Existuje náhrada za Joie Mytrax?

Zodpovedané
17. okt 2023

Ahoj,

keď sa narodí druhé bábo, tak budeme mať 3-ročného syna. Je to kočíkový typ na spanie. Dúfam, že o pol roka už nebude spávať. Doma mám kočík Joie Crosster a Joie Mytrax (na striedanie podľa terénu). Obidva majú kompatibilnú vaničku Ramble. Veľká škoda je ich neotočnosť, u Mytraxu zlý prístup do košíka a absencia vetrania zo zadnej strany striešky. U Crosstera je to robustnosť inak ho milujem všetkými 10timi.

Čo nájsť, ak by mi tie nedostatky začali vadiť a chcela by som ich vymeniť?

Požadované parametre:

  • kompatibilnosť s vajíčkom Cybex Aton Q,
  • cena - som za bazárové do cca 250 EUR,
  • terénnosť (Mytrax je trocha hrkotavý a tvrdší ale odpružený),
  • odpruženosť,
  • otočnosť v oboch smeroch,
  • skladanie 1 rukou so športovou časťou,
  • dvojkombinácia,
  • veľká strieška XXL,
  • košík XXL,
  • vetranie,
  • skoro úplný ľah až ľah,
  • polohovateľné nožičky,
  • posuvné madlo a odnímateľné madlo na jednu stranu pre dieťa výborný bonus,
  • dlhá ložná plocha - nech je do konca kočíkovania,
  • pripojenie skejtu pre súrodenca,
  • môže byť trojkolka, ak taká existuje.

Ďakujem

Ahoj,

je mi to ľúto, no máš príliš veľa požiadaviek na dvojkombináciu a príliš nízky rozpočet.

Prvým blokom je hlavne podmienka kompatibility staršej autosedačky, ktorá sa už dlhšie nevyrába. POZOR na prekročenie životnosti používania autosedačky, tá je maximálne 6 rokov od prvého použitia (v aute, či na kočíku).

Ak autosedačku vôbec nebudem brať do úvahy a ani cenu, tak požiadavky spĺňa model Milu Kids Vivaio. Ten je momentálne v dopredajoch za super cenu.

Prípadne si pozri podobný model X-Lander X-Pulse.

Zameraj sa skôr na novšie kočíky, ktoré by Ti mohli vyhovovať. No polohovacie detské madlo nečakaj, pretože iba málo výrobcov ho ešte stále vyrába. A taktiež nečakaj prepojenie s autosedačkou Aton Q.

Pozri si kočíky Kunert Lazzio, Graco Evo XT, Petite&Mars Grand II alebo BabyActive Mommy.

Prípadne si pozri model Joie Versatrax, no nečakaj dlhú striešku XXL rozmerov. Je to cenovo dostupný kočík určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú prevažne v meste. Má ľahkú a celkom kompaktnú konštrukciu s výbornou manipulovateľnosťou umožňujúcou ovládanie jednou rukou. Zaujme jednoručným zložením a rozložením spolu s nadstavbou umiestnenou na konštrukcii. Športové sedenie je otočné a nekorýtkového typu. To znamená, že ho možno napolohovať do skoro úplne rovného ľahu. Hlboká vanička a športové sedadlo patria k tým priestrannejším na trhu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally