Snaha o bábätko po mimomaternicovom tehotenstve

mucha11
17. dec 2011

Ahoj, nájde sa niekto, kto absolvoval mimomaternicové a potom otehotnel. Nám sa nejako nedarí, neviem, ako si pomôcť. Napíšte, ak máte potobné skúsenosti. Ďakujem. Zuzana

maminka_miminka
2. jan 2012

@mucha11 ahoj, no dnes som bola u lekara s prepustacou spravou, tak som sa ho aj co to popytala.. povedal ze krvacanie je normalne po laparoskopii a mna aj cistili, takze vraj menzes mam cakat az o mesiac v dalsom cykle. citim sa zase o cosi lepsie, len ta zmena hormonov mi nerobi moc dobre...vcera som mala nejaky uplakany den. dufam len, ze nebudem plakat cely rok 😒 ked sa vravi - ako na Nov rok tak po cely rok... 🙂

baby a co vam povedal lekar, po akej dobe sa mozte snazit o babo? kolko treba cakat po mimomaternicovom tehu? a po kyretazi?

mucha11
autor
2. jan 2012

@maminka_miminka ahoj, mne povedala, že môžeme začať po 3 mesiacoch. mňa ale rezali ako pri cisárskom reze. už je to 9 mesiacov, ale ešte sa nám nepodarilo. skúšať sme začali ale až po pol roku, lebo sme mali strach a všade som čítala , že treba pauzu 6 mesiacov, ak ťa režú. tak neviem. ale poznám prípady, keď začali skúšať hneď a aj im to vyšlo. tak hlavu hore, podarí sa nám to , uvidíš. 🙂

maminka_miminka
2. jan 2012

@mucha11 hadam ano, drzim palce aj ja vam 🙂 musime mysliet pozitivne... no ja uz mam doma jeden pokladik 🙂 toto dalsie sme ani neplanovali...

kmnigvil
4. jan 2012

@buffinko Nemám iné zdravotné problémy. Štandardne sa u nás čaká 6 mesiacov. Ja som bola v 8. týždni tehotenstva. Mne robili kyret od spodu a laparoskopicky mi odstránili mimomaternicové tehotenstvo a ľavý vajcovod, lebo som ho mala prasknutý. Niekoľko dní po operácií mi ľavá rana na bruchu začala krvácať aj hnisať a preto mi museli nasadiť 2 balenia antibiotík. Mňa operovali 16.12.2011, takže všetko je to ešte čerstvé.

buffinko
4. jan 2012

@kmingvil, tak to si presne prípad ako ja...ľavý vajicovod + kyret. u nás sa odporúča 6 mesiacov, iba ak bol rez ako pri cisárskom, pri laparke vôbec a 3 mesiace, ak robili kyret.
prajem nech sa dáš rýchlo dokopy fyzicky aj psychicky a skoré tehu 🙂 sama som neverila, že sa to tak rýchlo môže podariť, keďže sme sa snažili dlhšiu dobu a potratila som, potom hneď na to mimomaternicové. čo sme si písali s kočkami minulý rok, podarilo sa 3-5mesiav po laparke každej....tak veľa šťastia 😉

kmnigvil
4. jan 2012

@buffinko Ja už mám 4,5 ročnú dcérku. Veľmi sme chceli druhé bábätko. Podarilo sa mi otehotnieť po 2,5 mesiaca snaženia a v 8. týždni tehotenstva mi povedali, že tehotenstvo je mimomaternicové. Bojím sa, aby sa pri ďalšom snažení znovu nezopakovalo MT. Ty si po koľkých mesiacoch po zákroku otehotnela?

ladybirdie
4. jan 2012

Mne robili kyret 30. novembra a laparoskopiu 16. decembra. Ja som sa ani nepytala mojho lekara, kedy mozeme zacat na tom robit. Myslim si, ze pockame do februara a ideme do toho. 😉 Dufam, ze aj nam sa podari cim skor 2 babo 🙂

buffinko
4. jan 2012

@kmnigvil, po 3ch mesiacoch od zákroku, na prvý a jediný šup v ten mesiac, lebo sme mali neajkú škaredú virózu. ani test som si nechcela robiť, som neverila, že sa podarilo...aj ja som sa strašne bála, že opäť bude mt, myslím, že každá žena, ktorá ho má za sebou sa potom bojí. ale stojí to za pokus...

ladybirdie
4. jan 2012

dobre je tu tato tema. Psychicky mi dost pomaha, ze nie som jedina, ktorej sa to stalo a na druhej strane vidim, ze mame este sancu mat babatko 🙂

minuska1
4. jan 2012

jedna znama mala po synovy mimomaternicove tehotenstvo, kde jej odobrali vajcovod.stazili sa 13 rokov, otehotnela, ale v 3 mes. potratila.psychika samozrejme urobila svoje,ale presne o rok otehotnela znova a dnes uz ma maly 12 rokov 😀 takze zrejme " zázraky sa dejú" netreba sa vzdavat a NEPODDAVAJTE SA PSYCHIKE!!! je to najvacsi nepriatel, verim, ze ked to budete najmenej cakat ono to pride. DRZIM PALCE vsetkym snazilkam

kmnigvil
5. jan 2012

@buffinko Určite to za pokus stojí ale najprv sa musím dať dokopy po zdravotnej stránke a musím absolvovať všetky odbery a vyšetrenia a podľa výsledkov uvidím čo ďalej.

kmnigvil
5. jan 2012

@ladybirdie Vidím, že sme na tom podobne. Ja som mala tiež mimomaternicové tehotenstvo, bola som v 8. týždni tehotenstva, operovali ma laparoskopicky a zároveň mi urobili aj kyretáž 16.12.2011. Tento dátum máme spoločný. Ja mám tiež už jedno dieťatko 4,5 ročnú dcérku. Mala si po operácií aj nejaké komplikácie?

mucha11
autor
5. jan 2012

ahojte baby, chcem tiež napísať, že sa nesmieme sústrediť na to ďalšie dieťatko. je to potom hrozné. ja som sa na to tak zamerala, že každý mesiac čakám a stále nič (no vlastne 4 krát - aby som bola presná). teraz som si povedala, že už musím prestať, pretože už som začala mať pocit, že ma bolia prsia... a... no a to nie je dobré. musí to prísť asi spontánne. tak všetky hlavu hore a nemyslime na zlé, buďme optimistky.

ladybirdie
6. jan 2012

@kmnigvil ano, aj ja som videla, ze v jeden den nas operovali. Ja som chvalabohu nemala ziadne komplikacie. Vcera som bola na kontrole a moj lekar mi povedal, ze je vsetko v poriadku, mam krasne zahojene aj jazvy. Ze 2 mesiace by sme mali pockat s druhym babatkom, ale ked sa budem tak citit, mozeme skor. Tak ja uz cakam teraz menzes a uvidim, mozno potom ideme do toho.

kmnigvil
7. jan 2012

@ladybirdie Ja mám stále komplikácie. Dňa 23.12.2011 som si bola dať vybrať vo zvolenskej nemocnici 6 stehov /štichov/. V sobotu 24.12. sme museli ráno volať záchranku, lebo som začala krvácať z rany na ľavom boku a vytekal mi odtiaľ aj hnis. Odviezli ma do zvolenskej nemocnici ráno o 8.00 hodine a na chirurgickej pohotovosti som musela čakať do 16.00. hodiny kým sa dostanem na radu. Nasadili mi antibiotiká Megamox 625 mg. Prišla som domov z tadiaľ večer o 17.30 hodine. Dňa 25.12. som museli ísť znova na preväz a preplach rany a 27.12.2011 a 28.12.2011 som bola tiež ale už svojho gynekológa na preplach a preväz rany a prepísal mi antibiotiká Doxyhexal 200Tabs. Dňa 3.1. som bola tiež u svojho gynekológovi a rany som už mala dobre zhojené. Včera som musela ísť znovu na gynekologickú pohotovosť do zvolenskej nemocnici, lebo na ľavej strane ma zase veľmi bolí, robia sa mi tam hrče. Na sone mi zistili, že mám v bruchu kúsok hnisu. Opäť mi dali antibiotiká Ofloxín 200. Do pondelka musím nejako vydržať a potom budem musieť ísť k svojmu gynekológovi. Takže ja mám jednu komplikáciu za druhou. Som veľmi rada, že aspoň ty nemáš žiadne komplikácie. My ešte uvidíme, čo sa týka snaženia o druhé bábätko, lebo sa s manželom už aj obávame aby sa táto situácia znovu nezopakovala.

ladybirdie
7. jan 2012

@kmnigvil nezavidim ti za tie komplikacie. Ja som mala po operacii vyvedenu hadicku z brucha. Odtial mi vytekala krv s tym roztokom, ktorym ti dezinfikuju brucho zvnutra. Kvoli tomu som bola o den viac v nemocnici. 0,5l tekutiny mi vytieklo a lekar ma nechcel pustit, kym sa mi brucho uplne nevycisti.
Ty si mala taku hadicku? Mozno, ze to sa ti tam zapalilo.
Co sa tyka snazenia, my si to zatial nevzdame 🙂 Pred rokom a pol som potratila, teraz mmt, ale skusime este. Dufam, ze na 3x sa nam to podari.

kmnigvil
7. jan 2012

@ladybirdie Ja som mala tiež hadičku v bruchu, ktorú mi 2 dni po operácií vybrali. Z brucha mi vytieklo 1dcl krvi. O žiadnom roztoku neviem, že by bol tiež v bruchu spolu s tou hadičkou. Je mi veľmi ľúto, že si pred rokom a pól potratila. Aj ja veľmi dúfam a želám ti aby si to už do tretice vyšlo. 🙂 My musím počkať, kým sa dám dokopy po tejto operácií a potom sa rozhodneme ako ďalej. Ale určite by som chcela ešte druhé bábätko. 😲

mucha11
autor
9. jan 2012

Ahojte baby, ja len troška depkujem, pretože ani tento mesiac sa to nepodarilo. Robila som si test a nič, len jedna palička. No čo už, snáď o dva mesiace ☹

kmnigvil
10. jan 2012

@mucha11 Nesmúť, na budúce sa ti to určite už podarí. 🙂 Mne sa podarilo tiež otehotnieť až po 2,5 mesiaca snaženia ale bohužiaľ sa mi to uhniezdilo v ľavom vajcovode, takže som mala mimomaternicové tehotenstvo. ☹

frensis
30. jan 2012

Dobrý deň, chcem sa k vám pripijiť s podobným problémom 😢 prekonala som v auguste mimomaternicové tehotenstvo v ľavom vajcovode s tým , že mi tam po operácii vajcovod nechali len vajíčko vybrali. Taktiež mi odporúčali 6 mes. čakať. Medzitým som už bola ja na kúpeľnej liečbe v Lúčkach. Momentálne však riešim problém s vyšetrením priechodnosti vajíčkovodou. Chcem sa poradiť, či ste to niektorá absolvovali, alebo to niektorej poradil lekár, pretože ja sa zatiaľ stretávam s rôznymi názormi. Alebo aké vyšetrenia by ste mi odporúčali? Bojím sa aby sa to nepakovalo 😢 ďakujem za všetky rady 😉

ladybirdie
30. jan 2012

ahoj. Ja som v decembri prekonala MMT a laparoskopicky mi vybrali aj lavy vajickovod. Lekar ma neposlal na dalsie vysetrenia, len hovoril, ze po 2 mesiacov mozeme snazilkovat, alebo ked sa budem tak citit, aj skor. Po 1. menstr. sme zacali skusat, tak budem zvedava, co bude 🙂 Aj ja sa bojim, ze sa to stane zas a mam uz len 1 vajickovod. Ked ta posiela na dalsie vysetrenia, chod, aspon budes mat istotu, ze si v poriadku a nebudes sa zbytocne bat dalsieho tehu.

gelinka75
30. jan 2012

@frensis no ja idem teraz na vysetrenie priechodnosti pod ultrazvukom, ale dr.mi odporucala skor laparku, ale vybrala som si toto, tiez mam len 1 vajcovod, moj lekar mi povedal, ze vajcovody nepotrebujem 😕 ale to uz pomoze potom len umele oplodnenie, ku ktoremu smerujeme, uvidime ako to dopadne

mucha11
autor
31. jan 2012

Ahojte baby, naozaj vidím, že je nás veľa. Ja idem teraz na tablety podporujúce dozrievanie vajíčok. Snažíme sa skoro pol roka a nič. No verím, že sa na nám to podarí, chce to čas a pohodu 🙂

misel1
31. jan 2012

Ahojte baby ,s velkou zaujatostou tu citam a padol mi kamen zo srdca ze nie som sama...Ja som mala mimomaternicove 4.11.2010 bola som v 5 tyzdni a tiez presknuty pravy vajecink o ktory som aj prisla,takze uz vyse roka sa snazime s jednym vajecnikoma ale zatial bez ucinku...Ja som bola na vsetkych odberoch krvy zevraj hormony su pekne a tak ide manzel v pondelok na spermogram z coho ma trochu paniku 😒 ....Ale este to nevzdavame.... 🙂

frensis
31. jan 2012

@gelinka75 Ja som bola dnes u ďalšieho lekára a ten mi odporučil ešte počkať s tým vyšetrením a ďalej sa pokúšať. Ja to mám o to horšie , že mi ostali obidva vajíčkovody, čiže šanca na MMT je o to vyššia. Ja som tiež chcela ísť cez ultrazvuk , no dnes mi povedal, že radšej mám (ak pôjdem) ísť laparo.
Prosím ťa napíš mi potom ako to prebiehalo 🤐 A Držím prsty 🙂

gelinka75
31. jan 2012

@frensis tak mimomaternicove moze mat hocikto, nikdy sa neda vediet preco sa to stane ☹ ci uz mas 2 alebo 1 vajcovod, mne to budu robit tak o mesiac, lebo ma este caka jeden zakrok, ale dam vediet potom co a ako to prebiehalo, ja uz nemam co cakat aj kvoli veku.. 😠

petka015
6. feb 2012

ahojte

Ja som mala mimomaternicove tehu v juli2011 neskoro mi na to prisli aj ked som svojho lekara 2 krat upoyornovala ze sa mi to tehu nepozdava.... o tyzden ma bala zachranka krvacanie do brucha odobraty pravy vajcovod a useeknute kusok z maternice nakolko to bolo aj v maternici. Mne kazal novy lekar minimalne rok neotehotniet.
Ale navstevujem bylinkarku takze v marci zaciname zo snazenim ja beriem vit.E a kazdy den pijem zensky caj. a samozrejme obklady od pani bylinkarky.

mucha11
autor
8. feb 2012

@petka015 Ahoj Petka,
vidím, že tvoja diagnóza bola ešte horšia. Ale neboj, bude dobre. Vidím, že nebudete čakať rok 🙂 Ani my sme nečakali 6 mesiacov, po piatom sme sa pustili do toho. Zatiaľ sa nnám nedarí, začínam brať Clostylbec na simuláciu ovulácie. Uvidíme. Čítala som kopec informácií, niekomu pomohol na prvý krát, niekomu nie. Ale veľmi by sme chceli ďalšie mimino. Držím palce, nech to vyjde na prvý šup.

petka015
8. feb 2012

@mucha11 ahoj
No rok nebudem caakt lebo aj tak neverim ze sa podari hned na maleho sme tiez dlho cakali, mala som pred nim 2x spontanny potrat a po 2 potrate som otehotnela az za 8 mesiacov a to som navstevovala bylinkarku ta mi velmi pomohla jej dakujem za syna.
a ten clostylbec sa da volne kupit v lekarni?
Drzim ti palce nech sa vam podari co najskor a dcerka ma kolko rokov???

mucha11
autor
8. feb 2012

@petka015 No, clostyl nie je voľne dostupný. Je na predpis. Sama som zvedavá, či pomôže. Už mi dva ni meškajú a nič, ale viem, že teento mesiac nemôžem otehotnieť, pretože ovulácia je na strane, z ktorej mi zobrali vajíčkovod. Preto čakám, kedy príde menštruácia, aby som na 5-ty deň mohla začať s užívaním tabliet. Je to hrozné, to čakanie. Veľmi sa sústredím na to miminko. Malá už má 6 rokov. Súrne potrebuje súrodenca 🙂