Candida Albicans

viera15
5. jan 2014

Poradte niekto ako sa zbaviť Candida Albicans v ustach lebo na internete je toho strašne veľa a neviem čo si mám vybrať..ak ma niekto taký problém ako ja alebo ho prekonal alebo sa lieči dajte vedieť čo zaberá čo pomôže ..dakujem za všetky rady.....

luba28
5. jan 2014

@viera15 bio gaya stoma,...

keziah
5. jan 2014

@viera15 ahoj, neviem, ci ti ide specialne len o usta alebo o cele telo? pokial ti mozem dat radu ktora vychadza z gaps diety (ta sa vsak zameriava najma na traviaci trakt a celeho cloveka, takze neviem, ci ti odpovedam presne na tvoj problem), ak je premnozena v tele patogenna flora-cize okrem ineho aj candida-treba ju vyhladovat a zatial v tele obnovovat dobru floru. Candida zije zo zlozenych cukrov, takze treba vyradit sladkosti, obiloviny (vsetko pecivo, ryzu, kase vratane bezlepkovych), chutia jej vraj aj skroby (zemiaky, kakao). Povolene sladkosti su ovocie a med, ale nemalo by sa to s nimi prehanat. Zatial je dobre krmit sa probiotikami, idealne nejakymi prirodzenymi, napr. doma nalozena kysla kapusta, domaci kefir z kefirovych zrn alebo, ak nic z toho nesedi, tak kupovane probiotika, mne najlepsie v pomere kvalita/cena vychadzaju Biopron. Pokial sa po takejto diete opat zbesilo vrhnes na cukry, tak sa candida vrati, obnova crevnej flory vraj trva aj pol roka. Ak ta tento pristup zaujal, pogoogli gaps dieta, inak mame tuto temu otvorenu aj tu na koniku.

viera15
autor
5. jan 2014

už som vysadila všetky cukry aj biele pečivo a ešte čakam na vysledky zo steru a potom sa dam do boja..lebo to mi preventivne povedala doktorka na krčnom že to môže byť aj candida...ale čo som čitala na priznaky tak mi to celkom sedi na tu potvoru...nevedela som že už je otvorena tema ,,tak aspoň viem že nie som sama čo ma take problemy...

viera15
autor
5. jan 2014

@keziah aj o cele telo lebo som čitala že to sa roznmnožuje ppo celom tele a hlave v traviacom trakte ..

keziah
5. jan 2014

@viera15 jaj, nie tema konkretne o candide, ale o gaps, mrkni aspon prvu stranku, ci ta to zaujme: https://www.modrykonik.sk/forum/alternativna-liecba/gaps-dieta-vase-skusenosti-rady-inspiracie-2/

fiffinkaa
6. jan 2014

klasická protiplesnová nizkosacharidová strava, vylúčiť sacharidy v akejkolvek podobe a vydržať 2 týždne.

viera15
autor
10. jan 2014

tak momentalne som už asi 9 dni na celozrnom chlebe a kyslej kapuste a probiotikach a neviem čom ale už mam krízovy deň dnes...bez sladkeho akehokoľvek bielej muky a všetko možne čo sa dalo som vysadila..

keziah
20. jan 2014

@viera15 candidu krmis aj celozrnnym chlebom...

maznacik007
20. jan 2014

@viera15 a nedali ti na to lieky? lebo mne teda vyslo presne toto z viacerych kultivacii mocu... mam problemu s MM a oblickami ... a dal mi na dva tyzdne Fluco Sandoz ... ale teda chcem to podporit aj dietou len je to dost tazke .... ja ak nemam cukor tak mi je dost blbo ...

co potom vlastne jes ...mas nejaky jedalnicek ...

mamainprogress
20. jan 2014

@viera15 chleba nemozes ziadny. Presne co hovori @keziah musis robit. Ak mas biely jazyk od candidy je to len obraz traviaceho traktu, candida je tam. My sme teraz na tejto strave treti tyzden. Syn mal biely jazyk. Zacalo mu to miznut na druhy tyzden. Planujem 3 mesiace bez cukru, lepku a bkm. Zatial aj syn to zvlada v pohode, napr dnes na obed mal velky tanier kyslej kapusty a kusok ryby.
Probiotika davame bulharske Daflorn. @keziah mas s nimi skusenost? Pripadaju mi fajn len sa mi zdaju sladke.
Ked mas chut na sladke zjedz tanier kyslej kapusty, prejde ta to, ver mi. Chlieb nahrad salatom a max kusok ryzoveho chlebika. Jedz vela ryb, trescia pecen, losos, tuniak, slede, ale nie v zeleninovych nalevoch, tam je cukor.
Kefir, biely jogurt, orechy, semiacka. Napr na ranajky si daj biely jogurt s 2-3 lyzicami pomletych lanovych semien.
A mozes pit stavu z aloe vera, ta je tiez antifungicidna.
A cez den vela vela zeleniny, surovej, varenej.
Drzim palce. Inac nez dietou a to drastickou sa jej nezbavis:(

keziah
20. jan 2014

@mamainprogress nie, nemam, my uz nas pijeme kefir z kefirovych zrn, ak si tiez Ba a mas zaujem, posli pm, rada ti z nich dam, mne sa mnozia ako dive.

mamainprogress
20. jan 2014

@keziah vdaka, som z NZ ale do ba chodievam aj manzel tak budem vdacna ak nam das, napisem ti pm

mamazem
21. jan 2014

Z prírodných liečiv odporúčam extrakt z grepových jadierok. Je vynikajúci na kvasinky, ale aj mykózy, baktérie, plesne, vírusy. Prečítajte si článok o jeho účinkoch: https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/mamaze...

viera15
autor
24. jan 2014

Všetkým dakujem čo ste mi odpovedali aj poradili ..takže vysledky na candidu mi vyšli negativne ale to mi robili len ster z hrdla a jazyka aj tak sa snažim byť bez cukru a bielej muky a beriem probiotika aj ANTI -PARASIDE aPau d ARCO A PIJEM OREGANOVY a Matovy čAJ ..A nemôžem ani tie ja to volám polystiren špajdlove a ryžove celozrnné ...a inač kyslú kapustu mam vo všetkom jedle skoro .a ryby môžem v konzerve vo vlastnej šťave? a ešte chcem skusiť ten extrakt z grepových jadierok
@maznacik007 to ti verim bez curku je to hrozne ale da sa to prve dva tyždne su kriticke ..ja som tiež nezvladla a dala som si jeden kolačik lebo sme boli na oslave a neodolala som ..ale už nejak preživam ked mam chuť na niečo take sladke idem si na kyslu kapustu a prejde to ...

empathia
24. jan 2014

@viera15 SKUS SA LEKARA SPYTAT CI NEPOMOZE KLOKTANIE SLANOU VODOU... TO KVASINKY CANDIDA ALBICANS NEMAJU RADI, VYHYBAT SA KONCENTROVANYM SLADKOSTIAM - SLADKE VODY, SLADKOSTI, LIZATKA A PODOBNE

maser
24. jan 2014

N

maznacik007
24. jan 2014

@viera15 mne velmi pomohli tie lieky uz zacinam brat druhe balenie ale uplne som prestala mat chut na sladke pritom ja som mala predtym dost tazke stavy ked som ho vynechala....

ja som pozerala tie moje papiere a ja mam inu canidiu tu glabrata ... a este nejaky lacydo ci co ... tak vela stastia do boja...
mne bolo predtym bez sladkeho fyzicky velmi zle zavrate, odpadavala som, migreny ... ale teda lieky mi celkom pomohli ...

viera15
autor
3. feb 2014

Tak už som skoro mesiac bez bieleho pečiva a sladkého v akej kolkovek podobe..podarilo sa mi akurát schudnuť 5 kg čo môjmu zdravotnemu stavu len pomôže ..a zažala som piť šťavu zo surovej cvikly a mrkvy rano na lačno .. je to celkom dobre chuťovo...ale čo som si všimla tak ma začali bolievať nohy tak zvlaštne ako pijem tu šťavu ..tak neviem či som neurobila niečo zle ..asi budem musieť navštiviť lekára ..čo sa mi moc nechce lebo moja doktorka je na pn-ke a zastupuje ju taky doktor!!!!!!!!

zuzuliak1981
5. feb 2014

@viera15 ahoj, ja som napriklad musela stavu z mrvky a repy vysadit, lebo sa mi zhorsili priznaky (svrbenie, lupiny...), obsahuje totiz velke mnozstvo sacharidov, ak ti chyba cukor, skus si kupit xylitol, ten vraj candidu nekrmi, ale velmi by som to s nim neprehanala

zuzuliak1981
5. feb 2014

@viera15 mimochodom, lekari ti velmi s candidou nepomozu, mne zo steru zo stolice nic nezistili, ale som si na 100% ista, ze ju mam, dokonca mi dr povedala, ze ma vela pacientov, ktorym sa to aj po liekoch vracia, takze nic, okrem zasadnej zmeny stravovanie nepomoze

ajkapajka1
6. feb 2014

A neuvazovali ste nad biorezonancnym vysetrenim? ja chodim do jedneho centra, kde to robia lekari, kt. sa specializuju na celostnu medicinu a tam my namerali teda vselico. Od helikobaktera az po nejakeho parazita, kt. som mala v mozgu a z toho ,ze som mavala aj tie moje depky....dali mi liecbu najskor pozostavajucu z liekov na detox, aby som sa ocistila a potom som uzivala lieky uz na konkretne problemy co mi zistili. Cela liecba je na prirodnej baze, ziadne chemicke lieky. Jedno centrum je v BA a jedno v KE, ale da sa objednat aj v ramci SR u lekarov, kt. pracuju ako externisti pre nich. To vysetrenie stoji iba 15€. Tak vrelo odporucam vyskusat. Kto chce dam vam cislo,kde sa ja objednavam aj v ramci SR. Je to na pani, ktora planuje vysetrenia v ramci SR.

katka0905
6. feb 2014

@viera15 rano aj vecer strucik cesnaku rozhryzt (nezapijat, nech posobi), on ma silne antimykoticke ucinky... ale ozajstneho stiplaveho, nie toho spanielskeho pestovaneho na vode... a potierat rozriedenym cajovnikovym olejom (aspon pred spanim).

viera15
autor
6. feb 2014

@zuzuliak1981 tak to som si už všimla že lekári si s candidou nerobia moc prace ..výsledky mam tiež negatívne zo steru tak to uzavreli že to je v poriadku a hotovo...ja som už od nového roku na takej strave že kysla kapusta je na stole každý deň ešte že sme jej veľa natlačili v jeseni 🙂 a kedže bývam na dedine tak moc čerstvej zeleniny nemáme lebo u nás v obchode nemajú moc na výber...tak to kompenzujem kapustou a tak ...a ked idem do mesta tak si kúpim .....

viera15
autor
6. feb 2014

@ajkapajka1 to je vyšetrenie tuším že oni davuju tie lieky čo som brala anti praraside star ak ano tak ja som už na tom kedysi bola tak asi pred 3 rokmi ...to je cez počitač robene to vyšetrenie však ....ak nie tak mi daj kontakt skúsim to ...

viera15
autor
6. feb 2014

@katka0905 taký poctivý domací cesnak tak ten náš štípe že až až moc....

zuzuliak1981
6. feb 2014

@viera15 no, oni to moc neriesia, vraj ma premnozenu kvasinku cca kazdy 4 clovek a vacsina o tom ani nevie a za svojimi zdravotnymi problemami ju nehlada, lekari radsej predpisu masticky a tapletky na rozne choroby, nez by mali riesit pricinu

maznacik007
6. feb 2014

@zuzuliak1981
@viera15

a nevysetrovali vam moc? ja som ju mala v moci premnozenu .. tak mi dali lieky musim povedat ze po nich mi klesla vyrazne chut na sladke ....

zuzuliak1981
6. feb 2014

@maznacik007 nie, mne robili 3x rozbor stolice a nic, candida vyvolava chut na skadke, takze super, asi si ju potlacila, ked sa ti chut klesla

maznacik007
6. feb 2014

@zuzuliak1981 hej ja som jej mala strasne vela v moci ... a citim sa menej unavena ... tak som rada....

zuzuliak1981
6. feb 2014

@maznacik007 a co ti na to dr predpisal?