Čistiace a pracie prostriedky

Upratovanie nie je vždy med lízať. Občas je to pot, drina a poriadna „makačka“. Každá z nás však zbožňuje ten pocit čistej a upratanej domácnosti. Zbaviť sa posledného zrnka prachu, vyleštiť okná či prevoňať domov práve vypranou bielizňou však nie je také náročné, ak máte po ruke tých správnych pomocníkov v podobe čistiacich a pracích prostriedkov.

Nové v kategórii Čistiace a pracie prostriedky (83)

4 skúsenosti

Frosch Baby Sprej na škvrny na dojčenskej bielizni (EKO, 300 ml)

1 skúsenosť

Frosch Baby Hypoalergénne plákadlo na dojčenskú a detskú bielizeň (EKO, 750 ml)

1 skúsenosť

Frosch Baby Prací prostriedok na dojčenskú bielizeň (EKO, 1500 ml)

1 skúsenosť

Frosch Baby Hygienický čistič detských potrieb a umývateľných povrchov (EKO, 500 ml)

1 skúsenosť

Frosch Baby Umývací prostriedok na detské potreby (EKO, 500 ml)

Čistič kúpeľní FeelEco

Prostriedok na riad, ovocie a zeleninu FeelEco

Aviváž Silan Sensitive

Koncentrovaná aviváž COCCOLINO Deluxe Heavenly Nectar 870 ml

1 skúsenosť

Denkmit nature čistiaci prostriedok na kúpeľne

Mydlový prášok Jelen

2 skúsenosti

Univerzálny čistiaci prostriedok Go for Expert Eco Friendly Tesco

Gél na pranie Go for Expert Eco Friendly Tesco

Čistiaci prostriedok do kuchyne Go for Expert Eco Friendly Tesco

WC gél Go for Expert Eco Friendly Tesco

Prostriedok na čistenie kúpeľne Go for Expert Eco Friendly Tesco

Viac produktov...

Hodnotenia a skúsenosti s čistiacimi a pracími prostriedkami

Máš skúsenosť s čistiacimi a pracími prostriedkami?

sitevecickykosice  8. máj 2024

Krasna vôňa

Super vôňa nádychane prádlo a vonia celá záhrada, vôňa preniká až do suseda odporúčam každému

trdielko009  8. máj 2024

Aviváž Coccolino

Konkrétne s avivážou Coccolino Perfume & care skúsenosť nemám. Čomu sa samozrejme nebránim. Ale som verná aviváži Coccolino blue splash. Je to naša najobľúbenejšia aviváž. Vyskúšala som všelijaké značky,ale vždy som sa vrátila k tejto

laura43  8. máj 2024

Coccolino odporúčam kazdemu

Veľmi rada a dlhodobo používam vône Coccolino.Su skutočne voňavé. Po pridaní avivaze pradlo je hebké,voňavé a vôňa vydrží veľmi dlho.Coccolino odporúčam každému.

jamilanka  6. máj 2024

Obrátenie :-)

Aviváže som veľmi nepoužívala. Dostávala som ich k sviatku od jedneh mojej kamarátky. Ani som ich nekupovala. Až raz som vybrala z pivnice coccolino a musím povedať, že jeho vôňa je nákazlivá. Vonia mi všetko. Obliečky, dokonca aj koberce :-). Milujem jeho vôňu aj na bunde. Keď som vonku je stále somnou a tak ľahko nevyprchá......

Frosch Baby Sprej na škvrny na dojčenskej bielizni (EKO, 300 ml)

Poradí si aj so zaschnutými škvrnami

V domácnosti s dvoma malými dievčatkami sa často stáva, že prezliekame oblečenie aj niekoľkokrát denne. Obdobie príkrmov skončilo síce nedávno, ale detské oblečenie našich dcér často zdobia fľaky od paradajok, jahôd či omáčok. K tomu pridajú pár čiar od fixiek a potom sa ešte vyváľajú na prechádzke v blate. Takže pri praní mám o zábavu postarané. Nestačí všetko len naložiť do práčky. Každý kúsok oblečenia musím najskôr vziať jednotlivo do ruky a identifikovať každú zákernú škvrnu. Frosch sprej na škvrny sa mi veľmi dobre osvedčil. Škvrny nastriekam, nechám chvíľu pôsobiť a zapnem práčku. Frosch sprej na škvrny má samozrejme prírodné zloženie bez chémie, obsahuje citrát a poradí si aj so zaschnutými škvrnami. U nás doma sa Frosch sprej na škvrny osvedčil a zatiaľ sa podarilo vyprať všetky hrozivo vyzerajúce fľaky, vrátane tých od pera.

Frosch Baby Hypoalergénne plákadlo na dojčenskú a detskú bielizeň (EKO, 750 ml)

Účinne odstraňuje zvyšky pracieho prostriedku z bielizne

Možno ste rovnako ako ja netušili, aký je rozdiel medzi plákadlom a avivážou. Plákadlo predovšetkým odstraňuje zvyšky pracieho prostriedku z bielizne a tým obmedzuje dráždenie pokožky. Je vhodné ho preto používať u alergikov a ľudí s citlivou pokožkou. Frosch Baby hypoalergénne plákadlo taktiež zaistí, aby bielizeň bola jemná a mäkká. Keby ste chceli plákadlo vyberať rovnakým štýlom, ako som ja vyberala aviváže - teda v obchode privoňaním k otvorenej fľaši, asi by Frosch EKO Baby nebola moja prvá voľba. Nemá žiadnu výraznú vôňu. Zato po vypraní je bielizeň krásne svieža a jej vôňa neštípe v nose. Frosch plákadlo má rovnako ako Frosch prací prostriedok dávkovacie viečko a jedna fľaša vám vystačí približne na 30 práčok. Obsahuje výťažky z harmančeka a používa sa rovnako ako aviváž, stačí ho z odmerky naliať do práčky do priehradky na aviváž.

Frosch Baby Prací prostriedok na dojčenskú bielizeň (EKO, 1500 ml)

Bielizeň krásne, jemne a nevtieravo vonia

Pranie bielizne v domácnosti s dvoma malými deťmi a psom je doslova nekonečný príbeh. Preto musím mať vždy po ruke prací prostriedok, prípravok na škvrny aj tzv. plákadlo, aby som skrotila tú kopu špinavej bielizne a ešte účinne, hneď na prvý pokus, odstránila škvrny od jedla i fixiek. Prací prostriedok od Frosch je hypoalergénny, dermatologicky testovaný a obsahuje výťažky z harmančeka. Keď si privoniate k fľaši, neudrie vám do nosa prehnaná umelá vôňa ako pri iných pracích prostriedkoch. Po vypraní naopak bielizeň krásne, jemne a nevtieravo vonia. Frosch prací prostriedok má praktické dávkovacie viečko a vydrží vám približne na 21 praní. Účinne odstraňuje škvrny (tie odolnejšie v kombinácii s Frosch sprejom na škvrny) a je vhodný aj pre alergikov.

Stačí nastriekať a zotrieť

Pretože mám doma dve malé dievčatká, je naša domácnosť plná všemožných hračiek a doplnkov ako sú kabelky, hrebene, korálky, bábiky, ale máme aj veľa riadu do detskej kuchynky. Keď sa naše princezné ponoria do hry, sú tieto veci všade po dome a do hry zapoja aj nášho psa. Preto je potrebné tento arzenál hračiek pravidelne dezinfikovať. Frosch EKO Baby Hygienický čistič detských potrieb a umývateľných povrchov je na to ideálny. Jednoducho ho nastriekame hračky, jedálenské stoličky a po chvíľke utrieme mokrou handričkou. Neobsahuje chémiu, ale len prírodné zložky, nie je parfémovaný a je hypoalergénny s pH 5,5. Používam ho aj na náš jedálenský či konferenčný stolík.

Frosch Baby Umývací prostriedok na detské potreby (EKO, 500 ml)

Účinný a šetrný zároveň

Pretože mám doma 2 princezné s vekovým rozdielom len rok a pár mesiacov, naša spotreba umývacích prostriedkov na fľaštičky, cumlíky a detské riady je značná. Frosch EKO Baby umývací prostriedok sme pravidelne kupovali už pred týmto redakčným testovaním, takže za nás je to jednotka. Hlavným plusom tohto prostriedku je zloženie bez chémie - obsahuje len prírodné zložky. Ako milovníčka zvierat oceňujem, že tak, ako všetky produkty Frosch, ani tento nie je testovaný na zvieratách. Prostriedok pri umývaní zbytočne nepení. Detský riad je po umytí čistý, no vďaka tomu, že neobsahuje žiadne vonné oleje, zbytočne nevonia po použitom prostriedku. Nechce sa mi kvôli každému umývaniu fľaštičiek používať rukavice, preto je fajn, že aj k mojim extrémne citlivým rukám je Frosch šetrný, vďaka svojmu zloženiu a vlastnostiam.

miriammiroslava  6. nov 2023

Dlhodobá vôňa

Konečne som našla vôňu, ktorá vydrží a rozvonia hlavne uteráky.
Vôňa je intenzívna, môžem ju používať aj do sušičky a oceňujem aj možnosť zakúpenia vzoriek, aby sme si mohli vybrať tú svoju.
Za mňa sú topky zelená a červená. Bála som sa, že práve červená bude veľmi sladká, ale nakoniec je veľmi príjemná.
Osobne mi najmenej vyhovuje sivá.

Neodporúčam

Vytieklo mi na vrch sušičky a takto ju rozožralo a tak isto nádobku na práčke.
Keby môžem dám aj 0 hviezdičiek.

ivulienkamichal  1. nov 2023

Príliš intenzívna vôňa

Zo svojho pohľadu môžem povedať, že Puella parfumy som chcela skúsiť už dlhšie skrz samých pozitívnych recenzií, ktoré som našla na internete. Po vyskúšaní ale musím zhodnotiť, že našej rodine, bohužiaľ, nevyhovovala. Rozvoňala prádlo a vôňa prežila aj sušenie v sušičke, no tie oleje sú tak intenzívne, že nás z nich po týždni prania všetkých len bolela hlava a vetrali sme dokorán otvorenými oknami. A to podotýkam, že som 5ml použila na 8kg prádla, nie iba 4, ako je odporúčané! Mne sa navyše pri dotyku oleja s kožou okamžite objavila žihľavka, takže malej som sa v tom neodvážila veci prať vôbec... Pozitívne je, že majú v ponuke vzorky vôní, ktoré sa oplatí vyskúšať, aby ste zistili, či je to niečo pre vás, alebo nie. Vône sú síce pekné a ťažko si je vybrať, ale pre nás to bolo príliš a radšej sme sa vrátili ku klasickej aviváži.

Vonia na 300%

Mám doma práčku s automatickým dávkovaním aviváže a tak trochu tuším, že s týmto druhom práčok na nepočítalo. Vôňa je naozaj intenzívna a odhadnúť správne množstvo oleja bude asi na dlho. Ovocné vône sú príjemné, avšak je naozaj treba presne vystihnúť množstvo, pretože aj z príjemnej vône sa môže zatočiť hlava. Každopádne, Puella splnila, čo sľúbila. Bielizeň vonia. Dlho a intenzívne. 👌

jaond19  28. okt 2023

Konecne mi pradlo vonia

Kupujem uz pravidelne Puellu vo vzorkach, nakolko sa neviem ani po niekolkych mesiacoch rozhodnut ktora sa mi najviac paci. Písu ze sa ma davat 5ml na jedno pranie, ja vsak mam 1 vzorku (5ml) na 3x, pretoze je dost intenzivna a pomerne dlho aj vydrzi pradlo vonat.

Parfum na pranie Puella

Milujem vôňu čerstvo vypranej bielizne, keď sa jej aróma šíri z kúpeľne po celom byte. Nedokázala som si predstaviť pranie bez aviváže. Stále som hľadala kvalitnejšie a koncentrovanejšie, ktoré sľubovali dlhotrvajúcu vôňu. Avšak nezáležalo na tom, po akej som siahla, časom sa vôňa z bielizne vytratila a zostal po nej len nepatrný náznak. Po zakúpení sušičky som sa s touto mojou vášňou pre voňavú bielizeň musela rozlúčiť. Servisný technik mi povedal, že aviváž zanáša filtre, zle pôsobí na tesnenia a celkovo znižuje jej životnosť. Používala som ju len počas pekných dní, kedy som dala sušiť bielizeň von, na čerstvý vzduch.

Parfumy na pranie Puella ma oslovili predovšetkým tým, že ich môžem, na rozdiel od aviváže, používať vždy. Sú šetrné k práčke aj k sušičke a sú vhodné na všetky druhy textílií. Páči sa mi, že sľubujú pri malom dávkovaní veľké výsledky. Našla som si nový produkt, ktorý dokonale uspokojuje moju „posadnutosť“ voňavou bielizňou.

Parfumu Puella sa do práčky pridáva málo. Stačí 5 ml a výsledkom je intenzívna, dlhotrvajúca vôňa, ktorú z oblečenia skutočne cítite ešte dlho po tom, ako ho uložíte do skrine. Predstavte si, že si obliekate tričko, ktoré ste práve vybrali zo skrine a cítite rovnako krásnu vôňu, ako keď ste ho vyberali pred niekoľkými týždňami zo sušičky. Tú nevtieravú, ale prítomnú vôňu, ktorá vás sprevádza celý deň.

Zo širokej ponuky vôní si vyberie každý, či už preferuje svieže, sladké alebo korenisté vône. Páči sa mi možnosť zakúpiť si vzorky a tak nájsť tie vône, ktoré človeku sedia a vyhovujú. Mňa oslovili najviac svieže vône, alebo sviežo sladkasté - Double Y, First Dream a JaLu. Super je, že môžem striedať rôzne vône parfumov Puella podľa nálady. Pre svoje kompaktné balenie nezaberajú veľa miesta.

pbelkova  13. jan 2023

Roky s FeelEco

Značku FeelEco používame roky - vybrala som si ju, keď som hľadala ekologickú alternatívu k bežným pracím prostriedkom. Kontinuálne sme ju používali (a používame) aj po narodení dcéry, ktorá má sklon k atopickej dermatitíde - veľmi dobre ju toleruje. Inú značku momentálne ani neplánujem používať.

sejbipi  9. jan 2023

Super

Jemná vôňa, žiadne zbytočné ingrediencie

katkapetko  11. dec 2022

Prekvapivo účinný

Voči čističu som bola skeptická. Veď koľké sľubujú odstránenie škvŕn a to nie sú eko/bio/ezo… Ale tento milo prekvapil a aj škvrnu pochádzajúcu z kľaknutia v autodielni vyčistil na 100 %.

zuzuuzuz  5. dec 2022

Stop škvrnám

Odstraňovač škvŕn prekvapil ešte viac ako samotný prací gél. Bežné zašpinenie od make-upu, či rúžu išlo dolu ľavou zadnou. Stala sa mi však nehoda s akrylovou farbou, ktorá bohužiaľ nešla vyčistiť ani žlčovým mydlom. Tak som tričko aj napriek tomu, že bolo farebné a bol to menší risk kvôli zmene farby, skúsila vyčistiť tým odstraňovačom. Na moje prekvapenie tričko je bez fľakov aj bez nežiadaných zbytkov zanesenej akrylovej farby, ktorá pôvodne nešla dole. 😃 Za mňa teda tento odstraňovač jednoznačne odporúčam.

zuzuuzuz  5. dec 2022

Prací gél Color FeelEco - prekvapivo zabodoval

Prací gél si pomerne skvele poradil aj s viac špinavým prádlom pri nízkych teplotách. Čo ma milo prekvapilo, kedže je známe, že nie všetky ekologické pracie prostriedky sú toho schopné. Mne osobne vyhovuje aj fakt, že prádlo nie je po usušení prevoňané, aj keď samotný gél má príjemnú nedráždivú vôňu, ktorú pro vybratí prádla z práčky cítiť. To samozrejme nemusí každému vyhovovať.