Je dobré rozhodnutie v tejto dobe investovať do dlhopisových fondov KBC?

Zodpovedané
22. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom investovania. K dispozícii mám 2 000 - 3 000 eur.

Je dobré rozhodnutie teraz jednorazovo investovať do dlhopisových fondov KBC?

Niektoré sú v poklese aj cca 20%.

Kde radíte vy momentálne jednorazovo investovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

dlhopisové fondy KBC, do ktorých predpokladám, že by ste investovali cez ČSOB úplne do detailov zanalyzované nemám. Všetky sú v pomerne výraznom poklese.

Treba si uvedomiť, že dlhopisové fondy patria medzi konzervatívne investície. Konzervatívne investície sú od toho, aby svojim investorom priniesli nízke riziko, nízku kolísavosť (volatilitu) a zároveň priniesli tomu zodpovedajúci výnos (väčšinou na úrovni 2 až 5% ročne, pravidle a konzistentne). Tieto fondy to však nespĺňajú.

Neviem vám presne odporúčiť, do čoho by som konkrétne vám odporúčal investovať, pretože nepoznám vašu situáciu, investičný horizont, povahu vás ako investora, účel investície a podobne. Avšak, väčšinu svojich odporúčaní som zhrnul v mojich článkoch, ktoré vám zazdieľam nižšie.

Pre krátkodobú investíciu si určite pozrite článok o ochrane peňazí pred infláciou a pre dlhodobejšie si prečítajte môj článok o ETF fondoch:

https://relyon.sk/investovanie/ochrana-pred-inf...

https://relyon.sk/investovanie/etf-fondy/

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk