Aký poradíš vhodný súrodenecký kočík?

Zodpovedané
22. mar 2022

Ahoj,

máme dve deti a čakáme tretie. Prvé dve sú od seba dva roky, tak som vtedy kúpila starý ojazdený Phil&teds šport pre súrodencov.

Bývame na dedine, kde sú len deravé cesty alebo poľné cesty. K tomu máme psa, takže som sa potrebovala dostať na veľkú prechádzku ďalej ako zvládla staršia dcéra. Kočík mi vyhovoval.

Keď začala aj mladšia dcéra sedieť, dovtedy mi prišlo nepohodlné mať bábätko dole. Po prvé -pod staršiu dcéru sa jej nezmestili nohy a po druhé som mala strach, že jej ich staršia zvrchu bude stláčať. Mladšia dole nemohla nohami ani kopať, ako napríklad vo vaničke. Navyše dieťa dole nejde ani prebaliť v kočíku. Pozerala som, že je aj verzia tohto kočíka, kde ide cez adaptéry prirobiť vanička, ale neviem, ako veľa by to bolo takto použiteľné a pohodlné pre nás.

Rozmýšľam ešte nad kočíkom, kde ide dať jedna vanička, ktorá sa nasadí na jednu z dvoch športových sedačiek. Mám ale strach, aby nebol kočík príliš široký. Mal by prejsť 80 cm dverami, ale neviem, ako by prešiel napríklad výťahy. Alebo napr. v obchode prejazdom pre košíky. Budem sa s ním potrebovať dostať k doktorke a tiež musí prejsť poľný terén na prechádzke so psom. Pôvodne som pozerala ešte na Easywalker, ale to je 4kolka, čo nie je do terénu asi úplne ideál.

Druhé a tretie dieťa od seba budú zhruba jeden a trištvrte roka. Druhé je zatiaľ nechodiace, takže nepredpokladám, že na jeseň ujde veľké diaľky.

Ďakujem za rady

Ahoj,

ja by som išla určite do Thule Urban Glide 2 Double. Jednak budú mať obidve deti pohodlie aj výhľad a hlavne sa Ti bude s deťmi lepšie manipulovať. Na šírku má 78 cm, takže dverami prejde bez problémov. Čo sa týka celkových jazdných vlastností, ľahkej ovládateľnosti, stability a terénu, tak je to jednoducho správna voľba! 🙂

Nie som veľmi fanúšik súrodeneckých kočíkov, keď je jedno dieťa dole. Pri použití kočíka Phil&Teds Sport s vaničkou, by bol starší súrodenec dole v sedátku, ktoré sa nedá ani napolohovať do ľahu. To mi dáva zmysel skôr u väčšieho dieťaťa, ktoré v kočíku toľko byť už nechce, ale takto malému dieťaťu by som určite poskytla rovnocenné sedenie ako má bábätko. Teda pokiaľ je tá možnosť. Zvlášť pokiaľ prebieha zo začiatku obdobia žiarlenia, tak bude kočík so sedením vedľa seba veľkým pomocníkom.

Sama som mala ako súrodenecký kočík a nepamätám si, že by ma to nejako obmedzovalo,. V uličkách v obchode a aj pri pokladni som prešla bez problémov. Výnimkou bol snáď len Lidl, kde som musela využiť pokladnicu pre handicapovaných (tú má mimochodom každý väčší obchod, tak sa nie je čoho obávať).

Držím palce vo výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia