Existuje kočík, ktorý prejde cez úzke dvere?

Zodpovedané
13. jan 2022

Ahoj,

hľadám hlboký kočík s vaničkou do bytu a na balkón pre syna na spanie. Chcem ho mať iba v byte, aby som ho nemusela vláčiť hore dolu schodmi. Byt máme malý a na balkón sú dvere s otvorom len 53 cm.

Existuje kočík, ktorý mi tam prejde?

Ďakujem

Ahoj,

ak ti správne rozumiem, tak hľadáme lacný kočík, ktorý budeš využívať iba v byte a na balkóne väčšinou na spinkanie.
Pozriem sa aj na bazárové, teda ak ti to nebude vadiť. Osobne som takýto kočík na spinkanie mala a kupovala som nový. Teraz by som kúpila iba bazárový, keďže bol využívaný minimálne. Ja som však kupovala kočík, ktorý som vedela, že aj ľahšie predám - teda kombináciu športovej časti 2v1. Takže sa dala rozložiť a bola z nej hlboká vanička. A občas som ho vytiahla aj na cestu do mesta, či ku starkej.

Pozri v bazáre tu na MK, pod značkou Chipolino. Možno sa ti niektorý z nich zapáči.

Ako najdôležitejšie kritérium výberu beriem rozteč zadnej nápravy kolies do 53 cm. V mojom výbere nájdeš aj športové kočíky, ktoré však s použitím ergonomickej vložky, či vložnej tašky a v kombinácii fusaku a ergonomickej vložky využiješ aj na spinkanie bábätka. Na trhu je totiž pramálo takých úzkych kočíkov s hlbokou vaničkou. A odporúčať ti nový a nie lacný (500 a viac) model, navyše viackombi sa mi zdá neekonomické.

Babymoov univerzálna ergonomická podložka CosyMorpho

Ergonomická univerzálna podložka Babymoov je z jemnej priedušnej tkaniny. Bola špeciálne vyvinutá pre zaistenie optimálneho komfortu novorodencov v rôznom prostredí. Je vhodná na použitie pre deti vo veku od 0 - 6 mesiacov. Môžete ju využiť v kočíku či už športovej časti, hlbokej vaničke, vajíčku alebo len tak ako podložku na pokojné a zdravé spanie, alebo do hojdačky, či lehátka.

BRITAX RÖMER prenosná taška

Ku kočíkom Britax sa dá dokúpiť táto mäkká univerzálna prenosná vložná taška.

Prvým kandidátom je športový kočík s možnosťou úplného ľahu Babyhome Vida. Je to veľmi ľahký športový kočík s originálne zvlnenou konštrukciou. Je mimoriadne kompaktný. Šírka 50 cm uľahčuje nielen uskladnenie, ale zmestí sa aj do malých výťahov či úzkych uličiek obchodov. Menšie kolieska sú vyrobené z kvalitnej termoplastickej gumy. Sú jednoducho ovládateľné a pre čo najhladšiu jazdu plne odpružené. Cena kočíka sa pohybuje okolo 188 eur.

Babyhome Vida

Druhým ešte užším 47 cm kandidátom (bazárová cena modelu tu na MK je 110 eur) je Babyhome Emotion. Je to tiež veľmi ľahký športový kočík, ktorý je možné kompaktne zložiť. Šírka iba 47 cm uľahčuje nielen uskladnenie, ale zmestí sa aj do malých výťahov či úzkych uličiek obchodov. Menšie kolieska sú vyrobené z kvalitnej priehľadnej termoplastickej gumy - podobnej, ako u kolieskových korčúľ. Sú jednoducho ovládateľné a pre čo najhladšiu jazdu plne odpružené. Chrbtovú opierku neotočného sedadla dokážeš polohovať aj jednou rukou. Náklon v 150 stupňovom uhle umožňuje kočík využívať aj pre nesediace deti - celková ložná plocha je 86 cm. Poťah sedadla sa dá oprať v práčke. Na svoju kompaktnosť unesie až 25 kg dieťa.

Babyhome Emotion

A posledným modelom by bol Hauck Swift Plus. Je novou verziou ultraľahkého, ultra kompaktného kočíka. Šírka iba 46 cm uľahčuje nielen uskladnenie, ale zmestí sa aj do malých výťahov či úzkych uličiek obchodov. Je to kočík určený predovšetkým na cestovanie a doplnkové použitie, ktoré uľahčuje aj popruhom na prenášanie. Sedadlo je po novom polstrované priedušnými textíliami. Môžeš ho polohovať až do ľahu - 85 cm, takže kočík využiješ aj pre menšie bábätká. Rúčky Swiftu sú vhodné skôr pre nižších rodičov. Cena bazárového modelu sa tu na MK pohybuje od 65 eur, nový od 120 eur.

Babyhome Emotion

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally