Candida albicans - kvasinková infekcia

styrie
15. okt 2022

Kočky máte tu nejaká problém s neustálou kvasinkovou infekciou Candida albicans? Mne to začalo cca 4 roky dozadu. Prvé tri roky som to stále zmierňovala rosalginom a podobne lebo doktorka ma vždy odfajcila len s maxmirror . Tak ma to prestalo baviť. Chvíľku som to vôbec neliečila a tento rok od januára som nonstop na gynde pevné odhodlaná to vyriešiť ale dodnes bez výsledku. Už som aj vymenila gynekológa. Ale aj tento ďalší mi len stále predpisuje nejaké maste a vaginálne guľôčky na vkladanie. Ale nič sa nemení, niekedy sa to aj zhorší. Už hádam 10 mesiacov nie je dňa čo som si tam nejakú tabletku nepchala. O intímnom živote ani hovoriť nemusím 🤨 baby nemáte rady ako sa toho zbaviť?

jarmillka
15. okt 2022

@styrie daj si predpisat Fluco Sandoz…

styrie
autor
15. okt 2022

@jarmillka ďakujem za snahu, ale 4 balenia mám vybraté 😭

jarmillka
15. okt 2022

@styrie fuuuuha… 😳 a preliecil sa aj partner?

styrie
autor
15. okt 2022

@jarmillka áno, ale šak nie je ani treba, lebo intímny vzťah je na bode mrazu. Pri toľkých liekoch a problémoch to moc nejde...

jarmillka
15. okt 2022

@styrie inak ak ti fakt nic nezabera, tak to pravdepodobne bude stravou.. V crevach ti opakovane moze nejaka potravina podporovat alebo vyvolavat plesne.. Dokonca napriklad aj vlasske orechy su casto napadnute plesnou a ani o tom clovek nevie..tak isto cukor, mliecne, niektore druhy ovocia ti nemusia robit dobre..Skus uplne zmenit zivotospravu..

matka1961
15. okt 2022

@styrie Candistop🙂 za 2-3 týždne mate pokoj🙂 tiež som sa trápila rok a pol.. užívala som ho aj po zlepšení cca rok . je v strednej cenovej kategórii a volnopredajny🙂

matka1961
15. okt 2022
matka1961
15. okt 2022

@matka1961 ja som stále užívala 4tablety lebo som sa bála aby sa to nevrátilo :D a našťastie už 3 roky pokoj

styrie
autor
15. okt 2022

@jarmillka ja už hladujem 😓 ale si milá, naozaj ďakujem za snahu. Vynechala som všetko sladké,nejem pečivo.... Proste som králik 🤣

styrie
autor
15. okt 2022

@matka1961 ďakujem za tip. A ako dlho si to užívala kým si postrehla zlepšenie?

jarmillka
15. okt 2022

@styrie 🥺🥺 tak dufam ze cim skor najdes nieco co pomoze.. viem ake to je neprijemne a ako to dokaze zneprijemnit zivot ☹

styrie
autor
15. okt 2022

@matka1961 a ktorý konkrétne si užívala

styrie
autor
15. okt 2022

@jarmillka ďakujem pekne

rooberta
15. okt 2022

Toto si mala? Mne najviac pomohol https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/gyn...

20erika07
15. okt 2022

Uz som tu velakrat pisala, ale mne jedine dlhodobo probiotika, prve mesiace 3x denne ,potom 1x denne , r.2018 bol ten, v ktorom som sa prave vdaka probio zbavila tejto pliagy, vyse 3r som nemala ziadny problem, probio odvtedy neuzivam, sem tam som si dala z balenia co som mala este, vsetko mozem jest, od sladkeho po pecivo. Zaklad je zdrava mikroflora.
Moja mama zase brala wobenzyn a ma pokoj tiez ale to je velmi drahe

styrie
autor
15. okt 2022

@rooberta áno aj jemazol, lomexin, maxmirror a ešte taký žltý.... Neviem názov 😓

styrie
autor
15. okt 2022

@20erika07 a aké konkrétne si užívala ... Tú vyššie mi kočka poradila nejaký Candistop a čo pozerám tak to je na báze probiotík

matka1961
15. okt 2022

@styrie poslala som aj foto do diskusie je to od top natur majú v lekárni DM alebo na nete.. po 2-3 týždňoch to zabralo a odvtedy klop klop sa to nevrátilo.. len vravím ja som to ich užívala aj potom čo zabrali ešte asi rok 2x2 tablety lebo som mala paranoiu, že sa tá pliaga vráti :D

matka1961
15. okt 2022

@styrie a áno sú to probiotiká🙂

styrie
autor
15. okt 2022

@matka1961 ďakujem krásne, už som si všimla foto. Idem asi do toho. Ak mi to pomôže máš u mňa odmenu 🤣

matka1961
15. okt 2022

@styrie odmena bude keď pomôže moja rada ďalšiemu človeku🙂 lebo viem čo prezivas ja som bola fakt zúfalá :( takže držím silno palce nech zaberie aj Tebe ❤️

zuzka1117
15. okt 2022

Ahoj aj ja sa s tým trápim, úplne ťa chápem.brala som už všetko možné aj nemožné , ale mám pocit, že mi najviac pomohol Candivac, teraz momentálne beriem tiež candistop a ešte aj oreganovy olej . Ale tiež sa mi to chvíľu zlepší, potom zasa zhorší.

anonym12
15. okt 2022

@styrie gynimun dual protect- probiotiká,ktoré obsahujú vaginálne a črevné kmene,su to tabletky cez ústa,perfektná prevencia,samozrejme oveľa menej jesť sladké

gionella
15. okt 2022

@styrie baby ja som mala ešte na VS nonstop do kolecka problémy a keď som zmenila gyn tak tam mi urobili výter a presne podľa druhu mi objednali “vakcínu” užívala som to niekoľko mesiacov ústne. Snažila som sa nájsť info skúste sa spýtať u svojej gyn. https://synlabianer.cz/clanek/peroralni-kvasink... Neverila som tomu lebo sommfakt vyskúšala kadečo, ale fungovalo to.

babika112
7. nov 2023

@styrie dávno existovala tzv. špecifická alergénová imunoterapia na kvasinky. Podáva ju alergo-imunológ vo forme postupne zvyšovanej dávky - vakcín a telo si vytvorí protilátky....je to jediná účinná možnosť. V KE to robila doktorka Mudr. Kráľová

sendy111
7. jan 2024

@babika112 ja si myslim ze kazdy imuno alergolog podava vakciny nie len Kralova

babika112
11. jan 2024

@sendy111 ale nie na candidu albicans....aspoň ja iné dr.nepoznám