Ktorý odpružený športový kočík vydrží do konca kočíkovacieho obdobia?

Zodpovedané
10. júl 2023

Ahoj,

hľadám športový kočík, ktorý by som využila do konca kočíkovacieho obdobia. Moje požiadavky:

  • dlhšia ložná plocha,
  • aby by som nezakopávala o stredovú tyč medzi kolesami pri tlačení /mám 178 cm/,
  • polohovateľná opierka nôh,
  • odpružený,
  • kolesá do dediny i mesta.

Pozerala som už veľa kočíkov. Mala som Nuna Tavo Next, ktorý bol super odpružený, ale mal krátku opierku chrbta a malej trčala hlava už ako 15-mesačnej.

Joie kočíky sa mi pozdávali, lebo majú voľný priestor na nohy pri tlačení. Problém je kratšia ložná plocha.

Existuje kočík, ktorý splní moje požiadavky?

Kľudne bazárový.

Ďakujem

Ahoj,

kočíky značky Baby Jogger majú na trhu najpriestrannejšie sedadlá. Ich ložná plocha presahuje 100 cm.

Pre vysokých rodičov je určený Baby Jogger City Sights. Nemá stredovnú os zadných kolies, takže dlhé nohy rodičov nemajú problém so zakopávaním.

Síce má v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), ale jeho kolesá a odpruženie sú vhodné do mesta a aj do nerovnejšieho terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom. To však má väčšina trojkolesových a štvorkolesových kočíkov.

Ak však hľadáš niečo športovejšie a určené pre vyšších aktívnych rodičov, tak si pozri Baby Jogger City Elite 2.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally