Prípravky na zlepšenie zlého spermiogramu

lienka0700
31. jan 2018

Ahojte, v prvom rade sa chcem ospravedlnit za zalozenie rovnakej temy no blbne mi to a nechce mi ziadnu vyhladat.
S partnerom sa snazime o babetko vyse roka, kedze po nom velmi tuzime tak bol partner na spermiogram a dnes sme sa dozvedeli vysledok - mal len 2 mil.spermii. Odporucili nam kompletne vysetrenie spermii v centre tzv. spermpack a podla vysledkov IVF.
Chcela by som poprosit radu tie ktore taketo nieco riesili ako resp. akymi pripravkami zlepsit a zvysit pocet spermii..
Dakujem vam za kazdu radu

janulka232
31. jan 2018

@lienka0700 Ahoj my sme zvyšili a o dost, počet spermii a bral folandrol a kotvičnik čaj

jumaspal
1. feb 2018

Muzovi tiez povedali po spermiograme, ze bez centra asistovanej reprodukcie to nepojde. Ukazala som vysledky mojmu gynekologovi len pokrutil hlavou, ako si nahanaju peniaze. Poradil nam folandrol, do 2 mesiacov som bola tehotna.

lienka0700
autor
1. feb 2018

janulka232 jumaspal dakujem za radu, len nam sa uz velmi nechce cakat na zazrak lebo v podatate bez antiky som cez 3 roky no take vacsie snazenie a sledovanie plodnych dni presiel uz rok tak to chceme riesit, ten folandrol skusime a hadam sa to zlepsi..bodaj by sme centrum nepotrebovali

princess59
1. feb 2018

@lienka0700 ahoj, no moj muz ma 3 miliony, v priebehu 4 mesiacov absolvoval 3 spg u urologa uzival folandrol a macu a zlepsenie ziadne... trosku sa to naopakk zhorsilo. Teraz cakame na vysledky 4 spg v Heliose - spravili nam halosperm a vypisali sme ziadost o ivf ... ale muz ma oligoteratoastenozoospermiu... jak keby nam nestacila iba jedna s tych diagnoza 😂😂 takze normalnym sposobom je u nas takmer nulova sanca

lilyianka
1. feb 2018

@lienka0700 mojmu muzovi folandrol nepomohol...on ma 20mil speemii a bolo mu povedane, ze je to malo a podstupili sme umele oplodnenie, 3x vklad a aj tak nic z toho..cize teraz uz na to prdime

katusikkk
1. feb 2018

Moj mal 3 mil.v 1 mil.Bral macu,selen,zinok,folandrol,ecko a vsetko mozne a nemozne.Po pol roku spermiogram este horsi.Uz riesime centrum.
@princess59
Aj moj to ma.🤔

dasaa
1. feb 2018

Mojmu pomohol Tribulus to nám poradili v centre.

princess59
1. feb 2018

@katusikkk ahoj konecne niekto kto ma aj nasu diagnozu..(ale neber to tak ze ti to prajem)..len nam doktor povedal ze tato trojkombinacia nie je uplne bezna vacsinou byva jedna alebo dve diagnozy....my sme mali objem 3 ml a celkovy pocet 3 miliony ale morfologicky OK 0%.... som zvedava na ten halosperm ten by mal byt podrobnejsi...no a k tym vitaminom - nam urolog povedal ze to je taky vystrel na prazdno ze niekomu pomozu niekomu nie... ale ze aj keby sa to muzovi zlepsi tak pravdepodobne nie natolko aby sme sa vyhli caru... a ktore centrum ste si vybrali ??

katusikkk
1. feb 2018

@princess59 ideme do Ferticentu.Verim,ze sa to podari 🙆Uz mi pomaly taha na 40,tak nemozem expirimentovat.☺

janulka232
1. feb 2018

@lienka0700 ale liečitelka nam poradila aj kotvičnik takźe neviem čim sa nam tak zlepšil počet spermii,alebo pomohol folandrol,ale aj čaj kotvičnik.Ale aj tak chodime do centra a riešime umele oplodnenie,ale my mame obaja problem.

berginkan
1. feb 2018

@princess59 spermue sa obnovuju kazde tri mesiace takze vam boli tie vysledky tak akurat na nic. Jeden stacil. Max pred a po. Auzivat tieto veci treba min tri mesiace. Takze aj preto ziadna zmena

berginkan
1. feb 2018

@lienka0700 skoda ze ti to blbne lebo tu su dve vynikajuce skupiny kde je cenne info ako sledujem velmi prehlad nemas skusim ti tie linky sem nahodit

katusikkk
2. feb 2018

@berginkan moj uzival vsetko pol roka a nemal ziadnu zmenu.Dokonca mal horsi.Je nefajciar a abstinet.Aj vysetrenia u urologa mu robili a nic nenasli. Tak hadam v centre sa podari.Prirodzene nam vsade dali nula percent.

lienka0700
autor
2. feb 2018

@princess59 tak drzim palce aby bolo ivf uspesne..tie doplnky su asi nie vzdy uspesne

@lilyianka 20mil spermii a malo? coze..to ma mrzi ze vam nevyslo ale nadej zomiera posledna

lienka0700
autor
2. feb 2018

@janulka232 no kotvicnik by som do partnera ako caj nedostala..s chlapmi je niekedy tazko..mne akurat robili vysetrenia no ja by som mals byt ok tak uvidime

lienka0700
autor
2. feb 2018

@berginkan dakujem za linky..popozeram..nemam prehlad..to ze ma parter tak zly spermiogram dost prekvapilo

princess59
2. feb 2018

@lienka0700 s tymi doplnkami je to v tomto pripade hop alebo trop lebo ziadne normalne lieky na plodnost muza nie su... vraj sa dovod zleho spg najdeb iba u cca 5% muzov a to choroby v detstve (mumps) uraz alebo rozhadzany horm. profil...my mame vsetky tieto hodnoty v poriaku, muz je nefajciar, nepije (obcas dame spolu vinko ale opije sa tak raz do roka) sme relativne mladi ja 25 on 31. aj nas ten zly spg. prekvapil aj ked ja som s tym viac menej ratala kedze ja som v uplnom poriadku ale po vysetreni manzel asi dve hodiny nerozpraval len sedel a tiekli mu slzy...ale teraz uz sme s tym vyrovnany a berieme to sportovo teda hlavne ja to nerisim a to ivf beriem tak automaticky a nepripustam si problem, ale tento pristup mam asi kvoli veku lebo keby ma tlaci cas tak na tento problem pozeram uplne inak... momentalne si nepripustam neuspech a uz mam vybraty aj kocik 😁😁

princess59
2. feb 2018

@berginkan to som si myslela aj ja, aj urolog nam to vravel, ze taky je bezny postup ale ze tolko casu nemame lebo ze to je zle a ak by sme cakali na kazdy spg 3 mesiace tak v nasom pripade by ubehol rok a moze sa stat ze vlasne dieta mat nebudeme nakolko su tam skoro vsetky spermie neschopne oplodnit... preto nam odporucali aj mrazit ak by sme hned nesli do ivf. a ten folandrol muz uzival folandrol (2x denne) a ja inofolic asi pol roka nez sme sa rozhodli pre urologa a po zlych vysledkoch pridal macu a stale sa to horsi 😐😐

berginkan
2. feb 2018

@princess59 folandrol a inofolic su len marketingove hovadiny. treba brat samostatne vitaminy. vo velkyxch mnozstvach a niekomu pomoze, inemu nie. nam to pomohlo no nestailo nato, aby sa to stalo. my sme jedli veci a skusali dva roky aj pol, takze viem povedat, co nam pomohlo a co nie. ale kazdy je iny.

berginkan
2. feb 2018

@princess59 a k tomu casu. no ano, ale ja len hovorim, ze naco opakovane robil ked to nic neukaze, stacil vam jeden a jeden opakovany a hotovo. ale vsak to je teraz uz jedno 😉 kedze riesite ivf, treba ho co naj nastavit

berginkan
2. feb 2018

@jumaspal niekomu pomoze len to, ze zrazu zacne brat vitaminy. ale folandrol je naozaj velmi slaby aby poriesil zly spermiogram. suhlasim, ze centra prehanaju, no je to komplikovane a treba mat k tomu viac informacii...a co sa tyka teba. moja spolusuputnicka bola "neplodna" a otehotnela zrazu po 9 vkladoch a neviem com vsetkom prirodzene...ako vravim. kazdy sme iny. niekomu sa to poadri s malym usilim ako vam a niekomu ani s obrovskym..

lilyianka
2. feb 2018

@lienka0700 nedalo mi to a pozrela som vsetky spg..v prvom mal mil., v druhom dokonca 43mil.a v poslednom co mu robili v GF, lebo dr sa to nezdalo tam znovu malo...tak nam povedali, ze prirodzene len zazrakom a ci chceme na ten zazrak cakat...tak sme sli na IVF

lilyianka
2. feb 2018

@lienka0700 v prvom mal 23mil.

lilyianka
2. feb 2018

@lienka0700 inak my sme vyskusali vsetko mozne, ale asi naj kombinacia pre mojhi chlapa bol vit.E, zinok a maca...zase on je clovek co skusi vsetko, cize aj rozne ine doplnky, dokonca chodil so mnou aj na akupunkturu....
Ale nehadz flintu do zita...kamoskin priatel bol na spg a mal 98% patologiu a ostatne 2% spomalene a ona PCO....a zazrak sa stal...ani nevedia ako a je tehotna, prave je v polovici tehotenstva

katusikkk
2. feb 2018

@lilyianka u nas bol podobny pripad zo zlym spermio az na to,ze on neskor zistil,ze dieta nie je jeho 😂😂😂Ale ma to pokracovanie.Maleho lubi ako vlastne🙆

lienka0700
autor
2. feb 2018

@lilyianka dakujem za povzbudive slova..nehadzem flintu do zita..stale dufam v zazrak ze nebudeme musiet absolvovat ivf ale ked to inak nepojde..skusime hlavne vitaminy doplnit a verit ze to pomoze

lienka0700
autor
2. feb 2018

@princess59 spravny postoj ked uz kocik vybraty tak to musi skoncit len uspechom 🙂 ...moj je silny fajciar inak tiez len tak vinko sem tam..postoj dobry ani nas velmi netlaci cas no sme spolu uz 9rokov tak by to chcelo sa rozrast o babo

lienka0700
autor
2. feb 2018

@lilyianka a nam ani vysledky nedali len doktor nam oznamil ako vysiel a hned kontrolny obsirnejsi aby sme vedeli ako presne na tom sme

janulka232
2. feb 2018

@lienka0700 držim palce aby ste nemuseli riešit umele oplodnenie a sa nejak zlepšil spermiogram