Partner má pri močení svrbenie a pálenie, začal mu opuch

karolonakarol
27. sep 2021

baby, mám taký čudný problém. Zažili ste niekedy že ste mali mykozu ale vám sa to nejak neprejavilo ale partnerovi extrémne ? Má svrbenie, pálenie pri močeni, ranky a už mu začal opuch až po uzliny. Ja mám len pri pošve takú jednu ranku ale to je skôr ako natrhnuté lebo mám ju už cca 4-5dni a stále je iba tá jedna ale ma možno 3cm. Objednala som canesten a fungicidin ale priateľovi to už zašlo do takého štádia že zajtra už asi pôjde k doktorovi. Som zvedavá na vyslednky, ja som pre seba objednala aj rosalgin a gynimun dual protect. Dala som si pre istotu tu jednu tabletu canestenu. A mám ešte cicatridinu, pomáha to na mykozu ? Ak ju náhodou bude mat pôjdem určite aj ja na gyndu ale pre istotu chcem začať popredu ak ju náhodou mám tak aby som sa nedostala do štádia že sa to nebude dať vydržať. Čo ešte robiť alebo nejaké domáce recepty, aké máte skúsenosti vy, čo používate? Hygienu dodržiavam, nohavičky nosím bavlnené ale tanga, viem že to neni nič moc ale musím nakúpiť iné lebo doteraz som to nenosila a mám doma asi len 3 normálne tak tie nosím aspoň na spanie. Viem že aj intimky niesu nič moc, ale musím ich mat lebo keď mi nohavičky tlačili na tu ranku tak v tedy to bolelo. Ale nosím len neparfumovane lebo parfumované mi robili veľké problémyj. Poraďte prosím čo ešte treba dodržiavať a čo pomáha. Ďakujem

alzbeta7
27. sep 2021

Odporučila by som Vám oboch prelecit aby mykóza prestala poprípade ísť dokorke

monillia
27. sep 2021

Netreba otalat s návštevou dr aj teba aj partnera,najlepšie hneď ráno,samoliecba k ničomu nevedie

karolonakarol
autor
27. sep 2021

@monillia jasne že pôjdeme obaja, len on ide zajtra keďže je na tom omnoho horšie, ja som zatiaľ objednala canesten a tak že keby ju náhodou aj ja mám tak nech sa to nezhorší. Počkám na výsledky u neho, mohlo sa stať že len pri sexe sa to stalo a on dostal nejaku infekciu. Lebo nepočula som o mykoze ktorá sa u muža prejavila viac ako u ženy a to ju ešte nikdy nemal a má 42rokov. Nemôžeme si dovoliť obaja ist v jeden deň k dr a nechať firmu len tak.

monillia
27. sep 2021

@karolonakarol ak sa prelieci on a ty nie budete si to navzájom odovzdavat a môže sa ro vliect veľmi dlho.Canesten nie jej riešenie dr nasadí adekvatnu liečbu vy musíte vedieť čo je pre vás viac či zdravie alebo práca

rooberta
27. sep 2021

Ja by som v tomto pripade samoliecbu nezacinala kedze sa chystas k dr a ani nepocitujes priznaky. Ak sa neda v jeden den, isla by som den potom alebo ked mu pridu vysledky. Aby si si tou samoliecbou potom neskreslila vysledky svojho vyteru, ale v konecnom dosledku sa to poriadne nedolieci, kedze lekar nic nevykultivuje, pretoze si tam ponatieras maste vsetkeho druhu.

karolonakarol
autor
27. sep 2021

@monillia tak ak ju bude mať on tak ju mám aj ja 100% preto keď jemu prídu výsledky tak rovno idem ja.
@rooberta ja som tie meste objednala hlavne kôli nemu a kôli tej mojej ranke, lebo sama sa asi nezahoji. Už som pár krát mala mykozu a keď som nemohla hneď v ten deň k dr tak som začala samoliecbu a vždy mi zistil či mám alebo nie takze neviem kde si toto nabrala. a ked to funguje tak že gynekológ pri mykoze rovno predpisuje 2x antibiotika aj pre partnera tak myslím že to tak funguje aj keď ide chlap. Ale však uvidíme ja určite pôjdem ale počkám a s preventívnu liečbou nič nepokaziš podľa mňa

rooberta
28. sep 2021

@karolonakarol u doktora som to nabrala 😂 tiez som robila tieto chyby az som sa zacyklila a dr ma dodrbkal, ze mam hned prist a neliecit sa sama. Ale vidim, ze ty vies najlepsie co a ako ta necham tak. Len mimochodom na mykozu dr nepredpisuju atb ale antimykotika, atb ide na bakterialnu alebo zmiesanu infekciu, takze neviem kde si toto nabrala.

kitycat
28. sep 2021

Hlavne si to zam nenatri vsetko naraz, to ma aky vyznam? Aj sex by ste mali odlozit kym nebudete vediet co je vo veci

mmoonna
28. sep 2021

A ako vieš, že je to mykóza? Kľudne to môže byť aj nejaká bakteriálna infekcia alebo niečo úplne iné.

jankapepe
28. sep 2021

@karolonakarol prečo mykóza? Kto určil diagnózu??

jankapepe
28. sep 2021

@karolonakarol antibiotiká pri mykóze???

simca06022011
28. sep 2021

Nebolo by lepsie keby si miesto pokusov s produktami isla aj ty k lekarovi? Aj on... a budete liecit to co zisti a nie to co si ty myslis, ze to je? co ani nemusi byt... neviem ci niekomu mykoza sposobila opuch uzlin a pod. (nie som lekar, tak nevravim, ze nemoze.. ale naozaj som o tom este nepocula, skor bakterialna infekcia mi na to sedi)