Aký ľahký športový kočík odporúčaš do každého terénu?

Zodpovedané
7. okt 2022

Ahoj,

hľadám dobrý športový kočík pre dcérku, ktorá má zatiaľ iba 3 mesiace. Rátam s tým, že od decembra/januára by som ju začala dávať len do športového kočíka. Teraz máme Bugaboo Cameleon 3.

Požiadavky:

  • ľahký,
  • otočný v obidvoch smeroch,
  • ľahko ovládateľný,
  • do mestského terénu, ale občas by mohol zvládnuť terén,
  • aby sa dal dať do úplného ľahu,
  • aby nebol hlučný,
  • na cenovej relácií nezáleží.

Ja meriam 165 cm a manžel 180 cm.

Aký kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

pre 6-mesačné dieťa je potrebné kvalitné mäkké odpruženie z dôvodu jeho citlivosti na otrasy počas spánku.

Nezabudni mu do športovej časti zakúpiť aj vhodnú ergonomickú podložku alebo vložku. Ja mám odskúšanú Babymoov univerzálnu ergonomickú podložku CosyMorpho. Bez nich by som dieťa do športového sedadla neodporúčala dávať. Keď mali moji synovia 6 mesiacov, tak tiež prechádzali do športovej časti. Vždy však s vložkou alebo podložkou. Je dôležitá pre správny vývoj chrbtice dieťaťa.

Pozri si bazárový model Easywalker Harvey2. Je to otočný športový kočík. Jeho chrbtová opierka má výšku 49 cm a má aj úplný priestranný ľah. Kolesá má mäkko odpružené, takže otrasy nebudú citeľné. A navyše si môžeš prikúpiť aj sadu terénnych nafukovacích kolies.

Ak chceš nový model, tak si pozri cenovo dostupný Espiro Galaxy. Je to otočný športový kočík. Má síce menšie penové kolieska, ale jeho dvojité odpruženie všetkých štyroch kolies hravo zvláda ľahký terén. Chrbtová opierka má výšku až 55 cm. Je dodávaný s mäkkou podložkou ku kočíku, takže nemusíš inú dokupovať.

Odporúčam pozrieť aj podobný priestranný kočík Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3. Ten je už o čosi drahší.

Výbornou voľbou je aj kočík Babystyle Oyster 3.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally