Aký ľahko skladateľný kočík do mesta a aj do terénu je vhodný pre nižších rodičov?

Zodpovedané
14. jún 2022

Ahoj,

chcela by som poprosiť o radu ohľadom kočíka pre bábätko, ktoré sa narodí v septembri. Mala by to byť dvojkombinácia určená na prechádzky po chodníkoch s výmoľmi, ale aj na dedinu a lesné cestičky. Skôr niečo ľahšie určené skôr pre nižších rodičov a aj jednoducho skladateľné kvôli plánovaným častým presunom autom a pod. Vhodné k vajíčku Cybex.

Zatiaľ sa nám pozdáva Easywalker Harvey3 (prípadne s kolieskami All terain), Thule Urban Glide 2 (avšak športová verzia sa mi zdá byť dosť robustná, taktiež chýba podložka na nohy a nedá sa dať do úplného ľahu, sedu), Moon Resea Sport.

Aký je Tvoj názor?

Aké ďalšie kočíky odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

Easywalker Harvey3 je jeden z najľahších kombinovaných kočíkov. Veľmi dobre a ľahko sa ovláda aj nižším rodičom. Nadstavby má uložené nižšie bez použitia výškových adaptérov. Oceníš u neho aj jednoručné zloženie a kompaktnú veľkosť. Pokiaľ plánujete deti čoskoro po sebe, tak zaujme aj možnosťou urobiť z neho súrodenecký kočík. Ide skôr o mestský model, vhodný maximálne do ľahkého terénu.

Skôr by som odporučila Bugaboo Fox 3. Patrí tiež k tým ľahším a dobre ovládateľným kočíkom, ktoré zvládnu aj horší terén.

Thule Urban Glide 2 patrí medzi najľahšie trojkolky. Pokiaľ budete tráviť viac času v prírode ako v meste, tak za zváženie určite stojí. Kočík pôsobí robustne vďaka veľkým kolesám, inak je to celkom skladný kočík na svoj typ (kolesá sa dajú ľahko odňať). V horšom teréne alebo pri športe oceníš ručnú brzdu, veľké nafukovacie kolesá a super jazdné vlastnosti – kočík ide skoro sám 🙂. Nevýhodou môže byť sedenie, ktoré je neotočné a tiež nutnosť dokúpiť príslušenstvo, napríklad polohovanie nôh alebo aj madlo. Neúplný sed má kočík schválne. Pokiaľ by to dieťaťu vadilo, dá sa tiež dokúpiť univerzálny opasok do sedu, ktorý sa pripevní okolo konštrukcie a za chrbtovou opierkou. Tá sa tak zafixuje v priamejšej polohe. Ľah je takmer rovný po zaťažení dieťaťom, sklon je minimálny.

Moon Resea Sport je čisto športový kočík. Asi si mala na mysli Moon Resea S 🙂. Kočíky Moon sú vhodnejšie skôr pre vyšších rodičov kvôli vyššie položenej hlbokej vaničke. Pokiaľ nie si úplne drobná, tak si myslím, že by mohli byť tiež dobrou voľbou. Odporúčam skôr modely s nafukovacími kolesami, vďaka ktorým majú kočíky lepšie jazdné vlastnosti. Vyberať môžeš z modelov Moon Relaxx Edition, Moon Rocca Edition alebo Moon Resea S Edition (2022). Všetky modely rady Edition sa líšia hlavne nafukovacími kolesami, odvetrávanou hlbokou vaničkou (s tzv. panoramatickým okienkom), kvalitným matracom značky Träumeland a dizajnovým prešitím na madlách.

Všetky kočíky spĺňajú Tvoje požiadavky, takže výber nemáš vôbec jednoduchý.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia