Aká je veľkosť predných a zadných kolies na kočíku Zopa Quiq 2 a aká na klasickom Zopa Quiq?

Zodpovedané
4. júl 2023

Ahoj,

chcem sa poradiť ohľadom kočíka Zopa Quiq 2.

Aká je veľkosť predných a zadných kolies na kočíku Zopa Quiq 2 a aká na klasickom Zopa Quiq?

Je problém s týmito kolieskami v nerovnejšom teréne?

Chceme totiž kupovať Zopa Quiq 2, ale máme celkom rozbité chodníky.

Ďakujem

Ahoj,

priemer penových kolies modelu Zopa Quiq bohužiaľ neviem.

Avšak nová Zopa Quiq 2 sa od neho líši o čosi väčšími (priemer predných je 14 a zadných 17,5 cm) a odolnejšími gumovými kolesami (zmena materiálu kolies z pôvodnej EVA peny na tvrdenú gumu) a pridanými ventilačnými okienkami v predĺženej časti striešky. Je to kočík do mesta na rovnejšie povrchy, ktorý nemá prednú aretáciu kolies. Tá sa používa na prejazd nerovnejším terénom. Ak teda máte v meste celkom rozbité chodníky, tak by som skôr radila pozrieť sa po inom kočíku.

Odporúčam Ti pozrieť si model Petite&Mars Cross, ktorý má veľmi dobré hodnotenia a zvláda aj prejazd nerovnejším terénom. Jeho tvrdené gumové kolesá spolu s odpružením zvládajú aj rozbité chodníky.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally