Zoznam skupín

Popis a ciele skupiny

Členov registrovaných po januári 2018 nebudeme pridávať z dôvodu 2 registrácii.

V skupinke si navzájom tykáme :-)

Skupina sa zameriava dražbou:
- oblečenia
- hračiek
- kojeneckých a detských pomôcok
- bytových doplnkov
- drogistického tovaru a kozmetiky s odfotenou končiacou expiráciou ( kozmetiku, ako sprchové gély,šampóny a pod., ktoré nemajú orig. krabičku, sa musia baliť do bublinkovej fólie)
- šperky, bižutéria
- elektronika
- domáce potreby
- knihy
- káva, čaje, vitamíny, vyživové doplnky, dojčenské sušené mlieka (hami, hipp, nutrilon atď).

Veci, ktoré sú zakázané dražiť v skupine!!!
Potraviny po záruke, potraviny, ktoré sú otvorené a nie sú v originál balení
- použité dámske spodné prádlo - nohavičky
- použitý spodný diel plaviek
- napaľované CD a DVD
- lieky, ktoré sú na lekársky predpis, otvorené balenia liekov
- otvorená kozmetika, ktorá podlieha záruke po otvorení
- obnosené veci vhodné (do koša).

Podmienky draženia:
Draží sa od pondelka do nedele, každá aukcia trvá 24h.
Ak mamička, ktorá nahodí aukciu a NEMÁ zriadený ÚČET, je povinná to uviesť do popisu.
Ako nahodiť aukciu:
1. Stručný popis v úvode s dátumom a časom ukončenia aukcie. Nie rozmery ani opis stavu veci.
2. Ku každej draženej veci pridať reálnu fotku (môžu byť aj detailné) v normálnej kvalite. NIE fotky z netu! Uviesť pravdivý opis, nezamlčať skutočný stav.
3. Pod každú hlavnú fotku je povinné uviesť veľkosť a stav veci, poprípade rozmery.
4. Aukcia trvá 24hod., max.o 15min. menej, ale ani o minútu viac.
5. Každá predávajúca môže pridať 1 aukciu denne s ľubovoľným počtom fotiek. Môže ju nahodiť aj vtedy, ak jej ešte neskončila tá prvá z predošlého dňa.
6. PREDÁVAJÚCA NESMIE ZMAZAŤ AUKCIU, KDE SA DRAŽILO, HNEĎ PO JEJ UKONČENÍ!!!
Bude za to VYLÚČENÁ!
7. Aukcia sa môže zmazať až po jej skončení, či už je alebo nie je potvrdená.
ZAKAZUJEME predávajúcim mariť aukcie s nevhodnými komentármi, linkami a odkazmi na danú vec s cenou a podobne. Za toto je tiež VYLÚČENIE zo skupiny.


Ako prebieha draženie:
1. Vyvolávacia cena musí začať od 1 eura alebo POTVRDZUJEM, je to to isté. Nie inou sumou.
2. Minimálne prihodenie je 0,50 centov. Maximálne je ľubovoľné. napr. 5 eur, ale vždy len násobky 50centov, prípadne celé eurá.
3. Pri prebíjaní je nutné kliknúť na "odpovedz" a tak zadať sumu, aby si predošlá záujemkyňa mohla sledovať stav aukcie. Napr.@patrisska 1€
kyza55 @patrisska 1,50€
4. Ak sa nedodrží bod číslo 3, je povinná riešiť si to predávajúca so záujemkyňami.

Ak počas aukcie dôjde:
- zlému označeniu pri dražení
- neoznačeniu predchádzajúcej dražiacej
- k zadaniu zlej sumy

a PREDÁVAJÚCA na jednu z týchto chýb upozorní ostatné mamičky aj dotyčnú, ktorá zle draží:

POKRAČUJE sa v dražbe ďalej !

Ak si PREDÁVAJÚCA neustráži aukciu a neupozorní na niektorú z týchto chýb:

Bude platiť posledné platné prihodenie !

5. Aukcia, ktorá končí napr. o 23.00 a mamička prihodí presne v tom čase a nikto ju neprebije, vyhráva. Ak ale prihodia 2 a viac dražiacich v rovnakom čase - napr. o 23.00, tak vtedy sa predlžuje o 2 min. Predlžuje sa každé 2 minúty, môže aj 2 a viac krát za sebou. Treba sa riadiť časom, ktorý je zobrazený pri každom prihodení. ( Môže sa stať, že sa dražiace budú prebíjať v posl. minúte alebo v predĺžení v tej istej sekunde, čo samozrejme nevidno, vtedy vyhráva posledné prihodenie, aj keď označia rovnakú poslednú dražiacu a pridajú rovnakú sumu)
6. Po ukončení aukcie je predávajúca povinná kontaktovať výherkyňu do 2 dní od ukončenia aukcie.
7. Predávajúca je povinná uviesť do predmetu IP názov vyhranej veci, napr. tričko, kozmetika atď. a napísať vydraženú sumu+poštovné (príklad: vec - kozmetika, vydražená suma 3€+poštovné obyč.-0,95€,1.tr-1,15 či doporučene-2,40€ + IBAN), samozrejme poštovné si určí výherkyňa sama ako uzná za vhodné.
8. Ak predávajúca nahodí vec, ktorá nezodpovedá popisu, je poškodená alebo bol inak zavádzajúci popis, musí vrátiť peniaze, ktoré jej boli poslané výhercom + spätnú poštu, ak chce tovar späť!!!

KUPUJÚCA je povinná odpovedať na výhernú IP a uhradiť vyhranú aukciu do 3 dní od kontaktovania PREDÁVAJÚCOU, ak sa nedohodnú inak. Do IP uviesť poštovné, aké si vybrala a adresu. Za nerešpektovanie tohto pravidla budeme považovať, že kupujúca nechce prevziať aukciu a bude vylúčená zo skupiny. PREDÁVAJÚCA je povinná poslať balík do 3 dní od prijatia platby na účet a podať info o zaslaní.

9. NEAKCEPTUJE sa zrušenie prihodenia počas trvania aukcie !
10.Predávajúca je povinná označiť výherkyňu (resp.kliknúť na odpovedz tým príde výherkyni upozornenie) a napísať k vyhranej ukončenej aukcií vetu v zmysle napr. "Gratulujem, píšem IP" pre lepšiu predstavu, čo vlastne vyhrala vďaka fotke.
11. Výherkyňa je povinná prevziať vyhratú aukciu,tak isto aj predávajúca je povinná vyhratú aukciu odovzdať, ak sa tak nestane, bude vylúčená zo skupiny.
12. Ukončené aukcie bude môcť predávajúca vymazať až potom, čo bude kupujúcej balík doručený, aby sme predišli nedorozumeniam, ktoré sú časté, práve z tohto dôvodu, že si kupujúca nevie odkontrolovať stav vecí, aké uviedla predávajúca. Kupujúca je povinná podať info o doručení.
Ak tak neurobí, potom môžete aukciu zmazať najskôr po 7 dňoch, ako ste poslali balík.

V skupinke si navzájom tykáme :-)

Je ZAKÁZANÉ VYMAZÁVAŤ vlastné alebo akékoľvek KOMENTÁRE A PRIHODENIA pod aukciami. Ak sa takáto osoba nájde a my to zistíme, bude okamžite VYLÚČENÁ zo skupiny.
My tieto komentáre budeme mazať, nie predávajúca, ani kupujúca.

Ak dražíte veci, je potrebné ich pozastaviť v bazáre, pretože aukcia má prednosť pred bazárovým predajom.
Treba si vždy skontrolovať, či danú vec, ktorú dávate do dražby, aj naozaj doma máte, aby sa nestalo, že si niekto niečo vydraží a vy mu napíšete, že mu výhru nemôžete poslať, lebo ste ju nenašla. Toto sa berie ako zavádzanie a je za to vylúčenie zo skupiny.

Riešenie problémov na ploche bez dôvodu sa bude brať ako hrubé porušenie pravidiela bude za to vylúčenie zo skupiny. Naša skupina nebude podporovať ženy, ktoré si potrebujú vybiť zlosť či zlú náladu prostredníctvom hádok a urážania. Čiže, ak budete mať nejaký problém, či už nespokojnosť s tovarom, so zavádzaním , treba nás moderátorky najskôr kontaktovať do IP, po novom je možné do nich vkladať aj fotografie. Na ploche sa členky nevyzývajú.
Moderátorky si vyhradzujú právo neprijať členku alebo ju vylúčiť na základe zistení klamstva alebo podvodu v inej dražiacej skupine.

Nedeľňajší dopyt - začína každú nedeľu a platí až do ďalšieho dopytu. Umožňuje mamičkám vyjadriť sa, o čo bude celý týždeň záujem :) Je možné dať aj ponuku v dopyte. Dopyt môžete dopĺňať v priebehu celého týždňa.

POŠTOVNÉ:
Vydražená suma je cena za tovar - poštovné si platí výherca aukcie . Výška poštovného závisí od hmotnosti a rozmerov balíka podľa platného cenníka SP. SP ponúka na výber z týchto možností doručenia zásielky: doporučená pošta, kde je možnosť kontrolovať si balík na základe podacieho čísla, alebo pošta prvej triedy, prípadne obyčajná listová zásielka. Tieto posledné dve možnosti nie je možné odkontrolovať a sú posielané na vlastnú zodpovednosť , pretože predajca nemá doklad o poslaní. V prípade nákladnejšieho tovaru je možnosť poslať výhru ako balík na poštu (lacnejšie, ale je potrebné uviesť číslo telefónu) prípadne balík na adresu (drahšie ale nie je potrebné číslo telefónu). Ďalšou z možností je osobný odber.
Aby ste ušetrili čo najviac na poštovnom, tak každá baba, ktorá nahodí aukciu dá do príspevku mriežku a svoje mesto odkiaľ pochádza. napr. #poprad. To znamená, že ak si kliknete do lupy svoje mesto, vyhodí Vám všetky aukcie z Vášho mesta. Predávajúcim sa zvyšuje možnosť vydražiť vec drahšie a kupujúca si môže osobne prevziať vydraženú vec a ušetrí tak na poštovnom :)
Viacslovné mestá sa budú písať s podtržníkom. Dievčatá z obcí budú uvádzať okresné mesto, pod ktoré patria :)
JE TO DOBROVOĽNÉ, chápeme, že niektoré chcete ostať v anonymite a nevyhovuje Vám takýto štýl obchodu.

BALNÉ:
Treba uviesť v príspevku, ak nieje uvedené, tak mamička si nemá nárok ho žiadať dodatočne v IP.
Maximálna výška balného bude 0,20centov. Ak si účtujete za balné, tak Vás prosíme, posielajte to na úrovni, to znamená - žiadne igelitové tašky, vrecia ani sáčky. Buď to budete posielať v plastovej obálke, alebo v baliacom papieri. Balné neslúži na kompenzáciu toho, ak sa Vám vydraží vec za 1 euro.
Ďakujeme za pochopenie :)

TIPY A TRIKY:
Mamičky, pripomenieme si zopár tipov a trikov, na ktoré sme spoločne prišli. Je to pomôcka aj pre nové dražiace, ušetrí Vám to veľa času :)
1. keď kliknete dole pod príspevkom na čas, zobrazí sa Vám celá ponuka fotiek predávajúcej mamičky.
2. ak je popis veľkosti a stavu fotiek napísaný priamo pod foto, nie do komentu, po rozkliknutí všetkých fotiek, je vidieť veľkosti a stav aj cez mobil. Ak je popis v komente, cez mobil to nevidno.
3. ak kliknete na vec, ktorú chcete dražiť, tak celkom vľavo v rohu, ako končí fotka, prejdete tam kurzorom, a zobrazí sa PRIDAJ DO OBĽUBENÝCH FOTIEK, to znamená, že si tú fotku aj nick mamičky viete odkontrolovať vo svojom profile, medzi obľúbenými fotkami. Ide hlavne o to, ak dražíte vec, a zrazu niekto vymaže aukciu a potom sa neviete dopátrať k nicku. Takto to budete mať pod kontrolou.
4. hore pod názvom skupiny je počet fotiek - stačí kliknúť a ukážu sa všetky fotky všetkých aukcií.

Žienky, veríme, že budete s našou skupinou spokojné a dúfame, že bude čo najmenej problémov, ktoré bude potrebné riešiť :) :)
PS: Konfliktné osoby u nás nemajú miesto.

Moderátori skupiny

Členovia (4330)

Zobraz všetkých členov