Máme zlý spermiogram. Čo sa dá s tým robiť?

mishhel
14. jan 2012

nas spermiogram je vraj dost zly mate niekto podobny ,co vam vraveli nato lekari da sa to este liecit ?,vitaminy a td? vzhlad,konzistencia:hlienove vlakna,viskozna. koncentracia sp.(20mil.ml.) 6,5mil.ml prestup(do2min.) 1hod. 17min. zivotnost (75percent) 59percent. ph 8,8. taznost(do 2cm):5cm objem (2,0-8,0):1,5ml pohyblivost 0 percent linearna (nad 25 perc.) 22perc.pomala linearna, 15perc.nelinearna 73 perc.nehybnych invazna pohotovost 20 nedostatocna, percento defektnych spermii 96percent. hlavicky 96perc., krcku 0 perc.,bicika 0 perc., fragmentacia DNA 39percent., ZAVER Hypooligoastenoteratospermia ,vysoke PH, pritomne PMN,zvysena fragmentacia DNA, 46 percent spermii ma akrozomove cysty,typicke pre STD. mozete mi dat vediet ci je mozne otehotniet prirodzenou cestou ?dakujem

domuska11
14. sep 2012

@kikuska9981 nam odporucili TRIBULUS, L- CARITINE alebo ENERGY MEN...v tom mas vsetko..kukni na nete alebo to maju aj v lekarni...ucinok to mas az za 2 mesiace, co je super, kedze vy idete az v decembri na spg..

zabka888
19. sep 2012

@lucinocka ahoj, prosím ťa v akej forme ste brali ten kotvičník - čaj alebo spyaný? kúpila si ho v lekárni? dakujem

lucinocka
19. sep 2012

@zabka888 tabletky, kupila som v zdravej vyzive🙂 moj muz neni na caj, tabletku prehltol a bol pokoj🙂

zabka888
19. sep 2012

@lucinocka ano? to som ešte ani nepočula že je to aj v tabletkovej frome.. elbo u nás v zdravienke mali len čaj s prídavkom kotvičníku :/

lucinocka
19. sep 2012

@zabka888 ja som kupila bez problemu aj kotvicnik aj macu v tabletkach tak poctivo papal a za par dni mame nasu malinku na svete 🙂

zabka888
19. sep 2012

@lucinocka ja som kúpila tiež macu v tabletkách, to už užíva 2 deň a ten kotvičník musím zohnať 😉 a užívala si aj ty? či len manžel? moj má dosť teraz problémy s hormonami (veľa prolaktínu,malo testosteronu) dúfam že mu to pomože upraviť hormony.. tak držím palce nech všetko dobre dopadne a možete sa naplno tešiť z malinkej 🙂

carmmen
19. sep 2012

Čaute dnes bol manžel na SPG: volum 4 ml, denzita 5mil/ml, cca 50% spermii v triede c, 30% b, 20 % a, bez patolog. morfoforiem, pH 7,4, vlákno 2 cm. Diagnoza Oligospermia. Môžte mi to prosím bližšie vysvetliť?

zabka888
5. dec 2012

@maci_267 ahoj, neviem či si už tehulka ale pozerám, že ste mali 10mil/ml spermií a to máme asi aj my (kedže u zdravého chlapa je má byť 20 mil/ml a moj muž má 50% zdravých) chcem sa spýtať ako ste dopadli? nejaké vitamíny, boli ste aj na kontrolnom spermiograme?

maci_267
5. dec 2012

@zabka888 no my sme boli na kontrolnom sp. dvakrat, lenze tie prve dva razy bral silne lieky ktore by to mohli ovplyvnovat, tak ked prestal ich brat, tak si dal prestavku aby sa precistil a posledny kontrolny ukazal 12 mil./mil.. Cize ziadne nejake extra zlepsenie..
Nam povedal, ze ked prvykrat je taketo mensie mnozstvo, tak sa nemusime bat, ze to moze byt stresom alebo tak, treba ist na kontrolny.. Tak chodte este raz.. 😉

31era31
5. dec 2012

ahojte🙂)my s mojou polovičkou tiež máme skusenosti s macou,on to bral neaký mesiac-dva.u nás totiž to je problem že sme zatial neboli na vyš.spermiogramu,lebo moja švagrina vravela že tam mi doktor presne povie na ktorý den mám ísť na vyšetrenie.lenže ja pracujem v Rakusku a na moje neštastie určite vtedy budem mať vonku turnus.tak sme sa rozhodli s manželom že skusi brať tu macu.zatial je u nás negatívny výsledok,ale veríme že sa to raz podarí.ak niekto má skúsenosti a vie mi dať presne info ako to chodí na ambulancii SPLN,tak vopred budem vdačná🙂)

milagrosss20
5. dec 2012

Ahojte..a mate niektora s vas skusenosti s leukospermiami?bol niektory s vasich muzov na urologii?

kika9981
20. jan 2013

@lucinocka ahoj prosím ta tú macu si kúpila vo forme prášku či tabletkách? myju máme tiež,ideme brat druhé balenie a plus kotvičník v kvapkách,snád to zaberie🙂

kika9981
20. jan 2013

@domuska11 ahoj dominika,prepáč,ale na nik kikuška9981 sa nemožem dostat,tak mám nový kika9981 🙂

kika9981
20. jan 2013

@domuska11 ahoj my sme na tom rovnako so spermiogramom,my máme príst v marci,každé tri mesiace,boli sme v setembri na prvý,potom v decembri a teraz v marci na tretí,potom už neviem,užíva macu a kotvičník,vitamín E tak dúfam,že snád to zaberie🙂 počula som,že pomáha aj selén+zinok

domuska11
20. jan 2013

@kika9981 ahoj, v pohode...a ako dopadli spg. ???

lucinocka
20. jan 2013

@kika9981 ahoj, tabletky 🙂 to by som mu nabila do hrdla aj keby nechcel:D drzim prsty🙂

kika9981
20. jan 2013

@lucinocka dakujem,i používame macu v prášku,no ako hnus ti poviem,,,,,,,,ale papá,obdivujem ho,a kotvičník v kvapkách sa celkom dá,macu už máme druhé balenie,bol rozhodnutý,že kúpime tabletky,ale nakoniec povedal,že si už na nu zvykol,a aké sú tie tabletky?vieš poradit? akú majú chut?

lucinocka
20. jan 2013

@kika9981 mne aj tie tabletky smrdeli na blutie, som si zaúpchavala nos ked ich otvaral 😀 no ale co, ked som ja mohla ako truba drzat nohy hore hodinu po sexe mohol aj on hltat tabletky:P

kika9981
20. jan 2013

@domuska11 zle,žiadna zmena,začali sme brat macu v prášku a kotvičník v kvapkách a vy ako? DúFAM,žE TO ZABERIE,DOKTOR mu konečne poradil permen tak uvidíme

domuska11
20. jan 2013

@kika9981 a mate 0 ?? My pichame Merional...dufame na zazrak 🙂

kika9981
20. jan 2013

@lucinocka tak tak,no zo začiatku fúj,ale potom si zvykol,ako obdivujem ho,potom chcel tabletky a le teraz povedal,že chce prášok už si zvykol,no dúfam,že to pomože,a čo sexuálny apetít? no počula som u mnohých,že maca nepomohla iba zvýšil apetít,dúfam,že to nebude náš prípad

kika9981
20. jan 2013

@domuska11 merional? to som ešte nepočula,no niake tam sú,ale je ich málo neviem na kolko sa to počíta,tak mu napísal 0,ale je ich tam pár........tak snád jedna zablúdi a vy?

kika9981
20. jan 2013

@domuska11 merional? to je pre chlapou? to som ešte nepočula,doki mu konečne poradil permen,ideme v marci,potom už doktor nevie,čo s ním,doktorka nás chce poslat do Martina do heliosu,kolko stoja tie tabletky a v lekárni?

domuska11
20. jan 2013

@kika9981 to su hormony, pouzivaju ich zena k IVF, ja som ich mala uz vybrate z lekarne pre mna a nakoniec ich pichame priatelovi..su na predpis a musi ti ziadost schvalit poistovna..

kika9981
20. jan 2013

a prečo jemu, tiež zlý spermiogram? kvoli tomu sa jemu pichajú? kolko stoja

iwe4
22. jan 2013

ahojte.....chcem sa spytat, ako sa da objednat ku lekarovi hrivnakovi..pretoze je problem sa mu dovolat a potrebujeme vysetenie spermii.... nedari sa nam otehotniet a mne hrozi laparoskopia, prefuknutie vajicok, len najprv musi partner byt vysetreni...

pempusik
23. jan 2013

@iwe4 na stranke ma napisane, ze sa objednava na tomto cisle: 0901 705 356. KEdysi, ked este ordinoval len po veceroch, tak sme mu pisali sms na cislo 0903 625 694 a on sa potom ozval spat. ale odkedy ma sestricku a ordinuje uz normalne, nemal by byt problem dovolat sa mu.

iwe4
23. jan 2013
iwe4
23. jan 2013

@iwe4 dakujem za info...uz mi aj odpisal emailom,ze mu mam volat vecer...ale stale ma obsadene....tak musim cakat.. Ale dakujem a pekny vece
😀

kika9981
24. jan 2013

@domuska11 dominika a kolko stoja? to sa može chlapovi? už sme zúfalý.........