Existuje hlboká vanička, ktorá sa dá premeniť na športovú?

Zodpovedané
8. sep 2022

Ahoj,

rada by som sa poradila ohľadom hlbokej vaničky.

Existuje hlboká vanička, ktorá sa dá premeniť na športovú?

Ďakujem

Ahoj,

ak myslíš premenu hlbokej vaničky na športové sedadlo, tak existuje. Takéto kočíky majú označenie - Kočíky so sedadlom typu 2v1. Hlboká vanička sa potiahnutím za pásy, ktoré sú umiestnené na spodnej časti vaničky zmení na športové sedadlo. Takéto kočíky sú cenovo dostupné, skladnejšie, ale zároveň mávajú nižšiu nosnosť na dieťa (15 kg). Set netvorí samostaná hlboká vanička a samostatné športové sedadlo. Takýmto typom kočíka je napríklad G-Mini Grand.

Podrobne tieto typy športového sedadla opisujeme v našom MK článku:

Modelom roka 2022 s týmto typom sedadla je športový kočík Kinderkraft B-Tour, ktorý má dokonca nosnosť až 22 kg. Jeho hlboká vanička je skutočne priestranná s vnútornými rozmermi 89 x 34 cm. Má otočnú rodičovskú rukoväť, nastaviteľnú vo výške od 96,5 do 111,5 cm. Jeho nafukovacie pneumatiky s priemerom zadných kolies 30 cm sú dvojito odpružené, takže zvládne aj nerovný terén. Mínusom je jeho vyššia 13 kg váha.

Podobnými modelmi sú Valco Baby Velo, Chipolino Camea, Maxi-Cosi Zelia Luxe alebo Kinderkraft XMoov.

Skoro podobným modelom je Petite&Mars Grand II. Má však menšiu iba 15 kg nosnosť a je menej priestranný.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally