Aký je rozdiel medzi kočíkmi Jane Rider, Jane Crosswalk a Jane Kawai?

Zodpovedané
10. okt 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom rozdielu medzi kočíkmi.

Aký je rozdiel medzi kočíkmi Jane Rider, Jane Crosswalk a Jane Kawai?

Uvažujem nad Jane Ride, rale neviem či je to správna voľba.

Moje požiadavky:

  • otočný,
  • pre vyšších rodičov,
  • aj do terénu,
  • odpružený,
  • do ľahu na spánok.

Ďakujem

Ahoj,

hlavným rozdielom Jané Kawai je, že je to kočík nekorýtkového typu. Chrbtová opierka spolu s opierkou nôh vytvoria takmer úplný ľah. Má kolesá a odpruženie vhodné na rovnejšiu dedinu, no na hrboľatejší terén nie je stavaný. Jeho nadstavby sú položené vyššie na konštrukcií a so svojou teleskopicky nastaviteľnou rodičovskou rukoväťou (od 91 do 105 cm) je vhodný pre stredne vysokých rodičov.

Jané Crosswalk je nekorýtkový typ kočíka. Má kolesá o čosi väčšie a s podstatnejším dezénom, vďaka čomu zvládne všetky druhy terénov. Má teleskopickú rukoväť nastaviteľnú v rozmedzí od 85 do 107 cm.

Jané Rider je korýtkový typ kočíky vhodný do mesta, no mamičky sho pozitívne hodnotenia aj v teréne. Je stavaný pre vysokých rodičov, a to hlavne vďaka svojim vyššie umiestneným nadstavbám na konštrukcií. Má otočnú rodičovskú rukoväť, ktorú si nastavíš vo výškach od 85 do 110 cm.

Všetky tri modely majú nižšiu 15 kg nosnosť športového sedadla a vyššiu váhu konštrukcie. Po zložení sú menej skladné.

Takéto je krátke zhodnotenie kombinácie parametrov, ktoré od kočíka očakávaš:

  • Kawai: ide do ľahu, no má nízku rukoväť,
  • Rider: je korýtkový, ale má najvyššiu rukoväť,
  • Crosswalk: je nekorýtkový a má kolesá vhodné do terénu, no neviem, či výška rukoväte bude pre Teba dostačujúca.

Ak nevadí korýtko, tak si pozri model Easywalker Harvey3 alebo jeho staršie ročníky. Je vhodny do terénu aj vďaka možnosťi dokúpenia sady terénnejších nafukovacích kolies. Nadstavby má vyššie položené na konštrukcií a teleskopicky nastaviteľna rodičovská rukoväť je vhodná pre vyšších a stredne vysokých rodičov.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally