Který sportovní kočárek je kvalitní, odpružený, snadno ovladatelný a vhodný pro 10měsíční dítě?

Zodpovězené
19. pro 2022

Ahoj,

dcerka má 10 měsíců a velmi zvažuji koupi nového kočárku. Momentálně máme 3kombinaci Bebetto Bresso Premium Class a je to katastrofa. Je extrémně těžký, nedá se složit najednou, vrže, chrastí, je příšerný…

Hledám fakt kvalitní kočárek, ze kterého se po čase nestane chrastítko a nezačne vrzat. Musí být lehký, prostorný a ať za rok nemusím kupovat nový. Dále musí být snadno složitelný a měkký/odpružený. Nejdůležitější je pro mě kritérium, aby byl tedy snadno ovladatelný, měkký/odpružený, aby zvládal i horší terén.

Rozhoduji se mezi Valco Baby Snap 4, Britax B-Motion 4, Petite&Mars Street nebo Petite&Mars Royal.

Který z nich je nejlepší?

Děkuji

Ahoj,

pokud chceš měkce odpružený kočárek, tak hned na začátku vyloučím kočárek Valco Baby Snap 4, protože nemá žádné odpružení. Všechny kočárky značky Valco Baby jsou bez odpružení.

Petite&Mars Street a Petite&Mars Street+ jsou kočárky, které mají systém skládání umístěný pod sedadlem. Takový typ skládání nevyhovuje každému a maminky jej v hodnoceních uvádějí jako minus.

Minusem Britax B-Motion 4 je 17kg nosnost sportovního sedadla. Ta byla v novější verzi Britax B-Motion 4 Plus zvýšena na 22 kg. Je to prostorný sportovní kočárek na vesnici, který poskytuje pohodlí i většímu dítěti.

Petite&Mars Royal je kočárek s tvrdším pružinovým odpružením, který je vhodný do města. Přestože má nosnost sedáku 22 kg, ale jeho zádová opěrka má výšku 47 cm. To může být pro větší dítě nedostatečné.

Podle Tvého výběru se díváš na bazarové kočárky. Ty už mají nějaké ty děti odvozené. Je proto možné, že budou mít nějaké nedostatky - hrkání, vrzání a pod.

Já Ti doporučuji prohlédnout si model Carrello Bravo Plus. Je cenově dostupný a má měkké odpružení. To je vhodné do města i na nerovnější povrch vesnice. Zároveň je dostatečně prostorný i pro větší dítě.

Případně zvaž koupi kvalitnějšího bazarového modelu Thule Spring či Baby Jogger City Mini GT2. Ten má sice v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"), ale jeho kola a odpružení jsou vhodná nejen do města, ale i do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem. Ale to má většina tříkolových či čtyřkolových kočárků.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka