Kvasinková infekcia sa mi stále vracia

1. aug 2020

Dobrý deň chcem sa len s vami poradiť nakoľko je víkend a ja nemôžem ísť na gyndu ale nemôžem sa dočkať keď tam pôjdem už dlho ma trápia kvasinkove infekcie vždy sa mi to vracalo stále dokola a dokola ale rok som mala už pokoj a včera okolo 5 večer zas... Ale silnejšie ako predtým nedá sa mi ani sedieť ani stát.. Mala som dostať menštruáciu v štvrtok a mešká mi to sa mi ešte nestalo aj som mala bolesti v podbrušku a ja ze dostanem no nič.. Kúpila som si rýchlo v lekárni v tescu rosalgin a fungicidin baby prosim poraďte môže to byť fakt silná infekcia a preto mi mešká aj menzes napíšte čo si ešte môžem na to dat nech to aspoň trošku zmierni než pôjdem na gyndu

veronikaszabova
1. aug 2020

1. Nie si tehotna?
2. Preliecil sa aj partner?

autor
1. aug 2020

@veronikaszabova
@veronikaszabova robila som si tehotensky test keď som mala asi 3 dni do ms a vyšiel pozitívne lebo som mala slabé krvácanie a výtoky bolelo ma v podbrušku ale možno to bolo len týmto že som mala mat kvasinky.. A práveže ho nepreliecil vôbec povedal že keď nemá príznaky nemusí

autor
1. aug 2020

Negatívne pardon

hettinka
1. aug 2020

Zopakuj si test. Mne zaberá Canesten tablety na vkladanie + Canesten krém pre partnera.

mrvulka
1. aug 2020

Výplach :na liter vody lyžičku sódy bikarbóny.pomôcť na víkend by mohol aj biely jogurt (dať na vložku ).a začnite užívať Indonal women,je perfektný na ženskē problémy.A v prvom rade úplne vyradiť sladké

autor
1. aug 2020

@hettinka áno tie som aj chcela vraj sú dobré ale nemali ich tak som zobrala aspoň ten rosalgin

autor
1. aug 2020

@mrvulka to máte pravdu s tým sladkým ja stále niečo sladké.. A ten indonal normálne v lekárni kúpim

simsalabim
1. aug 2020

Ak je to opakovane, ziadat komplet odbery, ci zapaly nepodporuju napr. chlamydie, ziadat profylakticku liecbu - vacsinou sa dava na 6 mesiacov, vysetrenie u imunologa, krv na cukrovku. A s tym sladkym to je blbost - traduje sa to, lebo zeny, co maju cukrovku, su na mykozy nachylnejsie.

ukulela
1. aug 2020

Mne lepšie pomôže Canesten, ako fungicid. Teraz by bola dobrá ťa tableta. Keď je to ale taká bolest, nemôže to byť zápal močových ciest? Nepali a nereze ťa pri močení? Ak to veľmi bolí, skoc na urgent. Možno je to na silnejšie lieky na predpis. Ináč, ja som to mávala stále. A teraz si uvedomujem, že ustúpilo, ako som začala používať kalich. Mne vadilo už všetky vložky, nájsť v obchode neparfumovanu bol pomaly zázrak...

autor
1. aug 2020

@ukulela práveže ma páli aj pri močení to boli reže a neskutočne svrbí povedala som si že vydržím ale to je už neskutočne.. Neviem už vôbec z čoho to môže byť

eliska13
1. aug 2020

Žiadne sladké všetko vyluc z toho candida žije, kvalitné probiotiká dlhodobo, iba bavlnené nohavičky hlavne v lete pozor na mokré plavky
Rosalgin je taka rýchla pomoc, ale môj gyn to nemá rád, lebo si úplne znicis ph aké tam máš mať
Canesten tbl a Canesten krém mi najlepšie zaberá
A od lekára Mycomax?neviem či sa tak vola
A môžeš mať aj zápal mechúra veľa pi
Ale toto určite ries u lekára vytery a pod...

janeninka
1. aug 2020

Mne preventivne pomohol multigyn actigel a obcas lactofeel - ked som citila ze daco nie je ok, ale tak celkove bavlnene nohavičky, kalisok, latkove vložky, vnutorne uzivat probiotika aspo n chvilu,aj extrakt z grepovych jadierok som skusala - tazko sa mi hodnoti co z toho pozaberalo..pri canestene a rosalgine a pod som sa vzdy bla toho narusenia ph. Jasne ze na kutne stavy ok ale dake caste nic moc..

katty2012
1. aug 2020

no treba preliecit aj partnera, aj ked je bez priznakov

columbine
1. aug 2020

ja osobne by som trvala na prelieceni partnera 100%... co je to za blbost ze musi mat priznaky 🤦‍♀️

No a teraz z ineho sudka aj ked to nie je pre kazdeho 😊..

Poznam zenu ktora s tymto mala roky problemy kvasinky mykozy rozne problemy.. partner nonstop preliecovany na koniec sa zistilo ze bola vo vztahu nestastna a jej psychika to pretavila do gynekologickych problemov.. po rozvode to prestalo

Poznam pripad kde zena skusila iny sposob a prestala si nonstop do hladka holit intimne zony. Nevravim ze chodi zarastena ako dzungla ale obmedzila to a len si to upravuje. Aj ked to uz v dnesnej dobe znie nechutne chlpky maju aj ochrannu funckiu a obmedzuju preniknutie infekcii..

No a na koniec strava 🙂 obmedzit cukor , maso , nezdrave slane veci a nahradit ovocim zeleninou orechmi ...

viikkki
1. aug 2020

Ja som takto trpela pol roka kým dvaja gynekológovia nasadili správnu liečbu, každý deň bolesti

eliska13
1. aug 2020

@columbine aj neliečená alergia to môže spôsobiť, lebo telo je oslabené, a stres...a jasne psychika veď tá je za väčšinou chorôb😊vystresovaný človek hneď ochorie

autor
1. aug 2020

Ďakujem vám krásne za rady baby ste zlaté dám vám aj vedieť keď pôjdem gynekológovi a môžem sa opýtať ešte mam si pre istotu urobiť ešte test ako nemyslím si ze som v tom lebo pred MS bol negatívny a teraz ta kvasinková infekcia neviem teda ci robiť test alebo nie

sara07
1. aug 2020

@mrvulka ja som vyradila sladké a nepomohlo to a ako pol roka som držala ako blbec , nema to vplyv , možno ubrat cukor alebo ja potom jem malo sladké neviem

amelie2017
1. aug 2020

Ja som sa s tym trapila roky, plus herpesy. Nonstop kvasinky a herpes na pere. V 20 ni vybrali mandle a odvtedy som mala kvasinky raz v tehotenstve. Herpes raz do roka. Ja som mala kvoli mandlian prisernu imunitu, zapal sa mi roznasal po tele a sposoboval problemy. Ak sa ti casto opakuju, ziadala by som obvodnehi o podrobne vysetrenia, treba najst pricinu, len zo sladkeho to nebude

mrvulka
1. aug 2020

Áno.Indonal women.

janina7111
2. aug 2020

Ja mám ten istý problém prejedla som sa sladkého a mám ten istý zápal a každý rok to mávam. Aj herpesy pred alebo po menštruácii.