Spontánny potrat v 8tt

askim000
14. mar 2019

Ahojte. Potrebujem poradit ohladom spontanne potratu. V utorok som zacala mat krce a bolesti ,vysla zomna krvna zrazenina, v stredu som bola u lekara ,ktory povedal ze babo je uz mrtve, a pockame kym to sama vypudim. Radsej tuto moznost som chcela ako kyret. Som v 8 tt. Odvtedy mam krvacanie slabsie, az sa mi zda ,ze prestava. Uz sa mi premieta hlavou vsetko. Ci sa nezmyslil a babo zije ,alebo ma druhej strane kedy potrat zacne .. som nestastna. Prosim ake mate skusenosti ? 😐

khuliniova
14. mar 2019

@askim000 budte silna a urcite sa nezmylil.. Nenechajte sa unasat takymito myslienkami. Nemam osobnu skusenost, preto dufam, ze nenapisem nic nevhodne. Vsetko sa pre nieco deje, aj ked je to bolestive aj v tom najhorsom najdite pozitivne aby ste sa nezrutili.. Mozno by bolo babatko chore, mozno na vas caka velka prilezitost a pri babatku to nesko hladko.. Znama tiez nedavno mala takuto skusenost a povedala, ze sa nechce trapit. Napustila si horucu vanu, zobrala vino a popijala trosku.. A ze sa jej to spustilo same.

joannita
14. mar 2019

@askim000 ja som tak "vypudila" dvojicky tiez uz nezili a nesla som ma kyret. Po par dnoch zo mna vysli videla som ich (bohuzial). Bolo to v 9tt. Dalsi x som isla na kyret v 11tt a odvtedy mam uplne rozhadzane hormony a nemam bobec menzes.....

askim000
autor
14. mar 2019

@joannita kolko vam asi vsetko trvalo? Ja dnes uz skoro vobec nekrvacam 🤨

ivca88
14. mar 2019

@askim000 pre svoj klud chod radsej opätovne na sono.
Pravdepodobne nevideli akciu srdca.
Nech ti gynekolog poradí, ako pokracovat.
Moja znama sa takto bohužiaľ trapila cez dva mesiace. Stake spinila, kazali jej cakat. A az potom pristupila na cistenie. ( ale zije v zahraniči ).
Je to smutne, čím si zena musi prejsť.
Mrzi ma to.

askim000
autor
14. mar 2019

@ivca88 vcera som bola ma sono.

daniela2227
14. mar 2019

@askim000 ahoj..je mi ľúto cim prechádzas..zažila som to isté minulý april..v 7tt som zakrvacala..na sone zistili že bábo je malé na daný týždeň.. o 2 týždne som šla zas...podrastlo len o 1mm..o ďalšie 2 týždne stále rovnaká veľkosť.. tak skonštatovali že tehotenstvo nepostačuje (Čo bolo mne jasne) a mám sa rozhodnúť.. či budem čakať.. alebo pôjdem na čistenie...cakala som..posledné sono stredu..A nedeľu som sama potratila..najhorší zážitok môjho života 😔 už to bolo ako porod

askim000
autor
14. mar 2019

@daniela2227 cize mozem cakat ze to pride aj ked sa mi krvacanie obmedzilo... 😟

katyd
14. mar 2019

@askim000 zavolaj rýchlo nejakému homeopatovi, sú homeopatiká, aby sa to všetko vyčistilo, ak sa už stalo, čo sa stalo....prosím, čomste proti homeopatii a nemáte s tým skúsenosť, nepíete na toto komentáre, ja píšem zo skúseností a chcem pomocť autorke

askim000
autor
14. mar 2019

@katyd nepoznam vo svojom okoli ziadneho

daniela2227
14. mar 2019

@askim000 asi ano 😔 prajem veľa síl

mimka11111
14. mar 2019

@askim000 ahoj, prvý krát som išla k dokymu v 9.tt,chcela som,aby už bolo vidieť srdiečko....doky skonštatoval,že plodik je menší o 2 týždne a srdiečko nebilo....vyjadril sa,že mimi sa už 2tyzdne nevyvíja....o týždeň kontrola,či sa náhodou srdiečko nerozbucha...😞, Plodik narástol o pár mm a placenta tiež, ale nezodpovedajuco od poslednej kontroly....srdiečko nebilo 😞, posledná kontrola o ďalší týždeň a to už placenta bola tvarom taká vselijaka 😞, v Tom čase som už každý deň mala spinenie,ale krvácanie nikde....na naliehanie dokyho a mojich obáv z možnej infekcie som podstúpila kyret.....bolo to presne pred mesiacom 😞 ....myslim,že keď lekár povie,že sa bábo nevyvíja,nemýli sa 😞...mrzí ma to,ale asi to tak bude 😞

daniela2227
14. mar 2019

@mimka11111 je mi to ľúto 😔 prajem čo najkratsi čas na "zotavenie" tela i duše.. i jed nezabudne nikto

askim000
autor
14. mar 2019

@mimka11111 kolko vas nechali cakat ma kyret? Ja sa tomu vyhybam ☹ buduci tyzden v stredu idem ja kontrolu a strasne dufam nech sa to uz rozbehne a ja uz to mam za sebou 😟

mimka11111
14. mar 2019

@askim000 na kyrete som bola v 14.t. ...tiež som chcela,aby si s tým príroda poradila sama, nestalo sa tak ...doky ma chcel poslať na čistenie už po prvej kontrole.....keby som nemala doma 2.rocneho synčeka,čakám ešte dlhšie.... lekár ma už od začiatku upozorňoval na riziko nejakej infekcie alebo zápalu....

mimka11111
14. mar 2019

@daniela2227 ďakujem 😞

katyd
14. mar 2019

@askim000 nemusí byť v okolí, nájdi si cez net, existuje komora homeopatov alebo len tak zavolaj nekajému, čo nájdeš, povieš mu, o čo ide a mal by ti poradiť cez telefón

askim000
autor
14. mar 2019

@katyd aha. No skusim. A ten mi poradi co na vyvolanie toho SP? Nech uz ju e to vonku 😢

katyd
14. mar 2019

@askim000 ano, tak som to myslela, ja si už nepamatám, čo som vtedy užila, ale pomohlo to určite.

aluapaula
15. mar 2019

@askim000 donedavna som o potrate ani poriadne nepocula. Vedela som ze sa to deje a vedela som ze tym zena urcite trpi... ako velmi netusim mam to stastie byt vdacna za zdravu krasnu dcerku, synovcov a neterku.
Mladsia sestra nam oznamila krasnu spravu vsetci sme sa tesili .. ako to chodi 🙂 so sestrami mam pekny vztah a o to viac ma to ranilo ked mi rano napisala spravu ze nechce volat ale ze potratila. Nevedela som co robit, co povedat...
Nepatri k ludom co sa z hocicoho len tak zlozia a tiez nedava najavo ked ju nieco trapi. No to ju dostalo do kolien. Takuto som ju ozaj nezazila... to je ale len zlomok bolesti ktoru som ja videla. Viem ze od prveho vedomia sa zena tesi a ma ten vztah... len ti chcem popriat vela vela sil a snad coskoro sa budes tesit z dalsieho tehotenstva ktore bude zavrsene nadhernym zazitkom 🙂 uprimne ti to prajem.
Aj ked sa to teraz nezda vsetko zle byva k niecomu "dobre" tazto povedat ze takato skusenost je k niecomu dobra ... to urcite nie. Len uz ked sa to stalo stalo sa to pre nieco... aj takato skareda skusenost nas vie naucit uzitocne veci.
V takychto chvilach su slova zbytocne (preto som ich tu napisala taku kopu😊...) proste ti posielam obrovske objatie 😗 ... nie si v tom sama 💪

danka511
15. mar 2019

Ja som bohužiaľ potrat zažila, cca pred rokom. Tehotenstvo a v nejakom 9 tt na kontrole sme mali len prázdny gestacny vacok a nič v ňom. Takže Dr mi dala možnosť ci chcem ísť na čistenie alebo počkať ci to samo odíde. Samozrejme som chcela počkať, zákroku som sa bála. Čakala som 10 dní a nič. Len slabé špinenie stále ale vôbec sa to nechcelo pustiť. Tak po 10 dňoch znova kontrola, už som sa pripravovala na zákrok ale Dr mi ešte dala možnosť ze mi môže pichnúť vyvolavacku. Tak tu mi dala a cca za 4 dní sa mi to samé pustilo a našťastie všetko odišlo. Skus sa spýtať ešte na to. Je to strašne, veľa som plakala ale ako píše
@khuliniova začala som na tom hľadať pozitíva, a nejako sa s tým vyrovnala. Všetko má byť ako je. Držím palce a veľa síl 🙏

askim000
autor
15. mar 2019

@danka511 dakujem ☹

daniela2227
15. mar 2019

@danka511 mne je do plaču ešte aj dnes.. keď si na to spomeniem 😔 moja 5rocna mi pred chvíľou pri pohľade na pána s kociarom povedala.. či môžme aj my mať bábätko.. vlastne o tom hovorí poslednú dobu veľmi často.. ako jej ale povedať.. že sa nám nedarí.. i keď by sme ho strasne chceli..

joannita
15. mar 2019

@askim000 asi tyzden ale u mna to bolo ine lebo ja som bola po IVF a po vysadeni hormonov ktore som musela brat v teh. Som sa automaticky rozkrvacala.

ajka0207
15. mar 2019

@askim000 mrzi ma co prezivas :/ skus pit alchemilku, ona zvykne podporiť krvacanie. A drzim palce na ceste k babatku.

danka511
15. mar 2019

@daniela2227 aj ja si na to často spomeniem, ale vždy si poviem ze asi to tak malo byt. Pretože nezmeníš na tom nič. My teraz čakáme bábo, snáď to dobojujeme do úspešného konca🙏. Neboj ono sa vám za darí, možno keď to budeš najmenej čakať. Budem držať palce!!!

daniela2227
15. mar 2019

@danka511 ďakujem veľmi pekne 😊 a blahoželám srdečne k babatku 😍

askim000
autor
16. mar 2019

Uz je to 5 den . A stale nic .... som na nervy.:(

mimka11111
16. mar 2019

@askim000 dokým máš v sebe vysoké hcg, krvácanie sa ti tak ľahko nespusti....nie každé telo reaguje rovnako....keď som išla prvý krát k dokymu,mala dom hcg 68tis. a to sa plod nevyvíjal už 2tyzdne....o týždeň neskôr som mala hcg až 55tis.,takže to klesá veľmi pomaly

daniela2227
16. mar 2019

@askim000 mne sa v cca 5tt prestal plod vyvíjať.. A prislo to až v 12tt 😔

daniela2227
16. mar 2019

@askim000 hcg mi nemerali..takže neviem aké boli hodnoty

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre