Môže sa jednať o vedľajšie účinky Utrogestanu?

Zodpovedané
14. júl 2022

Dobrý deň,

mám PCOS, aktuálne užívam Utrogestan. Posledná MS bola 26. 6. - 1. 7. Aktuálne mi začína ovulácia, od poobedia mám bolesti brucha a celkom dosť ružovej krvi, pri močení zostalo vždy na servítku + ovulačný hlien. Aktuálne v noci na mňa prišli rýchlo pocity na zvracanie, teplo a napínanie...

Sú to nejaké možné vedľajšie účinky Utrogestanu, alebo sa to stáva pri ovulácii?

Mám 24 a do teraz takéto stavy pri ovulácii neboli. Styk sme s manželom mali začiatkom mesiaca, myslím 2. 7.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Dobrý deň,

ak užívate Utrogestan perorálne, tak sú to jeho vedľajšie účinky a môžete zvážiť jeho užívanie vaginálne, kedy tieto príznaky pominú.

Utrogestan by sa ale mal začať užívať po ovulácii ak sa snažíte otehotnieť. Napríklad pri 28 dňovom cykle od 16 dňa MC.

Poraďte sa so svojim gynekológom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník