Jaký lehčí sportovní kočárek na vesnické cesty i do města a skladný do auta?

Zodpovězené
12. bře 2022

Dobrý den,

ráda bych se poradila ohledně sportovního kočárku - doplňujícího ke kočárku Emmaljunga NXT90.

Jedná se mi spíše o skladný a lehčí kočárek, který zároveň projede i nějaký ten terén v podobě vesnické cesty. Rozpočet cca do 10 000 Kč, plus mínus. Jestli otočný nebo neotočný, na tom příliš nezáleží. Spíše delší stříška proti slunci. Chlapeček nyní 10 m.

Přemýšlela jsem o:

Děkuji za srovnání a rady.

Přeji Vám příjemný den.

Petra

Ahoj,

já doporučuji rozhodně Baby Jogger City mini GT2. Mám ho přesně na ty samé požadavky a jsem s ním moc spokojená. Je to sice trojkolka, ale je opravdu stabilní a lehce se ovládá. Momentálně ho testuji v terénu pro obsáhlou recenzi a projede vše! 🙂 Kromě toho nabízí jedny z největších rozměrů, vhodné i pro větší dítě, zároveň je dobře skladný a velmi lehce složitelný. Stříška je dostatečně dlouhá a má náhledové okénko na magnet.

Baby jogger city mini2 4 a Babystyle Oyster Zero jsou lehčí a více skladnější varianty, oba jsou vhodnější spíše na městský terén. Takže záleží zda dáš přednost lepším jízdním vlastnostem, nebo nižší hmotnosti a skladnosti.

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade nemá žádné odpružení, i s nafukovacími koly je celkem tvrdý, ale terén projede. Se svými 8,4 kg patří spíše k těm lehčím kočárkům a je i dobře skladný. Petite&Mars Street+ Oak 2021 Air je na tom už lépe s odpružením, ale váhově je už nad 11 kg, což je dost. Ačkoliv mají oba čtyři kola, tak se stabilitě Baby Jogger City mini GT2 nemůžou rovnat.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie