Aký kočík je vhodný do mesta a aj do terénu pre augustové bábo?

Zodpovedané
17. mar 2022

Ahoj,

som prvorodička a hľadám dvojkombináciu pre augustové bábo. Kočík bude využívaný v meste. Mal by mať manévrovateľný a ľahko skladný/nakladateľný do auta. Zároveň vhodný do terénu. Sme aktívni rodičia a radi trávime čas v prírode a na túrach.

Sme obaja vyšší a predpoklad je, že aj býbo bude väčšie. Vanička by mala byť dostatočne veľká, aby sa dala komfortne využívať aj v zimných mesiacoch.

Veľkým plusom, ale nie nutnosť, by bola aj ručná brzda. Tú som tuším videla len na Thule Urban Glide 2, ale ten mi príde už moc terénny a nevhodný ako multifunkčný kočík aj do mesta.

Zatiaľ u nás vyhráva Moon Relaxx Edition. Pozerali sme aj klasický Cybex Priam 3, ale ten nebol dobre manévrovateľný a cena vysoká. Potom aj Britax Smile III, ale bol ťažší a horšie manévrovateľný.

Na Easywalker Harvey3 bolo mínus korýtkové sedenie na športovej časti. Veľmi ma zaujal aj Tutis Uno3+, len ten neviem nájsť v žiadnej kamennej predajni.

Kočíky Joolz alebo Bugaboo ma nezaujali, spracovaním mi prídu veľmi zvláštne. Cena nie je až takým rozhodovacím faktorom.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

pozri sa na túto otázku z poradne, kde som odpovedala na podobnú otázku. Pokiaľ Ťa najviac zaujal Moon Relaxx Edition, tak tam nájdeš porovnanie aj s ďalšími modelmi značky Moon. 🙂

Čo sa týka Thule Urban Glide 2, tak je skvele využiteľný aj do mesta. Má veľmi ľahkú manipuláciu a aj skladanie je ľahké vďaka jeho nižšej hmotnosti. Pokiaľ bude terén prevládať nad mestom, tak by som ho do výberu určite zaradila. Náročnejší terén prejde o dosť ľahšie ako napríklad Moon Relaxx Edition.

Pozri sa aj na Baby Jogger City Elite 2. Oproti Thule je viac "mestský", má polohovaciu opierku nôh, priestrannejší športový sedák a bezúdržbové kolesá. Má tiež ručnú brzdu, ale jedná sa o parkovaciu (slúži na zafixovanie kočíka na mieste). Pribrzďovať z kopca s ňou nemôžeš.

Pokiaľ trávite radi čas na túrach a máte aktívny životný štýl, tak by som išla určite do trojkolky. Oba modely sú veľmi variabilné a hodia sa aj do mesta. Kočíky Moon vo verzii Edition majú nafukovacie kolesá a dobré odpruženie. Zvládnu aj terén, ale nebude to tak pohodlné ako s trojkolkami. Oproti nim ale ponúka väčšiu skladnosť, obojsmerný športiak a priestrannejšiu hlbokú vaničku s panoramatickým okienkom. To slúži na lepšiu cirkuláciu vzduchu a bábätko môže pri "pasení koníčkov" pozorovať okolie.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia