Kto bude splácať bezúčelový úver po strýkovi?

Zodpovedané
17. okt 2023

Dobrý deň,

strýko si s kamarátom v banke zobral bezúčelový úver, v ktorom sú obidvaja dlžníci. Strýko dostal mozgovú porážku a je umiestnený v DSS. Celý dôchodok je vyplácaný zo Sociálnej poisťovne priamo do DSS.

Čo ak dôjde k exekúcii?

On splácať nebude, lebo celý dôchodok je použitý na platby v DSS.

Môžu mu siahnuť na dôchodok, ktorý je celý poukazovaný priamo do DSS?

Má minimálny dôchodok, žiadny majetok, len nejaké malé čiastky na lesných pozemkov v spoluvlastníctve s inými ľuďmi.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak sa to nebude riadne splácať, môže a aj dôjde k exekúcii a časť z jeho dôchodku sa mu bude sťahovať exekučnej spoločnosti.

Bude potrebné, aby to kamarát splácal, alebo si to musíte niekto zobrať pod seba a splácať to za neho.

Prajem veľa šťastia.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk