Dva žĺtkové vaky v 8. týždni

lenka19959719
15. jan 2021

Ahojte, bola som u svojho lekára ktorý mi potvrdil tehotenstvo z krvných testov. Dnes som bola znova u lekára a povedal mi že to vyzerá na 8 týždeň. Ale, nevidno ešte plod, iba žltkové vačky, dokonca dve. Mám veľký strach, pretože už by malo aj srdiečko bušiť. Zažila už toto niektorá z vás? Je šanca že sa niečo zmení? Prosím ale bez blbých komentárov, na tie niesom zvedavá.

majamat
15. jan 2021

@lenka19959719 akurat nerozumiem, ako to vyzera na 8tt?
tt sa rataju od poslednej ms, cize nie vyzera to na nejaky tt,a le nejaky tt to je. a teda to je dolezite.
velkost plidu tomuto tt nemusi zodpovedat a to aj preto, ze moze byt posunuta ovulka.

lenka19959719
autor
15. jan 2021

@majamat nad tym som rozmyslala aj ja ze možno som mala posunutu ovulaciu. Ale nemusí to tak byt. Ja neviem, no menštruáciu som mala nepravidelnú keďže ešte kojím svoje prvé dieťa. Môže to byť aj tým kojenim? Ale to by mi lekár uz povedal.

katie253
15. jan 2021

@lenka19959719 kľudne to môže byť posunutá ovulácia. Hlavne netreba stresovať A počkať na ďalšie sono. Kedy tá objednal?

cookie29
15. jan 2021

je smutne ked hned od zaciatku pises o blbych komentaroch, ja viem ze sa tu najdu, ale vacsinou ako reakcia na blbe otazky :(

Inac podla coho lekar urcil, ze ide o 8tt? Podla poslednej menstruacie alebo podla velkosti gestacneho vacku? Moze to byt tym, ze bola posunuta ovulacia, moze to byt tym, ze mas vacky dva a tak su o nieco mensie a teda aj embrya... co Ti povedal? Kedy sa mas najblizsie prist ukazat?

lenka19959719
autor
15. jan 2021

@katie253 mám ísť v stredu 😥

lenka19959719
autor
15. jan 2021

@cookie29 chcete mi mi povedať že toto je blbá otázka podla vás?

lenka19959719
autor
15. jan 2021

@cookie29 podla gestačneho vačku. Mám ísť v stredu.

cookie29
15. jan 2021

@lenka19959719 nie, uplne normalna otazka... ved prave preto je ta poznamka blbych komentaroch smutna :(

gestacny vacok moze byt mensi pri dvojickach a asi bola posunuta ovulacia... akoze v tomto stadiu ak vazne mysli 8tt by mal mat plodik okolo 1-1.5 cm ale niekedy to ide priskokmi... takze drzim palcek aby v stredu vsetko dobre dopadlo

lenka19959719
autor
15. jan 2021

@cookie29 ja si aj to namyslam ze co ak niesom ozaj v 8tt. Mozno preto nevidno plod 😥mam troska depresie z toho.

lenka19959719
autor
15. jan 2021

@cookie29 a v gestacnom vačku mam dva žltkové vačky. Môžu to byť dvojičky mi povedal ale nemusia byť. A plod vôbec nevidno iba tie žltkové. 😥😥😥

katie253
15. jan 2021

@lenka19959719 keď je vidno žĺtkový vak , tak he to dobré znamenie. Keby tam nebol A bublinka by bola prázdna, tak je to horšie.
Mne takto pri dvoch tehu bolO vidno najprv iba žĺtkový vak A teraz mi tu behá ročný syn A O mesiac mám ďalší termín.
Daj vedieť ako si dopadla V stredu. Ale môže byť, že ani V stredu ešte nebudú biť srdiečka, ja som chodila na kontroly vždy po týždni A raz bolo vidno akciu srdiečka až po dvoch týždňoch. Proste posunutá ovulácia....

lenka19959719
autor
16. jan 2021

@katie253 áno dám vedieť. No velmi sa bojim aj teraz mam mierne bolesti ako keby mam dostať menzes 😥 beriem aj kyselinu listovú aj duphaston tak by mi to malo pomôcť nejak 😥 či?

basska_b
16. jan 2021

@lenka19959719 Ja keďže som tiez ešte kojila, otehotnela som oveľa neskor ako na 14. deň cyklu. Mňa pozeral v 7.tt a bol tam len vak. Ale keď poriadne pritlačil, nemohla som dýchať na jeho pokyn, už bolo chvalabohu aj srdiečko.

Pozor, trvaj (ak nie u gynekológa, tak potom aspoň v pôrodnici) na upresneni termínu pôrodu podľa UTZ z 12./14. týždňa. Mne takto posunuli termín o 4 dni, získala som čas. Rodila som na 7. deň po novom termíne a na 11. deň po pôvodom termíne. Bábo bolo úplne v poriadku. Neviem si predstaviť, čo by bolo s bábätkom, keby ho zo mňa drapali sekciou. Určite by malo ešte nezrelé pľúca.

A čo sa týka tých dvojičiek, fuu, držím palce!

liliana2222
16. jan 2021

Kľudne si mohla mať posunutú ovulaciu. Ja som mala poslednú ms 17.12. a ovulaciu mám teraz. Tiež ešte kojim. Rovnako po druhom bábätku som otehotnela keď som ešte kojila a rozdiel medzi termínom usg a termínom podľa ms bol 8 dní, tiež som mala vtedy posunutú ovulaciu, ms nepravidelnú. Objednávala som sa na 8.tt podľa ms a rovno som vravela dr , že určite to nebude sedieť. Tiež bolo vidno len vak a o týždeň už krásne srdiečko

cookie29
16. jan 2021

@lenka19959719 je mi ľúto a určite pod vplyvom emocii to nie je jednoduché ale čo tam vlastne videl? Z prvého príspevku bol dojem že sú 2 gestacne vačky. Tuto nižšie skôr že jeden váčok a 2 zltka. Ak sú zltka v jednom gestacnom vačku, tak aj posunutá ovulacia ale aj fakt že by to mohli byt jednovaječné dvojičky môže spôsobiť že nevidno viac. Držím palčeky 🍀

lenka19959719
autor
16. jan 2021

@cookie29 nie ja som pisala 2 žltkové vačky. Vidno mi gestačný vačok a v ňom mám dva žltkové, preto sa bojim. Ešte som také nevidela keďže mám len jedno dieťa a uz v 7 týždni som ho videla.

lenka19959719
autor
16. jan 2021

@cookie29 a ešte ked mi lekár povedal že to vyzerá na 8tt a dáke 3 dni tak som sa vystrašila lebo to už tam malo dietatko byť a aj srdiečko bušiť 😥😥😥

lenka19959719
autor
16. jan 2021

@cookie29 a ešte jedna vec že pred týždňom mi videl jeden žĺtkový a plod nikde. A včera som tam mala už dva žltkové vačky a plod nikde. 🤦

mishach
16. jan 2021

Aj ja im bola na sono pre potvrdenie až 2 krát. Už malo byť vidieť a nebolo. Tak ma objednal neskôr. Mala som posunutú ovulaciu

lenka19959719
autor
16. jan 2021

@mishach prosím boha aby to bolo aj u mňa že posunutá ovulacia 😥 inak už mi hoco dávajú do hlavy, že budem musieť ísť na kyret a ze asi tm. Mam mrtvy plod ktorý sa nevivija 😥😭 od včera revem az do teraz. Hľadám, čítam všeličo a zatiaľ sa nik nenašiel čo by ma ukludnil, jedine vy ženy ešte si dávam nádej že možno sa niečo tam ukáže a bude to rásť tak ako má. A už prestanem mat depresie, lebo stym ublizujem aj manželovi aj syncekovi vidia že sa trapim ale neviem si pomôcť 😥

mishach
16. jan 2021

@lenka19959719 neboj sa. Stane sa ako sa má stať. Tiež som šla na to sono, už s takými všelijakými myšlienkami, lebo ja som mala veľkú cystu. Že falošné tehotenstvo a tak. Prajem ti veľa sil, aby to dopadlo dobre. Hlavne sa nestresuje, to tie nie je dobré. Mne povedal, že uvidíme, že to zatiaľ nevyzerá na tehotenstvo, ale z krvi som bola jasne tehotná. Chvalabohu teraz som v 28tt.

lenka19959719
autor
20. jan 2021

@katie253 Ahoj, bola som dnes. Ale nevidno nič iba žltkové stále rovnako. Doktor povedal že mi odporúča vyčistiť dutinu maternice. Ale to je namne ak chcem počkať. Ja som trvala natom ze počkám do druhého týždňa a lieky prestanem brat a uvidi sa ci dôjde k samotnému potratu. 😭😥

cookie29
20. jan 2021

@lenka19959719 je mi luto, to je smutna sprava. Tak nech vsetko "dobre" dopadne a drz sa

katie253
21. jan 2021

@lenka19959719 ojoj, tak už to iba nechať na prírodu radšej A uvidíš ako to tá zariadi.
Posielam Veľa pozitívnej energie. 💙❤

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre