Existuje skladný hlboký kočík do 500 eur s možnosťou pripojenia vajíčka?

Zodpovedané
19. nov 2022

Ahoj,

potrebujem poradiť s výberom kočíka.

Bábätko bude najskôr júnové. Potrebujeme hlboký kočík a vajíčko, ktoré sa dá nasadiť na kočík a zároveň bude použité ako sedačka do auta.

Bývame na dedine. Terén: lesné cesty, chodník dlažobné kocky.

Potrebujeme, aby šiel ľahko zložiť do auta, zvládol nejaký terén a nevyšiel na veľa peňazí - maximálne do 500 eur.

Športový kočík máme ešte po prvom dieťati Hauck Runner 2, takže skutočne potrebujeme len hlboký kočík a vajíčko.

Ďakujem

Ahoj,

keďže dieťa bude letné, tak je potrebné aby mala vanička zabezpečenú kvalitnú cirkuláciu a zároveň bola väčších rozmerov. Predpokladám, že dieťa na jeseň a zimu bude ešte vo vaničke (v ted dobe bude mať cca 6 mesiacov) a navyše vo fusaku.

S terénom a batoľaťom opatrne. Jeho chrbtica je vo vývoji a väčšie otrasy ju môžu poškodiť. Dieťa do skutočne nerovného terénu patrí vtedy, keď zvláda polohu nazývanú „pasie koníkov".

Určite si pozri kočík Peg-Pérego GT4, ktorý zložíš jednou rukou. Jeho nafukovacie kolesá s dvojitým odpružením zvládajú aj nerovný terén. Má teleskopicky nastaviteľnú rodičovskú rukoväť, ktorá sa dá nastaviť do maximálnej výšky 109 cm, čo je vyhovujúce aj pre vyšších rodičov. Hlboká vanička má dostatočné vnútorné rozmery (78 x 38 cm) a zložíš ju na placku. Na konštukciu nasadíš pomocou adaptérov aj autosedačky známych značiek. Vyskladať si ho dokážeš už od samotnej konštrukcie.

Zváž aj kúpu cenovo dostupného modelu Kunert Lazzio, pretože sa pre Teba dokonale hodí. Nedávno som tento kočík porovnávala s inými modelmi, tak Ti sem moje odpovede pripnem pre inšpiráciu:

Prípadne zvažuj kúpu bazárových modelov Stokke Trailz Classic alebo Stokke Trailz Terrain, ktoré majú priestranné hlboké vaničky s vnútornými rozmermi 79,5 x 33 cm.

Alebo zváž, či predsa len Tvoj Hauck Runner 2 nevymeníš za kvalitnejší terénny kočík, ktorý má možnosť pripevnenia aj nadstávb v podobe hlbokej vaničky a vajíčka. V takomto prípade prichádzaú do úvahy kočíky Thule Urban Glide 2, Bumbleride Indie alebo Baby Jogger Summit X3, či jeho menší brat Baby Jogger City Elite 2.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally