Máme šancu získať hypotéku, keď manžel pracuje v zahraničí?

Zodpovedané
30. jan 2023

Dobrý deň,

chceme požiadať o hypotéku na kúpu nehnuteľnosti. Manžel je živnostník, už vyše roka pracuje v zahraničí. Daňové priznanie zaplatí asi 2 000 eur. Nemáme a ani sme nemali žiadne dlhy ani exekúcie.

Máme v takomto prípade šancu získať hypotéku?

Môžu nám žiadosť zamietnuť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, živnostníkov a celkovo podnikateľov zo zahraničia banky neakceptujú (akceptujú jedine opatrovníkov v Rakúsku a profesionálnych športovcov). Jeho príjem teda banka bude brať ako 0 eur mesačne.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk