Aký funkčný a ľahký športiak odporúčaš?

Zodpovedané
16. aug 2022

Ahoj,

chcela by som poprosiť o tip na športový kočík. Zháňam niečo ľahké (max. 7 - 8 kg), spratné. Nechcem “lietadlový” kočík a ani žiadny hrkotavý golfáč. Plánujem ho využívať na bežné kočíkovanie, nie iba na cestovanie. Budem ho striedať s mojim Easywalker Harvey3, ktorý je miláčik. Problém je, že už mi začína byť ťažký na ťahanie lyžinami po schodoch.

Páči sa mi Twistshake Tour, ktorý aj spĺňa parametre. Ja však verím, že na trhu musí byť ešte niečo iné.

Aký kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

Twistshake Tour je výborný model. Jediným mínusom je jeho nízka 15 kg nosnosť sedadla. Po krátkom čase by si ho musela meniť.

Problém je, že na trhu je malý výber otočných modelov z tak nízkou váhou (7 - 8 kg) a s vyššou nosnosťou sedadla.

Nie som si istá, či by Ťa uspokojili neodpružené kočíky značky Valco Baby. Ak áno, tak si skús pozrieť model Valco Baby Velo.

Podobným obľúbeným modelom a s kvalitným odpružením je Easywalker Charley. Tento model je bratským modelom Tvojho kočíka Harvey3.

Poprípade si skús pozrieť kočík Nuna Triv. S váhou 8,8 kg stojí za zváženie.

Podobným ale drahším modelom je aj novinky Inglesina Electa 2022.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally