Sú bolesti po spontánnom potrate v poriadku?

Zodpovedané
20. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pred tromi dňami som začala krvácať a mať bolesti. Utekala som na pohotovosť, kde mi potvrdili spontánny potrat v 7. týždni.

Doktor povedal, že kyret nie je zatiaľ potrebný. Dostala som injekciu Methergin a odišla s tým, že sa mám o týždeň dostaviť na kontrolu k svojmu lekárovi. Krvácanie je primerané, ale bolesti pretrvávajú. Po liekoch ustanú, ale neskôr prídu znova.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

je normálne, že máte teraz bolestivejší menzes ako obvykle, maternica bola väčšia, presiaknutejšia a potrebuje sa dočistiť. Pri spontánnom potrate býva častokrát aj krvácanie silnejšie ako pri bežnom menzese.

Riaďte sa pokynmi lekára z pohotovosti.
Pokiaľ by sa bolesti stupňovali, krvácali by ste neprimerane silno, alebo by nastúpila teplota, vyhľadajte lekársku pomoc skôr.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník