Ako zrušiť dividendy, keď pôvodný majiteľ zomrel?

Zodpovedané
19. feb 2021

Dobrý deň,

píšem za známeho, ktorého otec zomrel v roku 2000 a doteraz im chodia z banky papiere o dividendách jeho otca. Išli tam s úmrtným listom a chceli to vtedy všetko zrušiť.

Otec umrel s tým, že nech si to všetko nechajú. Nedovolili im to zrušiť, vraj musí prebehnúť nové dedičské konanie. Ony však dedičské otvárať nechcú.

Čo im odporúčate?

Ako sa dá toho zbaviť, zrušiť a uzavrieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre úspešné doriešenie je podľa mňa potrebné doriešiť dedičské konanie. Resp. ak je iná schodná možnosť, lepšie by bolo poradiť sa s právnikom.

Ja z praxe viem, že dedičské konanie sa vyžaduje.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk