Je do mierneho terénu lepší Moon Rocca Edition 2022 alebo Cybex Balios S Lux?

Zodpovedané
4. máj 2022

Ahoj,

rozhodujeme sa medzi kočíkmi Cybex Balios S Lux a Moon Rocca Edition 2022. Prípadne ešte Moon Relaxx Edition 2022.

Hľadáme relatívne ľahký a spratný kočík s jednoduchým skladaním do mestského auta. Musí byť vhodný do každého terénu (aby zvládol mesto, park aj nejakú tú lesnú cestičku). Bábätko sa narodí v auguste.

Ktorý z týchto modelov by si odporúčala?

Pri Cybex Balios S Lux máme obavy, či naozaj zvládne aj mierny terén.

Odporučila by si ešte nejaké iné modely v porovnateľnej cenovej kategórii (podmienka bez korýtkového sedenia)?

Ďakujem

Ahoj,

na podobnú otázku som nedávno odpovedala tu v poradni, tak si ju určite prečítaj. 🙂

Dosť záleží na tom, v akom teréne sa budeš pohybovať. Cybex Balios S Lux 2020 je skôr mestský typ kočíka. Občasný zhoršený terén zvládne, ale ak budú prechádzky v nerovnom teréne či v prírode prevládať, tak by som volila skôr Moon Rocca Edition alebo Moon Relaxx Edition. Tie sú vybavené nafukovacími kolesami.

Čo sa týka modelov Moon, tak Moon Rocca Edition má pri strieške otvorenú vetraciu časť, ktorá sa nedá nijako zakryť. V tomto smere je lepšie riešený novší model Moon Relaxx Edition, ktorý má ventilačné okienko umiestnené nižšie a je celé zakryté. Je ľahší a jeho rukoväť je možné nastaviť vyššie. Rozdiel je okrem designu aj v športiaku. Relaxx má výškovo nastaviteľnú striešku a Rocca má predlžovaciu podnožku. U obidvoch je samozrejmosťou odvetrávaná vanička s panoramatickým okienkom, kvalitný matrac Träumeland a veľmi ľahké skladanie aj ovládanie.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia