Čo znamená, keď má kočík gumové a penou plnené kolesá?

Zodpovedané
11. dec 2022

Ahoj,

chceme kúpiť kočík Joie Finiti a píše sa tam, že kolesá sú gumové a plnené penou.

Aké sú to kolesá?

Nechceme, aby nás brzdilo pri každej dierke. Predtým sme mali kočík Bebetto Nico a ten mal nafukovacie kolesá.

Ďakujem

Ahoj,

Tvoj kočík Joie Finiti má tzv. nenafukovacie pneumatiky, ktoré sú plnené penou.

Nedávno sme o materiáli kolies napísali podrobný článok, ktorý Ti sem pripínam pre inšpiráciu:

Nenafukovacie s výplňou
Terén: náročnejšia – upravená poľná cesta, drevené mosty s medzerami, drevená drvina, kamienky alebo piesok na detskom ihrisku či pláži.

Tieto kolieska sú skoro totožné s nafukovacími, ale nie sú plnené vzduchom. Vnútri majú gél, penu alebo tzv. vzduchové komory, ktoré tvoria malé priestory naplnené vzduchom. V prípade pretrhnutia plášťa sa vyfúkne napríklad len jeden tento dielik a nie celé kolo.

Vhodné sú aj do náročnejšieho terénu a ich výhodou je, že sú bezúdržbové. Nevýhodou je, že nie sú prirodzene odpružené ako tie nafukovacie. Kočíky, ktoré majú kolesá plnené gélom bývajú o niečo ťažšie ako tie s plnenými penou, ale inak medzi nimi nie je žiadny rozdiel.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally