Aký kočík do 200 eur odporúčate na život v Tatrách?

Zodpovedané
30. aug 2021

Ahoj,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/kocikov...

Bývame v Tatrách, takže terén je dosť kritický. Potrebujeme niečo lepšie. Zlomili sme už 2 kočíky - MamaKiddies a Kinderkraft Grande, ale neboli sme spokojní. Cenovo do tých 200 eur.

Za odpoveď ďakujem

Ahoj,

som rada, že si opäť napísala. Uvedomujem si, že máš veľmi ťažké rozhodovanie a úplne ťa chápem. Tatry sú nádherné, no terén dá kočíku poriadne zabrať. A vôbec sa nečudujem, že sa ti predchádzajúce kočíky zlomili, pretože neboli veľmi stavané do takéhoto náročného terénu.

Keďže sama veľmi dobre Tatry poznám skúsila som sa vžiť do toho, že tam nie som iba na dovolenke ale bývam tam.

Tak sa teda poďme pozrieť ako by som to riešila ja. Určite ti odporúčam pri tejto cenovej relácií ísť do kúpy kvalitného bazárového modelu. Vôbec nevadí, že bude mať pár škrabancov, tie aj tak rýchlo spravíš aj na novom. No dokážeš podstatne dosť ušetriť pri kúpe. Nový kvalitný kočík do takejto sumy nekúpiš.

A teda ty potrebuješ veľmi kvalitný kočík. Ako prvý určite pozri kočíky kolekcie Britax Go, sú veľmi kvalitné a ich pevnú hliníkovú konštrukciu len tak ľahko nezlomíš. Kolesá sú všetky odpružené a stavané do takýchto terénov.
Britax Go Big má väčšie kolesá a staršie modely nájdeš tu na MK za slušnú cenu. Ja sama som bola vlastníčkou tohto modelu a bol určený presne na takýto terén na výletoch.

Britax Go

Britax Go Big

Druhou voľbou je model Bugaboo Fox jeho kolesá zvládnu aj náročnejší terén. A dieťa má pohodlie do vyššieho veku. Nevýhodu v tvojom prípade je vyššia cena už aj pri bazárových modeloch. Tento kvalitný kočík si drží cenu.

Bugaboo Fox

Určite si pozri aj Emmaljunga NXT90, veľmi kvalitný kočík Švédskej značky, ktorý je stavaný aj na horší terén. Nevýhodou je vyššia cena aj pri bazárových modeloch. No za tú kvalitu tá cena stojí. Dokonca som jeho kolegu našla aj tu na MK za 100 eur Emmaljunga Edge Duo City.

Emmaljunga NXT90 Ergo

Emmaljunga Edge Duo City

Veľmi kvalitný je model Gesslein F10 Air+. Výborne sa hodí do tatranského terénu. A neboj sa ani jeho trojkolesového kolegu Gesslein F3 Air+.

Gesslein F10 Air+

Gesslein F3 Air+

Ďalšie modely od značiek ako Thule a podobne ti ani ponúkať nejdem, nakoľko na bazároch sú veľmi málo a ich nákupná cena je vysoká.

Držím ti palce a budem určite rada, ak mi potom napíšeš, pre ktorý z modelov si sa rozhodla. A aký nový tátoš vozí drobčeka 😉

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally