Prípravky na zlepšenie zlého spermiogramu

lienka0700
31. jan 2018

Ahojte, v prvom rade sa chcem ospravedlnit za zalozenie rovnakej temy no blbne mi to a nechce mi ziadnu vyhladat.
S partnerom sa snazime o babetko vyse roka, kedze po nom velmi tuzime tak bol partner na spermiogram a dnes sme sa dozvedeli vysledok - mal len 2 mil.spermii. Odporucili nam kompletne vysetrenie spermii v centre tzv. spermpack a podla vysledkov IVF.
Chcela by som poprosit radu tie ktore taketo nieco riesili ako resp. akymi pripravkami zlepsit a zvysit pocet spermii..
Dakujem vam za kazdu radu

lienka0700
autor
2. feb 2018

@janulka232 dakujem veelmi pekne

zuska222
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuska222
30. máj 2019

ahoj, chcela som uz davnejsie odpisat len som nemala cas, kedze mame male bebjy 🙂 my sme sa tiez s manzelom pokusali vyse roka prirodzene a sa nam nedarilo. Pritom sme obidvaja zdravi, a aj zijeme pomerne zdravo. Potom bol drahy na spermiogram a vysledky boli hrozne - prva diagnoza bola oligoasthenoteratozoospermia - cize malo spermii a tie este k tomu vseliake deformovane atd. Minimum je myslim 20mil. spermii a on mal v spermiograme len 0,4mil. Pocet spermii s dobrou morfologiou musi byt nad 4%, on mal myslim len 2%. Cize celee zle. Nastastie sme to nevzdali, nasadili sme lieky, bral poctivo aj ten folandrol, Selezin ACE (zevraj je to lepsie ako zinkorot) a aj macu prasok. Ak si dobre pamatam, tak som mu kupila aj koenzim Q10, kedze uz ma pred 40kou.
Ja som bola preistotu tiez na folikulometriu a 2 mesiace po sebe mi lekar povedal ze nemam ovulaciu - vajicko mi nenarastlo do takej velkosti ako by malo. Uz som bola v koncoch. Tak som aspon brala kyselinu listovu ze co ak to pomoze.
Kazdopadne ti chcem len povedat ze treba dufat, my sme mali hrozne vysledky, kazdy nam povedal ze nam sa dieta prirodzenou cestou nikdy nepodari, uz sme boli aj na vstupnych konzultaciach v reprodukcnom centre a predsa sa nam postastilo- prave vtedy ked uz sme sa zacali zmierovat s tym, ze sa to mozno nikdy nepodari.
A este k tomu spermiogramu - mojmu manzelovi tie doplnky co bral celkom pomohli, po 4 mesiacoch sa z oligoasthenoteratozoospermie dostal na teratozoospermiu (wuuhuu 🙂 ) . Ono to nepomoze kazdemu ale my sme asi mali stastie. Drzim palce aj vam nech to vide.

stella123450
8. jan 2021

@zuska222 tak tento prispevok ma velmi povzbudil, lebo mame rovnako len 0,9mil na mil., pohyb a+b 30% ale morfologia je dobra. No ten pocet je katastrofa;), berie od vtedy pripravky maca, zinok, selen, caj kozvicnik, kys. listova, C, E. uvidime na kontrolnom spg koncon februara. Pevne verim, ze aj jemu to pomoze 🙏🏼 a nebudeme musit riesit uvf

sasenka6
28. feb 2021

Ahojte, môjmu mužovi pomohol na spermiogram len Bluefertil + plus od kiwu wuki. Ak by mal niekto záujem zostalo nám jedno balenie na mesiac 120 tbl so zárukou do 05/2022

segi7777
17. mar 2021

@stella123450 ahoj ja som bral fertilmen+ a kozinec tablety a po 3mes. Hura radost.spermiogram podla doktora 20percent

segi7777
17. mar 2021

@stella123450 tak floradrol som bral a nic ale po tej kombinacii konečne sa tešime a sme štasny