Aká dvojkombinácia je najlepšia pre decembrové dieťa?

Zodpovedané
18. sep 2023

Ahoj,

hľadám dvojkombináciu pre dieťatko, ktoré sa narodí v decembri.

Žijeme na dedine, ale často cestujeme a často sme aj v meste. Dôležité je pre nás to, aby sa bábätko v zime zmestilo do kočíka aj s fusakom, aby bola športová časť čo najkvalitnejšia. Hľadáme kočík, s ktorým by sa čo najjednoduchšie manipulovalo, aby bol zároveň dostatočne pevný. Cena cca do 800 eur.

Zatiaľ sa nám pozdávajú nasledovné kočíky:

Ktorý z nich je naj?

Ďakujem

Ahoj,

Cybex Balios S Lux, Espiro Miloo a Moon ReSea S Edition + sú jednoznačne tie naj kočíky z Tvojho výberu.

Ich váha sa pohybuje okolo 11 kg s nasadeným športovým sedadlom. Zložiť ich môžeš jednou rukou spolu s nasadeným športovým sedadlom v akomkoľvek smere. Majú výšku chrbtových opierok nad 50 cm, takže vydržia dieťaťu skutočne dlhšiu dobu. Možno až do konca kočíkovacieho obdobia, ak nebudeš chcieť zmenu.

Miloo a Balios S Lux majú o čosi priestrannejšie hlboké vaničky. No zimné dieťa nepotrebuje priestrannú vaničku, pretože je maličké a zmestí sa do kočíka spolu s fusakom. Následne okolo 6 mesiaca prechádza do športového sedadla, preto je dôležitý jeho výber. V ňom totiž pobudne väčšinu času.

Všetky majú pomerne veľké rozpätie nastavenia výšky rodičovskej rukoväte. Pozor na nižšie položenie nadstávb na konštrukcii. Ak ste vyšší, tak potrebujete mať aj nadstavbu umiestnenú vyššie na konštrukcii. Nebudete sa hlboko predkláňať, to má negatívny vplyv na chrbticu.

Joolz Day+ je kočík, ktorý má korýtkový typ športového sedadla. Bol jediný v Tvojom výbere. Avšak, pozor na jeho 13,3 kg váhu konštrukcie! Nie je to najľahší kočík, aj keď má veľa iných predností.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally