 5rokov co ho to napadlo.. iank sono a vybavene.

mamina7070
23. máj 2023

ale ved pises ze na sono prs chodis pravidene tak ako to je teda?

autor
23. máj 2023

@vanessad15 Pokiaľ viem nie každý gyn vyšetruje aj prsníky,väčšina vyšetrí ženu len zospodu.Neviem ja keď chytím prsia a prehmatavam,všade niečo oválne a hrckovite.
@caramellka U nás dávajú termíny do pol roka dopredu lebo majú plné stavy.
@mamina7070 Na sono pŕs chodím pravidelne ale to mi gyn vypíše výmenný lístok a idem do toho centra kde robia sono.

vanessad15
23. máj 2023

@simca06022011 Fúha tak nevedela som, že sú aj lekári ktorý to nerobia pravidelne😅 Dobre vedieť, aspoň som zase o niečo múdrejšia. Ani som nevedela, že sú ženy ktoré majú hrčkovité prsia😅

mamina7070
23. máj 2023

sak ale to je normalny postup u gynekoga ze odosle na sono na specializovane pracovisko
v com je teda problem resp takto otazka mas velke prsia ? si baculata? a
co ta vlastne boli ? v akej faze cyklu si ?

caramellka
23. máj 2023

Preto Ti píšem, že pokiaľ Ti dajú skutočne termín o pol roka, určite by mi to stalo za to vycestovať do nejakého iného mesta...

vanessad15
23. máj 2023

Neviem písala som viac menej z vlastnej skúsenosti. Zatiaľ každý môj gyn mi popri prehliadke vždy vyšetril aj prsia či je všetko tak ako má byť. Ale zrejme je aj veľa lekárov ktorý to nerobia😀

autor
23. máj 2023

@mamina7070 No boli ma jedno prso na dotyk aj pri pohybe,asi to nebude normálne.Mam 180 CM a 60kg prsia mám malé nemám nadváhu.Momentalne som týždeň pred ms.

simca06022011
23. máj 2023

@vanessad15 vies co.. mozno to bude zenou :DDD niekoho si radi obchytkaju, inych nie :DDD
Srandujem samozrejme.. ale aj to moze byt.. ja si pamatam, ze ten moj stary, mi v mladosti vysetroval tie prsia viac :D ale to je aj tak take o nicom, myslim, ze kazda zena to dokaze lepsie ako lekar,a halvne velke prsia, nestaci len tak ocapkat ako to robia (chodial som aj ako samoplatca na preventivky kompletne a tam to vysetrovali v ramci gynekologie vzdy). 2x3x4 hrcku mi nenasli v prsiach, ani na sone ju nenasli, nasla som si ju sama a musela som im to na 2x aj ukazat kde presne... :D

mamina7070
23. máj 2023

mozes mat pretazene svaly alebo PMS
ved ak tak sa objednaj lekarovi ale toto bude najskor pretazenie ofuknutie klima
alebo PMS

simca06022011
23. máj 2023

inak pred ms zvyknu prsia niekedy boliet, aj zlazy mozu byt viac "nafucane" ja by som asi pockala po ms ako sa to bude vyvijat. Ale tak mozes sa medzicasom objednat.

diaszoky
23. máj 2023

Ahoj prsia biesu hrckovute tosu zlazy. Lepsia sprava je ze ked ta to boli je to niefo hormonalne. Pripadne neskodne.Ak byta nebolelo jeto horsie srzim palce.🙏🏻♥️

luccija
23. máj 2023

@simca06022011 ja tam tiež citim samé hrčky.Byvaly gynekológ mi ich prehmatal pri každej prevencii, terajší nie, ale sono a prvý x som bola na mmg.
Pred menzesom ma tak bolia, že nemôžem behať.
Ak to bude považovať za urgent na sone Ta zoberú skôr, alebo si zaplat niekde v súkromnom centre stojí to okolo 25 eur.

diaszoky
23. máj 2023

Nemoze ta prsnik boliet z krcnej chrbtice?

autor
23. máj 2023

@simca06022011 Poslednú dobu sa mi skrátil aj menzes.Mala som 28 dňový a teraz len 24 dňový.Naposledy mi to došlo po 13tich dňoch.Teraz som týždeň pred som zvedavá kedy dostanem.
@luccija Preto nerobím samovysetrenie lebo mne sa zdá celý prsník hrckovity a neviem čo je v poriadku a čo už nie.
@diaszoky Chrbát ma nebolí.

simca06022011
23. máj 2023

tak sa skus objednat, mozno ti urobi aj nejake vysetrenia lekar, aj ten cyklus skrateny.. mohlo by to byt aj nieco hormonalen...? ale teda nie som lekar, neviem.

marca12
23. máj 2023

Vyhladaj sukromne sono,doplaca sa okolo 30€. Tam nepotrebujes ani ziadanku od gynekologa. Uz skoro v kazdom vacsom meste je takyto sukromnu lekar. Odkial si?

autor
23. máj 2023

@marca12 NR
@simca06022011 Neviem z čoho to môže byť.

marca12
23. máj 2023

V Nr mas sukromne sono,objednaj sa tam. Mna vzdy do tyzdna zoberu.

autor
23. máj 2023

@marca12 V ktorom ťa zoberú do týždňa?

diewcatqoo
23. máj 2023

Ako dlho ta uz boli prsnik? Ja som mala jeden cas tiez take hrckovite prsia, zhorsovalo sa mi to pred menstruaciou, vtedy boli obe naozaj bolave a sama hrcka. Spominala som to niekolkokrat lekarke a vsetko ok. Vraj to su len hormony pred menzesom. Nejako sa mi to upravilo samo.
Ale nechcem zlahcovat, urcite chod radsej na vysetrenie, netreba nic podcenit. Ja len aby si sa hned neobavala toho najhorsieho.

autor
23. máj 2023

@diewcatqoo Približne mesiac,najprv som myslela že či nemám svalovicu z práce ale to by už prešlo po mesiaci.No neprestalo to a myslím už na všetko možné.

sima435
23. máj 2023

Hneď stym k doktorovi