Aké sú kočíky značky Euforia?

Zodpovedané
20. júl 2022

Ahoj.

zaujali nás kočíky od značky Eufória, ale na tieto kočíky nie je veľa recenzií.

Mohla by som poprosiť o hodnotenie, názor alebo užitočné informácie o kočíku?

Ďakujem

Ahoj,

pravdepodobne myslíš kočík Eufória od značky Paradise Baby.

Väčšina poľských kočíkov, teda aj Paradise Baby Euforia má športiak zbytočne ťažký, s malou nosnosťou (len 15 kg) a neskladný. Je na zváženie, či by Ti aj on vyhovoval a časom si nekupovala ľahší rovnako ako veľa ďalších mamičiek. Hlboká vanička je len na chvíľku, zatiaľ čo so športiakom budeš jazdiť dlhšie. Pri výbere kočíka sa musíš sústrediť skôr na športiak.

Čo sa týka samotného kočíka a jeho parametrov, tak sa mi zdá fajn v pomere cena/výkon. Hlboká časť kočíka je perfektná, má všetko čo by mal kočík mať. Má kvalitné odpruženie, ktoré mu umožňuje hojdanie a jednoduchšie prejdenie aj zhoršeného terénu. Má priestrannú hlbokú vaničku, v ktorej bude mať pohodlie aj väčšie bábätko. Športová časť je už menej praktická. Nie je to skrátka ten typ kočíka, ktorý by vydržal do konca kočíkovania.

Ak vieš, že budeš časom kupovať ľahší športiak, tak verím, že budeš spokojná. Pri kolesách si môžeš vybrať či chceš nafukovacie alebo bezúdržbové (miesto vzduchu sú plnené penou). Jazda s ním je ľahká a celkovo je dobre manipulovateľná. S kvalitou je to o trochu horšie. Nižšia cena je na ňom poznať, či už na kvalite prevedení, látkach atď. Záleží teda ako si náročná.

Ak si pre kúpu rozhodnutá, zostala by som pri dvojkombinácii. Vajíčka v poľskej trojkombinácii sú skôr len takým doplnkom celého setu a nie sú tak prepracované a bezpečné ako autosedačky predávané samostatne. Práve k tomuto kočíku sa predávajú adaptéry na vajíčka značiek Maxi-Cosi, Cybex, Besafe.

Odporúčam pozrieť sa ešte na model Tutis Uno3+. Jedná sa o podobný typ, ale má výrazne nižšiu hmotnosť a tým lepšie ovládanie a skladanie. Poteší aj vyššia nosnosť pri športiaku (22 kg).

Alebo potom Espiro Husky 2022. Recenzie nájdeš skôr pod jeho starším názvom - Baby Design Husky. Značky Baby Design a Espiro sa spojili. Jedná sa teda o totožný model, len v inom farebnom prevedení. Zaujme predovšetkým dostupnou cenou a bohatým príslušenstvom, vrátane výbavy na zimu. Nevýhodou je vyššia hmotnosť, ale aj tak je kočík dobre zložiteľný aj ovládateľný.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia