Ukončené tehotentstvo v 22. týždni cisárskym. Kedy znova otehotnieť?

ludmilka28
16. mar 2014

Ahojte,v januári 2014 som podstúpila operáciu-cisársky,pretože naše bábo odumrelo v 22tt z dôvodu vrodenej vývojovej chyby. ☹ Snažím sa s tým nejako vyrovnať aj keď to je niekedy ťažké. Rozmýšľam nad tým,že by som čo v najkratšej dobe znovu otehotnela,ale na druhej strane sa bojím. V nemocnici mi jeden lekár povedal,že sa máme na to dať heneď po prvej menštruácií po šestonedelí,no moja lekárka mi odporúča pol roka počkať. Nemáte niekto podobnú skúsenosť?

reni1512
16. mar 2014

Ahoj, dobre ranko, je mi to velmi luto :( ale nestracaj nadej, urcite urcite sa podari druhy krat uz do konca, musite verit 🙂 a s usmevom! Pockajte aspon 3 mesiace, pol roka nemusis, ale hned sa do toho pustit radsej nie, nech si telo trocha oddychne, teraz si posleduj tie tri mesiace ovulaciu a tak pekne sa potom do toho pustite 🙂 hlavne nie cielene nasilu, lebo je to stresujuce a to ti neprospeje! Drzim prsty a neboj, vsetko bude ok 🙂! Hlavu hore...a daj vediet ked sa podari 🙂

jahodka30
16. mar 2014

Ahoj Ludmilka, aj mne potom ako som potratila povedali v nemocke, že po prve menštruácii môžme ísť s mm na to a moja lekárka mi povedala že až po pol riku... osobne si myslím, že telo sa potrebuje dať do poriadku a to chce čas. Ja by som určite počkala. My sme sa začali snažiť až po roku, skôr sme nechceli, ja som ten potrat veľmi ťažko niesla.... 🙂 Takže ja ti radím počkať aspoň pár mesiacov....

marissenka
16. mar 2014

to je mi luto ☹ po sc je dobre pockat dlhsiu dobu,nez sa rana poriane zahoji...ale moja znama stihla do roka 2sc a vsetko ok.ale ja by som radsej pockala...drzim palce 😉

bajana
16. mar 2014

uprimne ma to mrzi, ja tuto skusenost nemam...ale pride mi divne tehotenstvo okamzite po cisarskom - bol vari tento zakrok iny ako zakrok v normalnom termine porodu? lebo ak nie, tak sa normalne po cisarskom odporuca porod az za 2 roky, tzn. v ziadnom pripade nie po sestonedeli....uz len napr. po kyrete v 1.trimestri sa odporuca cakat aspon 3 mesiace...
asi ti tu napisu mnohe, ze otehotneli a nic sa nestalo, ale ja by som rozhodne pockala, aspon tych 6 mesiacov

elise
16. mar 2014

ked si mala cisársky je dobre počkať aspon 3 cykli kôli rane - rezu ale tehu by sa sledovlo aj jazva aby to nepálilo a nebolelo ked sa bude bruško zväčšovať. bábenko príde a budete sa z neho veľmi tešiť posielam objatie. my sme prišli 2 x o bábenko ale v skoršom týždni tehu ☹ hlavne na to nemysli a spravte si s manželom nejaký relax aby si si oddýchla zregenerovala sa🙂

mirka
16. mar 2014

Radsej pockajte, maternica sa uz roztahovala, predsa len nebola si kratko tehotna, telo si potrebuje oddychnut, aby zvladlo dalsie tehotenstvo, ja som niekde pocula, ze ako dlho si bola tehotna, tolko by sa malo telo regenerovat, drzim palce a vela stastia prajem

marion
16. mar 2014

Ahoj ja som tiez o druhe dietatko prisla avsak skor v 14.t.t Mne tie odporucili po 6 mesiacoch my sme vsak skusili uz po 4 mesiacoch 1x a podarilo sa po 5mesiacoch 😀 😀 😀 takze skoro polroka...neboj nie je velka sanca ze sa to hned na 1x podari, pockaj 3 mesiace a skuste 🙂 🙂 🙂 a co sa tyka tej straty babetka, priroda to takto zariadila a malo to tak byt, dalsie dietako bude krasne a zdrave....vela stastia 🙂 🙂 🙂

lulu369
16. mar 2014

Moja je mi to nesmierne ľúto ☹ Moja kmotra tiež prišla o babo, ale na začiatku tehotenstva, mala mimoplod. Dokonca prišla aj o vajcovod, pretože už zašla dosť neskoro. Jej povedali, aby počkali aspoň pol roka kým sa začnú opäť snažiť o babo, no otehotnela po 4 mesiacoch od operácie...Ludmilka, to kedy to znova skúsite, je len a len tebe, ty sama prídeš na to, že teraz je ten správny čas a si pripravená na to aby ste sto skúsili...ja ti držím všetky prsty a zo srdiečka ti želám aby všetko dobre dopadlo 🙂

jaruska8
16. mar 2014

Ja teda neviem, ale mala si cisársky, ja by som rok počkala. Ja som prišla o druhé dieťa v 39tt a tiež cisársky a minimálne rok treba počkať...

laura84
16. mar 2014

Vidim ze vyssie uvedene odpovede sa skor tykaju dalsieho tehu po potratoch a nie po sekcii...ja som pria o dieta v 33tt, rodila som tamtiez sekciou a pockali sme rok (ja som sa skor bala, rana sa hoji do jedneho roka, povedalo mi to viac lekarov). Na tvojom miests by som do toho skor ako po pol roku nesla, je to riziko, hlavne po 30tt ked sa babo zvacsuje, je to nesmierny tlak aj na ranu na maternici. Ak sa mozem opytat preco ti robili sekciu v tak nizkom stadiu tehu? Podla mna je to nestandardne

mata128
16. mar 2014

Ja som potratila v aprili 2011, znova som ostala tehu za tri mesiace...uz bude mat drobec dva roky 🙂. ....nechaj tomu volny priebeh,my sme to nesilili,aj ked teda pozor sme si nedavali vobec....aj ked je asi rozdiel potratit v 11tt a v 22tt...prajem ti vsetko dobre a nech sa cim skor podari 🙂

babatkoling
16. mar 2014

Kedze islo o vrodenu vyvojovu chybu a nie Tvoj zdravotny stav, ktory zapricinil, ze ste o babo prisli a nebolo by to cisarskym, ja osobne by som asi skusala hned ako sa na to s polovickou citite. S ohladom na Tvoj zdravotny stav - odklad je podla mna preto, aby si telo trosku oddychlo, zahojila sa jazva atd, preto Tvoja lekarka hovori chvilku pockat. Ak ale odporucaju vseobecne pockat po cisarskom, tak by som to neunahlila...

1maminka82
16. mar 2014

Ahoj, ja som potratila v 24 tt. ,lekár mi povedal že máme počkať 6 mesiacov, kým sa telo zregeneruje, keďže to bol vlastne pôrod. Mne sa podarilo po pol roku otehotnieť,ale žiaľ v 6tt.som spontánne potratila. Či to bolo príliš skoro, neviem.Ja by som radšej počkala...

sarajaja
16. mar 2014

A viete prečo malo dieťa VVCH? Pretože ja som tiež mala potrat 23. Týždni a lekár povedal , že možem hneď otehotnieť , otehotnela som po pol roku , ale žiaľ dieťa sa narodilo tiež s chybou :( genetiku sme mali v poriadku , ale vraj som pri prvom tehotenstve prekonala cytomegalovirus , ktorý spôsobuje vývojové chyby , a po druhom tehotenstve mi povedali na genetike , že sme mali aspoň rok počkať . Druhé dieťa sme sa obávali mať ,až po 9 rokoch nečakane som otehotnela a malá je zdravá a ešte keď si mala aj cisársky určite by som počkala , aj keď viem , že túžba je veľká ....

andy04
16. mar 2014

Ja som mala v januari cisarsky a nejak sa mi to teda nezda ze ti doktor odporucil po prvej menstruacii... Neviem ci sa na to citis hlavne pre ranu ta je hlavne vo vnutri este cerstva. Jedine vysvetlenie co mam je ze kde to bol 24t tak nedoslo k vsetkym zmenam ktore telo zaziva v poslednom trimestri a tak sa zregeneruje skor. Ta moznost tam je

lucinkab
16. mar 2014

Moja maminka potratila v 32tt. teda porodila mrtvy plod ☹ zomrel v nej a jej vraveli ze ma rok pockat .. a co cert nechcel neplanovane na druhy cyklus po otehotnela...bolo to asi 5mesiacov po "porode" 😉 držím palceky 🙂

zuzana2000
16. mar 2014

Ja som Timejku stratila v 25 tt a mne lekár povedal, že máme rok počkať....a nakoľko sme nevedeli dôvod, tak som po dohode s ním radšej absolvovala genetiku, hematologiu....endokrinologiu...o ďalšie bábo sme sa snažili naozaj po roku a otehotnieť sa mi podarilo po 9 mesiacoch.....po cisárskom je naozaj lepšie ten rok počkať.

andrejka1978
17. mar 2014

ahoj. v prvom rade je mi to luto. viem ako sa citis. tiez som to zazila. mala som ale normalny porod a otehotnela som 6 mesiacov po. skoda,ze si nemala normalny porod. tak by si mohla na to ist omnoho skorej. ale asi je naozaj rozumne pockat ako ti odporucila tvoja lekarka aspon fakt minimalne toho pol roka. ak by si zostala tehotna priskoro, moze mat tvoje dalsie babo a ty problemy koli tomu, ze maternica nebude dostatocne zahojena a pripravena. a asi nechces dalsie pripadne komplikacie. radsej trochu vyckat a potom byt OK ako nieco urychlit a potom mat zase problem. viem,ze dalsie dietatko by vyriesilo tvoj smutok ale skus neriskovat. prajem vsetko dobre. mozes jest vitamin E na posilnenie steny maternice.

katkadobro
8. apr 2014

Ahojte, mne sa stalo nieco podobne, tiez nam babo odislo do neba v 21.tyzdni a bolo to sekciou, v kazdom pripade by som sa určite do dalšieho tehotenstva skor ako o pol roka nepušťala, minimálne kvôli mojej momentálne dosť slabej psychike. Chcela by som sa skôr opýtať ako dlho ste po minisekcii krvácali, ja už krvácam 2 týždne, nie je to veľa len tak trocha červenej krvi raz za deň. Dnes mi doktorka začala pichať Methergin, neviem však o ňom nikde nič nájsť. Kedy ste sa po sekcii cítili plnohodnotne fit? Kedy ste dostali cyklus a kedy ste boli opäť sexuálne aktívne? Ďakujem za odpovede.

lucia20
8. apr 2014

po cisarskom, len sestonedelie? no ja neivem. ja som po sekcii bola a vsade mi vraveli, ze idealne je pockat aspon minimalne toho pol roka. ale ideal je 1,5-2roky.

lead16
6. jún 2014

Moja mamina mala sekciu 16.3.1992 s bratom a po sestonedeli ostala tehotná znova a sestru porodila 24.2.1993 a to spontánne. Także nič nie je nemožné. Ja som porodila dcérku v 29 tt žial zomrela nám. V nemocnici mi povedali, že ideálne by bolo počkať pol roka a skúšať znova no ale ak by som otehotnela skôr tak sa nič nestane akurát budem viac sledovaná...a bude to znova sekcia...