Akú trojkolku odporúčaš na lesný terén?

Zodpovedané
10. mar 2022

Ahoj,

hľadám trojkolku na lesný terén. Kočík musí byť vhodný od narodenia. Najlepšia by bola dvojkombinácia.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

ako prvý variant predstavím TFK Mono. Spomeniem aj jeho vyššiu váhu (15,5 kg), ktorá nemusí každému vyhovovať. Je to daň za jeho jazdné vlastnosti a stabilitu. Rozmerovo patrí k tým väčším na trhu. Čo sa týka jazdných vlastností, tak je to taký tank a prejde všetko. Môžeš si vybrať či chceš bezúdržbové kolesá so vzduchovými komorami alebo klasické nafukovacie. Rukoväť nastavíš až do výšky 122 cm, takže je ideálna aj pre vysokých rodičov. Hlbokú vaničku má priestrannú a má super vychytávku - dokážeš ho prerobiť na obojsmerný športiak. Menšie dieťa tak môžeš voziť čelom k sebe. Keď povyrastie, tak ho ešte len dáš do klasického športiaku. Aj keď pôsobí robustne, tak skladanie je jednoduché a je možné ho zložiť do kompaktného rozmeru. Nájdeš u neho ručnú brzdu, polohovanie chrbta i nôh až do úplného ľahu, predlžovaciu striešku a praktické bočné vrecká so zipsom, kam môžeš uložiť drobnosti.

Ďalej to môže byť ľahší, ale menej priestrannejší Thule Urban Glide 2. Thule patrí k najľahším trojkolkám a oproti TFK má modernejší a celkovo krajší dizajn. Ponúkne tiež ručnú brzdu, predlžovaciu striešku a uzatvárateľný nákupný košík. Čo sa týka rozmerov sedadla, tak je užšie. Ložnú dĺžku majú ale podobnú. Vo výbave mu chýba madlo a polohovanie nôh, ktoré si musíš dokúpiť zvlášť. Hlbokú vaničku má tiež celkom priestrannú, ale je k dispozícii iba v čiernej farbe.

Ďalšie spomeniem Baby Jogger City Elite 2, ktorý patrí tiež medzi ľahké kočíky - 11,6 kg. Oproti TUG2 má bezúdržbové kolesá plnené penou a ponúka aj najväčšie rozmery na šírku z uvedených kočíkov. Dĺžka je rovnaká. Vedie aj v rozmeroch v chrbtovej časti - má vyššie položenú striešku, takže sa do neho zmestí aj väčšie dieťa a stále má dosť miesta nad hlavou. Kolesá má menšie ako TUG2, ale môžeš si z neho urobiť hybrida a nasadiť naň zadné kolesá zo Summitu 🙂. Má polohovanie nôh aj nastaviteľnú rukoväť. Madlo sa dokupuje zvlášť.

Pozri aj na X-Lander X-Run, ktorý má síce predné koleso neotočné, ale aj napriek tomu je ľahko ovládateľný. Kolesá sú veľké nafukovacie so zadným odpružením. Jeho najväčším mínusom je, že sa športiak nedá sklopiť do úplného ľahu. Je to skôr taký poloľah. Hmotnosť má rovnakú ako Elite – teda 11,6 kg.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia