Aké sú rozdiely medzi kočíkom Bugaboo Donkey a Valco Baby Snap Duo Elite?

Zodpovedané
13. okt 2022

Ahoj,

vyberám pre naše budúce marcové dvojčatá dvojkočík a premýšľam. Mám Bugaboo Donkey na obdobie kedy budú vo vaničkách a potom nie som si istá tým korýtkom. Možno ho vymením za ospevovaný a lacný Valco Baby Snap Duo. Avšak som našla novinku od Valca - Valco Baby Snap Duo aj s vaničkami a celkom má to zaujalo.

Nemám to ako osobne odskúšať, môžem iba objednať zo zahraničia. Mne ide o to, aby sa mi ľahko manipulovalo s kočíkom, keď budem často jazdiť po rozbitých chodníkoch, obrubníky, možno aj nejaká MHD. Poteší ľahšie skladanie do auta, nástavce na Cybex vajíčko, veľký košík, odruženie a prípadne poteší možnosť skejtika, keď mi starší 3-ročný syn nebude vládať.

Vieš mi tieto kočíky porovnať?

Ďakujem

Ahoj,

ako prvé si teraz povedzme základné info:

  • Korýtkové sedadlo: Nôžky dieťaťa sú „trošku vyložené”. Korýtko sa inak nazýva aj ergonomickým sedením. Pre deti s vrodeným refluxom vám ho môže odporučiť pediater. Ľah v ňom je úplne normálny a pre veľa deti pohodlnejší. Pripomína ľah v autosedačke (vajíčku). Problémom môže byť, ak dieťa radšej spáva na brušku. Vtedy by sa mu korýtko nemuselo páčiť.
  • Rovný ľah: Chrbtová opierka spolu s opierkou nôh vytvoria vodorovnú polohu, ktorá pripomína ľah podobný tomu v hlbokej vaničke. Väčšina výrobcov označuje takúto vodorovnú polohu ako úplný ľah (viac ako 150 stupňov).

Nedávno v CZ Poradne Dvojčata, bolo na podobnú otázku odpovedané. Pripnem Ti ju:

Pre prípadné daľšie informácie jej neváhaj napísať do jej poradne, nakoľko má oveľa väčšie skúsenosti s kočíkmi pre dvojčatá ako ja.

Držím Ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally