Aký otočný športový kočík s nafukovacími kolesami je ľahký, lacný a vhodný do terénu?

Zodpovedané
6. sep 2022

Ahoj,

chcela by som poprosiť o tip na športový kočík, ktorý bude mať sedenie v obidvoch smeroch. Dcéra má 1,5 roka. Aktuálne máme Easywalker, ale dcéra je v ňom nespokojná. Vraj na mňa nevidí.

Kočík využívame už len veľmi málo, preto hľadám čo najlacnejší možný variant. Nechcem však kočík z druhej ruky. Jazdíme prevažne v teréne a kočík často skladám do auta.

Ocenila by som nejaký ľahší, než je náš EW. Nízka cena, obojsmerné sedenie, nízka hmotnosť kočíka, nafukovacie kolieska a možnosť úplného ľahu sú pre mňa teda zásadné parametre.

Aký kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

neviem aká je Tvoja cenová hladina, ale nájsť kočík spĺňajúci Tvoje kritéria nie je vôbec ľahké.

Skús si pozrieť športový kočík Silver Cross Spirit. Je ľahký, otočný a s vyššou 22 kg nosnosťou. Má možnosť úplného ľahu. Kolesá má však z tvrdenej gumy, nie nafukovacie. Jeho plusom je zadné odvetrané sieťované sedadlo, ktoré sa na zimu prekrýva vnútornou mäkkou vložkou.

Podobné sú aj kočíky Cavoe Moi a Cavoe Osis.

Prípadne zváž model Zopa Move Cross, ktorý má väčšie nenafukovacie pneumatiky plnené penou.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally