Máme zlý spermiogram. Čo sa dá s tým robiť?

mishhel
14. jan 2012

nas spermiogram je vraj dost zly mate niekto podobny ,co vam vraveli nato lekari da sa to este liecit ?,vitaminy a td? vzhlad,konzistencia:hlienove vlakna,viskozna. koncentracia sp.(20mil.ml.) 6,5mil.ml prestup(do2min.) 1hod. 17min. zivotnost (75percent) 59percent. ph 8,8. taznost(do 2cm):5cm objem (2,0-8,0):1,5ml pohyblivost 0 percent linearna (nad 25 perc.) 22perc.pomala linearna, 15perc.nelinearna 73 perc.nehybnych invazna pohotovost 20 nedostatocna, percento defektnych spermii 96percent. hlavicky 96perc., krcku 0 perc.,bicika 0 perc., fragmentacia DNA 39percent., ZAVER Hypooligoastenoteratospermia ,vysoke PH, pritomne PMN,zvysena fragmentacia DNA, 46 percent spermii ma akrozomove cysty,typicke pre STD. mozete mi dat vediet ci je mozne otehotniet prirodzenou cestou ?dakujem

sonda2
12. nov 2013

@ivec16 zeleny jacmen mam doma, tak ho tiez vyskusam, dakujem za podporu aj odpoved

monikau
12. nov 2013

baby, a co je lepsie, macu koren mlety vo forme prasku alebo macu kapsule?dakujem

luis75
13. jan 2014

Nebido paradonxe vyničí spermie. Logika hovorí: Viac testo = viac spermií, FIGES!!! prax - po Nebide=0 spermií u mňa, a to sa chytali za hlavu aj V Martine aj v Brne. Pozor, toto by mal každý endokrinológ aj chlap o Nebide vedieť. Ono to spraví z chlapa bujaka, ale holt bez nábojov. Stav je však vratný a po polroku sa to vráti do starých koľají. Má chlap málo spermií? Pomerajte mu testo a LH u uroša a endoša.

betiii
19. jan 2014

ahojte baby ja mam tiez problem.s priatelom sa snazime uz vyse roka.ja som mala zatial vsetko ok no priatelov spg nedopadol dobre.doktor mu napisal neschopny reprodukcie.bojim sa.chystam sa kupit preneho macu.citala som ze to pomaha.moja gynek nam kazala ist este dvom nezavisle od seba lekarom ako to dopadne.ale kedy nepovedala.myslite ze mame ist az po troch mesiacoch ci mozme aj skor?a co ak sa to nezmeni?mate niektora s tymto skusenost?viem ze psychika robi svoje no ja na to casto myslima mam strach.

kveta
19. jan 2014

@betiii Az po troch mesiacoch. Konkretne parametre spermii boli ake? Pocet, pohyblivost, morfologia?

kveta
19. jan 2014

@betiii Ale mozete ist aj skor. Ale po troch mesiacoch si to iste znovu otestujte. Ak Vam najdu nejaku vhodnu spermiu, dajte si to zamrazit. Hned zamrazit.

kveta
19. jan 2014

@betiii Co ak sa to nezmeni? Skusite TESA a MESA a neskor zvazite spermie od darcu.

avlv
20. jan 2014

@betiii tribulus, zinkosel, vitamin E, koenzim Q10, netreba dávať na vyšetrenie u jedného urológa.

bambulka814
20. jan 2014

baby, prepacte, ze vam to do toho vstupujem...len ako pisete, psychika robi svoje...pocula som, ze tia markery na spermiogramu su tak prisne nastavene, ze akykolvke otec 5 deti by ho mal zly...ze to vnasa pary do CARu, co je cielom..ktovie...ale proste asi to nie je uplne katastrofa.

kveta
20. jan 2014

@bambulka814 Preto sa pytam na konkretny spermiogram. Ale byva to aj opacne. Moj muz je uplne neplodny a aj tak nas hnali do CARu zarobit na nas.. Mohli sme skusat do zblbnutia..

betiii
20. jan 2014

@kveta dakujem za odpoved.no presne parametre neviem mna doktor vyhodil z ordinacie povedal ze tam pojde iba priatel sam co ma dost zarazilo.no a hned ako vysiel mi to povedal a sli sme mojej doktorke a tej som dala ten papierik s vysledkom.len to som precitala nakoniec ze neschopny reprodukcie,tak nabuduce si to opisem.no a to zmrazenie to ako funguje plati sa alebo ako to vyzera?to mi urobia hocikde?to zmrazenie mylsim.

kveta
20. jan 2014

@betiii Zmrazuju v CARoch. Treba uz pri odbere povedat, ze ak nieco najdu, nech to zamrazia. Stoji to nejaku sumu, ale nic extra drahe. Tusim okolo 20 eur ale ista si tym nie som. Inak osobne povazujem za najlepsieho urologa lekara z Banskej Bystrice. Tusim Kočiš sa vola.

betiii
23. jan 2014

@kveta tak cenovo to je teda v pohode.urcite to budeme riesit ked pojdeme najblisie.no k inemu lekarovi.dakujem velmi pekne za rady.stale verim ze to bude vsetko ok a nebudeme to musiet takto riesit.stale totiz cakam ze uz mi mesiacky nepridu.ja pevne verim ze sa to podari.

sisisi
15. feb 2014

Ahojte!
Stretli ste sa niekto s tym,ze spermiogram bol 10-15 mil./ml,nasledne vit.E 400 2x denne, selen+zinok,kotvicnik a po 6 tyzdnoch kontrolny spermio 60 mil./ml. Vitaminy uzival nadalej tak ako predtym,len vynechal kotvicnik a pi dalsich 8 tyzdnoch spermiogram vysledok 10-15 mil./ml.
Je mozne ze tie zazraky urobil kotvicnik?neviem si ten velky vykyv pri stalom uzivani vitaminov vysvetlit.

cuculik1
18. feb 2014

@sisisi obnova spg trva az 72-90 dni...inak je normalne, ze spermiogram takto kolise...

sisisi
18. feb 2014

@cuculik1 az takto velmi? ani moj dr. tomu nechcel verit, ale ze on to vyhodnotil takto a tak to je. no budeme verit, ze sa to znova zlepsi cim skor 🙂

cuculik1
19. feb 2014

@sisisi urcite. Aj nam tak kolisal. Ale zalezi aj id labaku. Moj mm mal v jeden den v dvoch labakoch a vysledok diametralne odlisny. Vela stastia 🙂

kanka14
19. feb 2014

Ahojte. Chcela by som poradiť priateľ má zlé výsledky spermiogramu a doktorka na Antolskej nám povedal že z jej hľadiska sa nám to podarí len na umelom oplodnení, ale ja nechcem hneď skúšať takéto veci. Povedali sme si že nič nieje stratené a budeme to ešte skúšať, kúpila som priatelovi vitamíny centrum (to mu odporučil urológ) ja užívam kyselinu listovú a spoločne pijeme macu a veríme že to vide. Chcela som sa spýtať či sa aj Vám napriek zlému spermiogramu podarilo.

sisisi
20. feb 2014

@cuculik1 a nemohlo to byt kvoli tomu, ze to uz mal z dvoch ,,davok,, 😀 ? my sme zatial neboli na podrobnom spermiograme, len taky obycko u gynekologa cez mikroskop, ale zevraj koniec koncov vysledky su vacsinou take iste.
@kanka14 ake zle vysledky? malo, zla pohyblivost...? ak je to uuplne ze zle, tak treba skusit CAR co najskor, nie je to az taka rychla zalezitost a medzitym isto uzivat vitaminky, niekedy motyka vystreli. ale ked to nie je moc zle, jasne, ze sa da vitaminmi pomoct a niektore baby otehotneli aj po velmi velmi zlom spermiograme. ja by som priatelovi este odporucila vitamin E, selen, zinok a kotvicnik (tribulus), ten sa predava v obchodoch pre kulturistov. oplati sa na ten mesiac, dva investovat a vyskusat.

kanka14
20. feb 2014

@sisisi no tie výsledky mal (v zátvorke je druhý spermiogram) koncentrácia 4x10(2x10), počet pohyblivých 3x10(1x10), progresívny pohyb 10%(0%), objem ejakulátu 2 ml(1ml), pH 8,4 konzistencia N, patologické formy 96%. Spermiogram bol robený 1.7.2013 a 14.8.2013 a urolog povedal že je úplne zdravý.

kveta
21. feb 2014

@kanka14 Dajte si zamrazit spermie. Pre istotu.

bajuska0000
24. feb 2014

Ahojte 🙂 neskúšali ste prosím vás niektorá s partnerom kvapky od výrobcu ero - volume sperma??

betiii
19. mar 2014

@bajuska0000 ahoj 🙂 to su ake kvapky??mali by pomoct na spermie?

bajuska0000
19. mar 2014

@betiii nooo mali by... podla toho co pisu na letaku... ale su dost drahe... flaska vydrzi cca tyzden a stoja 30 eur. Na internete sa daju zohnat lacnejsie... tak okolo 20... len nenasla som na to nijake recenzie,tak neviem co je to zac...

betiii
20. mar 2014

@bajuska0000 no tak to nebudeme radsej skusat ani my este ked to neni nejako overene.zatial berieme macu tak uvidime ci pomoze

bajuska0000
21. mar 2014

@betiii my sme uvazovali nad tým kotvicnikom... to je vychvalene nejak na spermie.. za mesiac nas objednali na prvý spermiogram,tak neviem ci ma nieco aj zacat uzivat alebo najskor pozret výsledky... 😒

papca
21. mar 2014

@terezocka prosim Ta a aky doktor ho vysetril? ako prisiel na to z akej infekcie to bolo? manzel ma oligoastenoteratozoospermiu a nevidim dovod preco by mal mat az take zle vysledky, vitaminami sa to nezlepsilo, genetiku ma dobre. ake mu este vysetrenie moze robit?dakujem

betiii
21. mar 2014

@bajuska0000 vies co zatial asi nic neuzivajte chodte na ten spermiogram a podla toho ako dopadne sa dalej zariadite.my sme tiez po prvom vysetreni zacali riesit problem.dovtedy sme vlastne nevedeli co je rpoblem.mysleli sme ze vo mne.my mame ist na konci marca na druhy spermiog tak dufam ze budu vysledky lepsie.ak nie neviem ☹ ☹ ☹ ☹

bajuska0000
23. mar 2014

@betiii no však aj tak to urobíme... najprv počkáme čo bude a potom volačo nasadíme, keď tak...a aj si bola na nejakom vyšetrení? ja dúfam, že nám nepovedia nič tragické, lebo ma asi pickne... ja sa pripravujem už na hocičo... aj z toho spermiogramu som asi nervóznejšia ako on 😀

betiii
23. mar 2014

@bajuska0000 no ja som bola vlastne u svojej zenskej ta ma vysetrila povedala ze som ok ze aj vajicko mi dozrieva ze to vyzera vsetko v poriadku.len ten sprmg ma dorazil lebo ked som to videla na tom listku ze neschopny reprodukcie tak som bola fakt v soku.som plakala velmi ale doktorka mi povedala aby som to nebrla takto ze este sa uvidi u dalsich lekarov.takze teraz som zvedava co zas bude.vies pripravovat sa mozes na hociaku odpoved ale v kutiku dufas a veris ze ti povedia ze je to ok.a ked to tak nebude aj tak ta to asi polozi.su to zle spravy.ja si neviem predtsvait ze to nepojde.ale hlvne sa nestresujte.kedy to mate ist??budem drzat palceky 🙂