Aká je skutočná nosnosť kočíka Petite&Mars Up.?

Zodpovedané
7. okt 2022

Ahoj,

mám kočík Petite&Mars Up.

Aká je skutočná nosnosť tohto kočíka?

V návode sa píše, že je pre dieťa s maximálnou hmotnosťou 15 kg. Je to napísané aj priamo na kočíku. Na stránkach, kde sa predáva a aj tu v poradni som našla uvedenú nosnosť 20 kg.

Dcéra má aktuálne 14 - 15 kg.

Mám sa obzerať po niečom inom, alebo ju ešte môžem s kľudom kočíkovať v tomto?

Ďakujem

Ahoj,

Petite&Mars Up. prešiel v roku 2022 redizajnom. Vynovením u Up. bola jeho zvýšená 22 kg nosnosť sedadla a aj nové dizajnové farby Ultimate Grey, Anthracite Blue a Dense Honey.

Takže, ak máš Tvoj Up. vyrobený pred rokom 2022, tak má nižšiu 15 kg nosnosť sedadla.

Tieto informácie o zmenách parametrov, nových farbách a dizajnoch sa snažíme uvádzať vždy v Popise kočíka, ktorý je uvedený pri každom modely kočíka v Kočíkopédii.

V Tvojom prípade by som sa určite začala obzerať po novom kočíku, nakoľko pomaly prekračuješ nosnosť sedadla. To z hľadiska bezpečnosti dieťaťa určite neodporúčam. Nosnosť kočíkov sa uvádza na základe rady bezpečnostných testov, ktorými musia kočíky prejsť pred uvedeným na európsky trh. Vykonanie všetkých bezpečnostných testov zaručuje označenie s odkazom na normu STN EN 1888: 2012 (94 3008).

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally