Je kočík Bugaboo Fox dobrá investícia?

Zodpovedané
30. jan 2023

Ahoj,

prosím o radu ohľadom športového kočíka pre 6-mesačného syna. Určite by som chcela, aby mal otočné sedenie, ľahší pre časté nakladanie do auta. Používaný bude hlavne v meste, občas do prírody. Mal by mať nastaviteľnú rukoväť a striešku, ktorá sa dá predĺžiť. Syn je už teraz väčší ako iné bábätka v jeho veku, preto musí byť priestranný.

Páči sa nám Bugaboo Fox.

Mám do neho zainvestovať?

Je ešte iný, ktorý spĺňa naše podmienky?

Ďakujem

Ahoj,

škoda, že si neuviedla aký kočík práve používaš teraz. Tvoja výška je pri výbere kočíka veľmi podstatná.

Preto Ti neviem 100% odpovedať či je (starší ukončený) model Bugaboo Fox pre Teba vhodný. Nový model Bugaboo Fox 3 je však rovnako priestranný a veľkosťou sedadiel sa nelíšia.

Má stredne priestranné sedlo korýtkového typu s výškou chrbtovej opierky 50 cm. Väčšie dieťa ho môže využívať menší čas. Do auta je po zložení menej skladný, no do prírody a mesta je super. Má tomu prispôsobené kolesá a aj odpruženie. Určite si prečítaj hodnotenia našich MK mamičiek, ktoré kočík vyskúšali, aktívne používali a následne hodnotili. Hodnotenia a počet hviezd nájdeš priamo pri kočíku.

Kvalitou podobný je mu kočík Joolz Geo3 Mono. Je to priestrannejší model s výškou chrbtovej opierky 54 cm, ktorý má naviac 15 kg nosnosť nákupného košíka. Zároveň si ho po čase môžeš premeniť na kočík pre vekovo blízkych súrodencov. Jeho predchodca Joolz Geo2. Má ale menšiu nosnosť a priestrannosť sedadla, zároveň váži 13,3 kg. Tento model Ti neodporúčam. O Geo3 som nedávno napísala článok, ktorý si môžeš prečítať.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally