Aký spratnejší kočík nahradí Bugaboo Fox 2?

Zodpovedané
6. máj 2022

Ahoj,

máme Bugaboo Fox 2 a jeho vlastnosti mi maximálne vyhovujú (dĺžka striešky, priestrannosť, jazda v teréne). Potrebovala by som športový kočík, ktorý bude mať čo najviac podobných vlastností. Musí byť viac spratnejší, keďže sa často presúvame autom. Bugaboo Fox 2 zaberá celý kufor.
Ďalšie podmienky sú xxl strieška a priestranné sedenie. Mám väčšie bábätko.

Pri prvorodenej nám bol Easywalker Harvey2 po roku a pol malý.

Aký kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

odporúčam napríklad kočík Inglesina Maior. Má ľahkú hmotnosť, kompaktné rozmery po zložení a na svoj typ má väčšie zadné kolesá.

Podobným typom je aj Cybex Eezy S+², ktorý patrí tiež k tým ľahším a skladnejším modelom. Najväčší rozdiel medzi nimi je vo veľkosti kolies a materiálu. Inglesina Maior má naozaj na svoj typ veľké kolesá s veľmi dobrým odpružením, ale nevýhodou je nemožnosť aretácie (napríklad v teréne). Predlžovaciu striešku majú obidva. Akurát pri Cybex Eezy S+² nenájdeš žiadne ventilačné či priehľadové okienko, čo môže niekomu vadiť. Váhovo aj rozmerovo medzi nimi nie je žiadny väčší rozdiel. Snáď len, že dlhšiu chrbtovú opierku má Inglesina. Preto je vhodnejšia aj pre väčšie deti.

Priestranné sedenie a extra dlhú striešku má potom aj Babystyle Oyster Zero alebo jeho novší model Babystyle Oyster Zero Gravity. Ten prešiel radom vylepšení a najlepšia z nich je vychytávka vo forme automatického skladania. Hmotnosť sa o trochu zvýšila (8,5 kg), ale stále patrí medzi ľahké kočíky.

A automatické skladanie má aj dizajnový model Avova City Ranger.

Ak by si chcela otočný kočík, tak odporúčam aj Bugaboo Bee 6 alebo Easywalker Charley.

Najpriestrannejšie sedenie má jednoznačne Babystyle Oyster Zero, tak odporúčam ten. Okrem toho u neho oceníš aj veľmi ľahkú hmotnosť, skladnosť a naozaj dlhú striešku.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia